Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Pelova met Arsenal naar laatste vier Champions League

Voetbalster Pelova met Arsenal naar laatste vier Champions League

LONDEN (ANP) - Voetbalster Victoria Pelova heeft zich met Arsenal verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. Arsenal won in Londen de return tegen Bayern München met 2-0. In Duitsland was het 1-0 voor Bayern geworden.

De Noorse middenvelder Frida Maanum bezorgde Arsenal na 20 minuten een voorsprong met een schitterend schot van afstand. Leah Williamson legde de bal klaar met een hakje en Maanum haalde vanaf de rand van het zestienmetergebied uit. Het diagonale schot verdween zo in de bovenhoek.

De Zweedse Stina Blackstenius maakte er nog binnen een half uur 2-0 van door raak te koppen na een voorzet vanaf de linkerflank. In het resterende uur werd er niet meer gescoord. Pelova werd een klein kwartier voor tijd gewisseld. De geblesseerde Vivianne Miedema bekeek het duel vanaf de tribunes. De wedstrijd werd gespeeld in het Emirates Stadium.

Spaanse overwinning

Eerder op de avond had FC Barcelona zich al met overtuiging verzekerd van een plek bij de laatste vier. Barça won thuis met 5-1 van AS Roma. Fridolina Rolfö uit Zweden nam twee doelpunten voor haar rekening. De Spaanse voetbalsters hadden in Rome ook al met 1-0 gewonnen.

De andere twee kwartfinales gaan tussen Chelsea en Olympique Lyon en VfL Wolfsburg en Paris Saint-Germain. De returns van die ontmoetingen worden donderdag gespeeld.

Olympique Lyon won het toernooi vorig seizoen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

2 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

2 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

3 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

3 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

3 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

4 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

5 uur geleden