Voetbalster Van de Sanden jaar langer bij topclub Lyon
LYON (ANP) - Voetbalster Shanice van de Sanden speelt ook komend seizoen voor de Franse topclub Olympique Lyon. De aanvalster van Oranje begint aan haar vierde jaar bij Lyon, een grootmacht in het vrouwenvoetbal. Van de Sanden won met haar club de afgelopen twee jaar de Champions League.
"Ik heb het naar mijn zin bij Olympique Lyon en ben heel trots om mijn contract met een jaar te verlengen", zegt de 27-jarige Utrechtse. "De beste club in het vrouwenvoetbal, dat betekent elke dag heel hard werken. Nooit verslappen en dat houdt mij scherp. Ik wil beter worden en prijzen winnen en weet dat ik dat hier kan bereiken. Olympique Lyon is een fantastische club."
Van de Sanden speelde eerder voor FC Utrecht, sc Heerenveen, FC Twente en Liverpool. Na het gewonnen EK van 2017 verhuisde de vleugelspits naar Lyon. De Franse club staat in eigen land al jarenlang op eenzame hoogte en won ook de afgelopen vier edities van de Champions League.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
47 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
9 uur geleden