Voetbalster Pelova met Arsenal naar laatste vier Champions League
LONDEN (ANP) - Voetbalster Victoria Pelova heeft zich met Arsenal verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. Arsenal won in Londen de return tegen Bayern München met 2-0. In Duitsland was het 1-0 voor Bayern geworden.
De Noorse middenvelder Frida Maanum bezorgde Arsenal na 20 minuten een voorsprong met een schitterend schot van afstand. Leah Williamson legde de bal klaar met een hakje en Maanum haalde vanaf de rand van het zestienmetergebied uit. Het diagonale schot verdween zo in de bovenhoek.
De Zweedse Stina Blackstenius maakte er nog binnen een half uur 2-0 van door raak te koppen na een voorzet vanaf de linkerflank. In het resterende uur werd er niet meer gescoord. Pelova werd een klein kwartier voor tijd gewisseld. De geblesseerde Vivianne Miedema bekeek het duel vanaf de tribunes. De wedstrijd werd gespeeld in het Emirates Stadium.
Spaanse overwinning
Eerder op de avond had FC Barcelona zich al met overtuiging verzekerd van een plek bij de laatste vier. Barça won thuis met 5-1 van AS Roma. Fridolina Rolfö uit Zweden nam twee doelpunten voor haar rekening. De Spaanse voetbalsters hadden in Rome ook al met 1-0 gewonnen.
De andere twee kwartfinales gaan tussen Chelsea en Olympique Lyon en VfL Wolfsburg en Paris Saint-Germain. De returns van die ontmoetingen worden donderdag gespeeld.
Olympique Lyon won het toernooi vorig seizoen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
14 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
17 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
17 uur geleden