Voetbalster Rapinoe pleit voor verandering na misbruikrapport
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse voetbalvedette Megan Rapinoe heeft de autoriteiten in het voetbal opgeroepen om de "verschrikkelijke" onthullingen van systematisch seksueel misbruik en misdragingen in het Amerikaanse voetbal te gebruiken voor verandering. Het rapport dat eerder deze week uitkwam beschrijft meerdere beschuldigingen van misbruik door teamcoaches in de Amerikaanse competitie in het vrouwenvoetbal (NWSL).
"Het is afschuwelijk", zei Rapinoe donderdag aan de vooravond van een oefenwedstrijd van wereldkampioen Verenigde Staten tegen Europees kampioen Engeland op Wembley. "Zelfs als je een beetje op de hoogte bent, is het schokkend om het zo zwart op wit te lezen."
"Het is heel lastig voor speelsters. Sommigen hebben voor die clubs waar het gebeurde gespeeld en zijn misschien wel op de een of andere manier misbruikt. Het kan opnieuw traumatiserend werken", zegt Rapinoe. "Het is heel moeilijk voor iedereen in de vrouwensport. Hopelijk is dit het moment waarop we ervoor zorgen dat dit soort dingen nooit meer gebeuren."
Monumentale taak
Rapinoe wil dat wereldvoetbalbond FIFA en de nationale voetbalbonden striktere en beter vastgelegde richtlijnen maken die zorgen dat vrouwen in de toekomst beter beschermd worden. "Ze hebben in al die jaren de speelsters niet beschermd", zei de aanvoerster van de VS. "Ieder jaar maakte er wel iemand melding over meerdere coaches."
Het maakt Rapinoe niet uit of het van de FIFA komt of van de bonden, als er maar een meldingssysteem komt dat enige invloed heeft. "Natuurlijk is dat een monumentale taak, veel van die bonden hebben geen goede financiële basis. Van FIFA uit gezien, als de beschermers van de sport, heeft de bond de verantwoordelijkheid om te doen wat in zijn macht ligt om ervoor te zorgen dat spelers zich veilig voelen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-3) gewonnen. Lequincio Zeefuik was met een doelpunt en assist de grote man bij de bezoekers uit Limburg.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
1 dag geleden