Voetbalster Pelova met Arsenal naar laatste vier Champions League
LONDEN (ANP) - Voetbalster Victoria Pelova heeft zich met Arsenal verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. Arsenal won in Londen de return tegen Bayern München met 2-0. In Duitsland was het 1-0 voor Bayern geworden.
De Noorse middenvelder Frida Maanum bezorgde Arsenal na 20 minuten een voorsprong met een schitterend schot van afstand. Leah Williamson legde de bal klaar met een hakje en Maanum haalde vanaf de rand van het zestienmetergebied uit. Het diagonale schot verdween zo in de bovenhoek.
De Zweedse Stina Blackstenius maakte er nog binnen een half uur 2-0 van door raak te koppen na een voorzet vanaf de linkerflank. In het resterende uur werd er niet meer gescoord. Pelova werd een klein kwartier voor tijd gewisseld. De geblesseerde Vivianne Miedema bekeek het duel vanaf de tribunes. De wedstrijd werd gespeeld in het Emirates Stadium.
Spaanse overwinning
Eerder op de avond had FC Barcelona zich al met overtuiging verzekerd van een plek bij de laatste vier. Barça won thuis met 5-1 van AS Roma. Fridolina Rolfö uit Zweden nam twee doelpunten voor haar rekening. De Spaanse voetbalsters hadden in Rome ook al met 1-0 gewonnen.
De andere twee kwartfinales gaan tussen Chelsea en Olympique Lyon en VfL Wolfsburg en Paris Saint-Germain. De returns van die ontmoetingen worden donderdag gespeeld.
Olympique Lyon won het toernooi vorig seizoen.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
53 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
18 uur geleden