Voetbalster Smits volgend jaar van PSV naar Wolfsburg
EINDHOVEN (ANP) - Het seizoen is net begonnen, maar voetbalster Joëlle Smits heeft nu al een transfer op zak voor volgend jaar. De 20-jarige spits van PSV verhuist in de zomer van 2021 naar de Duitse kampioen VfL Wolfsburg. Smits, die bij de verliezend finalist in de Champions League onder anderen Oranje-international Dominique Janssen treft, wordt de eerste voetbalster van PSV die voor een transfersom naar het buitenland gaat.
"Dit is een mijlpaal voor PSV", zegt Sandra Doreleijers, manager vrouwenvoetbal van PSV. Het gaat volgens haar om een van de grootste transfers ooit in de eredivisie voor vrouwen.
Smits is net begonnen aan haar tweede seizoen bij PSV. De aanvalster, die vorig jaar al eens werd opgeroepen voor Oranje, maakte vooralsnog 20 doelpunten in 23 wedstrijden voor de club die afgelopen seizoen bovenaan stond toen de competitie werd afgebroken vanwege het coronavirus. In 2018-2019 werd Smits met 25 doelpunten voor FC Twente topscorer van de eredivisie. Het leverde haar een transfer op naar PSV.
Wolfsburg wilde Smits eigenlijk nu al overnemen, maar de betrokken partijen hebben afgesproken dat de spits nog een jaar in Eindhoven blijft. "Wolfsburg is een van de beste clubs in het vrouwenvoetbal", zegt Smits. "Jaren geleden riep ik al dat het mijn droom is om daar ooit te spelen. Ik ben heel blij en trots dat die droom volgend seizoen uitkomt."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
18 uur geleden