Voetbalster Spitse is er over twee jaar gewoon bij op het EK
GRONINGEN (ANP) - Sherida Spitse is in 2022 gewoon van de partij op het EK in Engeland. Dat zei de recordinternational van Oranje na het veiligstellen van deelname aan dat eindtoernooi. Estland werd met 7-0 verslagen.
"Over twee jaar ben ik er gewoon bij", was Spitse stellig. "Ik ben nog maar 30 en vind het nog zo leuk. En zolang ik me fit voel en bijvoorbeeld goed herstel na wedstrijden ga ik net zo lang door totdat het klaar is. Maar dat gevoel heb ik nog lang niet."
Spitse was er al bij in 2009, op het eerste EK ooit voor de voetbalsters van Oranje. "Het contrast met nu is natuurlijk groot, want toen was er echt ontlading. Maar het blijft speciaal voor ons om kwalificatie af te dwingen, want hier knok je heel hard voor als team", bekende de middenveldster, die bij absentie van Sari van Veenendaal de captain was.
Makkelijke avond
"Het was een makkelijke avond voor ons. Een aantal jaar geleden hadden we het moeilijker en dat laat zien dat we echt stappen hebben gemaakt. We hebben toch weer het EK gehaald en dat moet je toch maar even doen. En de manier waarop; we hebben mooie goals gemaakt en we zijn bijna niet op onze helft geweest."
Spitse, die al haar 179e interland speelde, nam tegen Estland uit een penalty de 4-0 voor haar rekening.
Jubelstemming
De 1-0 en 2-0 werden gemaakt door Daniëlle van de Donk. "Een hattrickje zat er misschien wel in, maar was niet het geval. Ach ja, dat komt ooit wel weer", sprak de speelster van Arsenal nuchter. Van een jubelstemming was geen sprake.
"We gingen er eigenlijk vanuit dat we drie punten gingen pakken en dat we met deze score winnen, is hartstikke mooi meegenomen. Als team hebben we het goed gedaan en we hebben de bal goed rond laten gaan. Ze zijn maar één keer bij ons op de helft geweest", aldus Van de Donk. "Maar nu er geen publiek bij is, zorgt het voor een gek gevoel."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
15 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
20 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden