Voetbalster Noordam verruilt Ajax voor Brighton & Hove Albion
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Nadine Noordam vertrekt bij Ajax. De 26-jarige middenvelder, die nog een contract had tot komende zomer, maakt de overstap naar Brighton & Hove Albion in Engeland.
Noordam voetbalde sinds 2021 bij Ajax en won met de Amsterdamse club één keer de landstitel en twee keer de KNVB-beker. In 105 wedstrijden scoorde ze achttien keer.
"Zowel voor Nadine als voor Ajax is dit een mooie transfer", reageert Alex Kroes, technisch directeur van Ajax in een persbericht. "Het is natuurlijk een gemis om een speler met haar kwaliteiten te verliezen, maar tegelijkertijd staat Ajax voor talentontwikkeling om vervolgens spelers te verkopen. Daar is Ajax groot mee geworden. Ook had Nadine de ambitie om nog eens een mooie stap naar het buitenland te maken en die ambitie gaat ze nu waarmaken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
15 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden