Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Rapinoe pleit voor verandering na misbruikrapport

Voetbalster Rapinoe pleit voor verandering na misbruikrapport

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse voetbalvedette Megan Rapinoe heeft de autoriteiten in het voetbal opgeroepen om de "verschrikkelijke" onthullingen van systematisch seksueel misbruik en misdragingen in het Amerikaanse voetbal te gebruiken voor verandering. Het rapport dat eerder deze week uitkwam beschrijft meerdere beschuldigingen van misbruik door teamcoaches in de Amerikaanse competitie in het vrouwenvoetbal (NWSL).

"Het is afschuwelijk", zei Rapinoe donderdag aan de vooravond van een oefenwedstrijd van wereldkampioen Verenigde Staten tegen Europees kampioen Engeland op Wembley. "Zelfs als je een beetje op de hoogte bent, is het schokkend om het zo zwart op wit te lezen."

"Het is heel lastig voor speelsters. Sommigen hebben voor die clubs waar het gebeurde gespeeld en zijn misschien wel op de een of andere manier misbruikt. Het kan opnieuw traumatiserend werken", zegt Rapinoe. "Het is heel moeilijk voor iedereen in de vrouwensport. Hopelijk is dit het moment waarop we ervoor zorgen dat dit soort dingen nooit meer gebeuren."

Monumentale taak

Rapinoe wil dat wereldvoetbalbond FIFA en de nationale voetbalbonden striktere en beter vastgelegde richtlijnen maken die zorgen dat vrouwen in de toekomst beter beschermd worden. "Ze hebben in al die jaren de speelsters niet beschermd", zei de aanvoerster van de VS. "Ieder jaar maakte er wel iemand melding over meerdere coaches."

Het maakt Rapinoe niet uit of het van de FIFA komt of van de bonden, als er maar een meldingssysteem komt dat enige invloed heeft. "Natuurlijk is dat een monumentale taak, veel van die bonden hebben geen goede financiële basis. Van FIFA uit gezien, als de beschermers van de sport, heeft de bond de verantwoordelijkheid om te doen wat in zijn macht ligt om ervoor te zorgen dat spelers zich veilig voelen."

Meer uit Voetbal

Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

1 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

4 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

4 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

4 uur geleden
Til lijkt na maand afwezigheid tegen Telstar rentree te maken

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.

4 uur geleden
Trainer Valverde verlaat Athletic Club na tien seizoenen

BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.

5 uur geleden
Ajax-coach García wil zijn elftal in De Kuip met moed zien spelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.

5 uur geleden