Voetbalster Rapinoe pleit voor verandering na misbruikrapport
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse voetbalvedette Megan Rapinoe heeft de autoriteiten in het voetbal opgeroepen om de "verschrikkelijke" onthullingen van systematisch seksueel misbruik en misdragingen in het Amerikaanse voetbal te gebruiken voor verandering. Het rapport dat eerder deze week uitkwam beschrijft meerdere beschuldigingen van misbruik door teamcoaches in de Amerikaanse competitie in het vrouwenvoetbal (NWSL).
"Het is afschuwelijk", zei Rapinoe donderdag aan de vooravond van een oefenwedstrijd van wereldkampioen Verenigde Staten tegen Europees kampioen Engeland op Wembley. "Zelfs als je een beetje op de hoogte bent, is het schokkend om het zo zwart op wit te lezen."
"Het is heel lastig voor speelsters. Sommigen hebben voor die clubs waar het gebeurde gespeeld en zijn misschien wel op de een of andere manier misbruikt. Het kan opnieuw traumatiserend werken", zegt Rapinoe. "Het is heel moeilijk voor iedereen in de vrouwensport. Hopelijk is dit het moment waarop we ervoor zorgen dat dit soort dingen nooit meer gebeuren."
Monumentale taak
Rapinoe wil dat wereldvoetbalbond FIFA en de nationale voetbalbonden striktere en beter vastgelegde richtlijnen maken die zorgen dat vrouwen in de toekomst beter beschermd worden. "Ze hebben in al die jaren de speelsters niet beschermd", zei de aanvoerster van de VS. "Ieder jaar maakte er wel iemand melding over meerdere coaches."
Het maakt Rapinoe niet uit of het van de FIFA komt of van de bonden, als er maar een meldingssysteem komt dat enige invloed heeft. "Natuurlijk is dat een monumentale taak, veel van die bonden hebben geen goede financiële basis. Van FIFA uit gezien, als de beschermers van de sport, heeft de bond de verantwoordelijkheid om te doen wat in zijn macht ligt om ervoor te zorgen dat spelers zich veilig voelen."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
16 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
21 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
21 uur geleden