Voetbalster Spitse is er over twee jaar gewoon bij op het EK
GRONINGEN (ANP) - Sherida Spitse is in 2022 gewoon van de partij op het EK in Engeland. Dat zei de recordinternational van Oranje na het veiligstellen van deelname aan dat eindtoernooi. Estland werd met 7-0 verslagen.
"Over twee jaar ben ik er gewoon bij", was Spitse stellig. "Ik ben nog maar 30 en vind het nog zo leuk. En zolang ik me fit voel en bijvoorbeeld goed herstel na wedstrijden ga ik net zo lang door totdat het klaar is. Maar dat gevoel heb ik nog lang niet."
Spitse was er al bij in 2009, op het eerste EK ooit voor de voetbalsters van Oranje. "Het contrast met nu is natuurlijk groot, want toen was er echt ontlading. Maar het blijft speciaal voor ons om kwalificatie af te dwingen, want hier knok je heel hard voor als team", bekende de middenveldster, die bij absentie van Sari van Veenendaal de captain was.
Makkelijke avond
"Het was een makkelijke avond voor ons. Een aantal jaar geleden hadden we het moeilijker en dat laat zien dat we echt stappen hebben gemaakt. We hebben toch weer het EK gehaald en dat moet je toch maar even doen. En de manier waarop; we hebben mooie goals gemaakt en we zijn bijna niet op onze helft geweest."
Spitse, die al haar 179e interland speelde, nam tegen Estland uit een penalty de 4-0 voor haar rekening.
Jubelstemming
De 1-0 en 2-0 werden gemaakt door Daniëlle van de Donk. "Een hattrickje zat er misschien wel in, maar was niet het geval. Ach ja, dat komt ooit wel weer", sprak de speelster van Arsenal nuchter. Van een jubelstemming was geen sprake.
"We gingen er eigenlijk vanuit dat we drie punten gingen pakken en dat we met deze score winnen, is hartstikke mooi meegenomen. Als team hebben we het goed gedaan en we hebben de bal goed rond laten gaan. Ze zijn maar één keer bij ons op de helft geweest", aldus Van de Donk. "Maar nu er geen publiek bij is, zorgt het voor een gek gevoel."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
13 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
14 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
16 uur geleden