Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Smits volgend jaar van PSV naar Wolfsburg

Voetbalster Smits volgend jaar van PSV naar Wolfsburg

EINDHOVEN (ANP) - Het seizoen is net begonnen, maar voetbalster Joëlle Smits heeft nu al een transfer op zak voor volgend jaar. De 20-jarige spits van PSV verhuist in de zomer van 2021 naar de Duitse kampioen VfL Wolfsburg. Smits, die bij de verliezend finalist in de Champions League onder anderen Oranje-international Dominique Janssen treft, wordt de eerste voetbalster van PSV die voor een transfersom naar het buitenland gaat.

"Dit is een mijlpaal voor PSV", zegt Sandra Doreleijers, manager vrouwenvoetbal van PSV. Het gaat volgens haar om een van de grootste transfers ooit in de eredivisie voor vrouwen.

Smits is net begonnen aan haar tweede seizoen bij PSV. De aanvalster, die vorig jaar al eens werd opgeroepen voor Oranje, maakte vooralsnog 20 doelpunten in 23 wedstrijden voor de club die afgelopen seizoen bovenaan stond toen de competitie werd afgebroken vanwege het coronavirus. In 2018-2019 werd Smits met 25 doelpunten voor FC Twente topscorer van de eredivisie. Het leverde haar een transfer op naar PSV.

Wolfsburg wilde Smits eigenlijk nu al overnemen, maar de betrokken partijen hebben afgesproken dat de spits nog een jaar in Eindhoven blijft. "Wolfsburg is een van de beste clubs in het vrouwenvoetbal", zegt Smits. "Jaren geleden riep ik al dat het mijn droom is om daar ooit te spelen. Ik ben heel blij en trots dat die droom volgend seizoen uitkomt."

Meer uit Voetbal

Doelman Ter Stegen debuteert voor Ajax in uitduel met PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Marc ter Stegen debuteert voor Ajax in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. Trainer Míchel Sánchez vertelde donderdag dat de van FC Barcelona gehuurde doelman nog een aantal trainingen nodig had voor een basisplaats. De Spanjaard heeft echter toch besloten om de Duitser op te stellen.

17 minuten geleden
Inter Miami verliest zonder afwezige Messi van Monterrey

MIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami heeft in de nacht van zaterdag op zondag, zonder sterspeler Lionel Messi (39), in de Leagues Cup met 2-1 verloren van het Mexicaanse Monterrey. Messi ontbrak nadat zaterdag het overlijden van zijn vader Jorge (68) bekend was geworden. Hij overleed vrijdagavond (lokale tijd) in Argentinië, waar Messi zaterdagavond aankwam.

4 uur geleden
FIFA veroordeelt pogingen Infantino te 'ondermijnen'

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zaterdag de "gecoördineerde en aanhoudende pogingen" om de organisatie en voorzitter Gianni Infantino te "ondermijnen" veroordeeld. De bond benadrukte dat pogingen om Infantino's leiderschap aan te vechten volgens de procedures moeten verlopen zoals die zijn vastgelegd in de statuten.

12 uur geleden
Bosz zag 'slecht' PSV in openingsduel tegen Fortuna Sittard (2-2)

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz zag een "slecht" PSV in de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen. De landskampioen speelde, mede door een laat doelpunt van de bezoekers, thuis met 2-2 gelijk tegen Fortuna Sittard.

14 uur geleden
AZ wint thuis met 2-0 van gepromoveerd ADO Den Haag

ALKMAAR (ANP) - AZ is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met een overwinning op het gepromoveerde ADO Den Haag. In Alkmaar werd het zaterdagavond 2-0 voor de winnaar van de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal.

14 uur geleden
Ajax Vrouwen langs Rangers naar derde voorronde Champions League

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de derde voorronde van de Champions League bereikt. Zaterdagavond werd Rangers in Schotland met 2-1 verslagen in de finale van een mini-toernooi in de tweede voorronde. In dat toernooitje won Ajax woensdag, ook in Schotland, met 2-0 van het Deense Brøndby.

15 uur geleden
Landskampioen PSV begint Eredivisie met gelijkspel tegen Fortuna

EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is de jacht op de vierde landstitel op rij begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Peter Bosz draaide in het eigen Philips Stadion een achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar Edouard Michut bracht de ploeg uit Sittard in de blessuretijd op gelijke hoogte.

15 uur geleden