Voetbalster Smits volgend jaar van PSV naar Wolfsburg
EINDHOVEN (ANP) - Het seizoen is net begonnen, maar voetbalster Joëlle Smits heeft nu al een transfer op zak voor volgend jaar. De 20-jarige spits van PSV verhuist in de zomer van 2021 naar de Duitse kampioen VfL Wolfsburg. Smits, die bij de verliezend finalist in de Champions League onder anderen Oranje-international Dominique Janssen treft, wordt de eerste voetbalster van PSV die voor een transfersom naar het buitenland gaat.
"Dit is een mijlpaal voor PSV", zegt Sandra Doreleijers, manager vrouwenvoetbal van PSV. Het gaat volgens haar om een van de grootste transfers ooit in de eredivisie voor vrouwen.
Smits is net begonnen aan haar tweede seizoen bij PSV. De aanvalster, die vorig jaar al eens werd opgeroepen voor Oranje, maakte vooralsnog 20 doelpunten in 23 wedstrijden voor de club die afgelopen seizoen bovenaan stond toen de competitie werd afgebroken vanwege het coronavirus. In 2018-2019 werd Smits met 25 doelpunten voor FC Twente topscorer van de eredivisie. Het leverde haar een transfer op naar PSV.
Wolfsburg wilde Smits eigenlijk nu al overnemen, maar de betrokken partijen hebben afgesproken dat de spits nog een jaar in Eindhoven blijft. "Wolfsburg is een van de beste clubs in het vrouwenvoetbal", zegt Smits. "Jaren geleden riep ik al dat het mijn droom is om daar ooit te spelen. Ik ben heel blij en trots dat die droom volgend seizoen uitkomt."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden