Voetbalster Miedema: Oranje geen favoriet op Spelen
ERMELO (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema ziet Nederland bij de start van de voorbereiding op de Olympische Spelen niet als favoriet voor de eindoverwinning. Die druk ligt volgens de Arsenal-spits bij de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, en gastland Japan. "Dat lijkt me duidelijk", aldus Miedema.
Miedema, de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen', wijst op het succes van de VS de laatste jaren. De Amerikanen wonnen de laatste twee WK's en pakten goud op vier van de laatste zes Olympische Spelen. "Daarnaast beschikt de Amerikaanse selectie met een gemiddelde leeftijd van 30 jaar over een brok ervaring", aldus de 24-jarige Miedema. "Maar ons moet je niet afschrijven. Wij moeten top zijn en dan zien we wel waar het strandt."
Nederland was op het laatste WK in de achtste finales te sterk voor Japan, maar volgens Miedema moet haar ploeg uitkijken voor het gastland. "Japan is goed bezig de laatste jaren en krijgt als enige de steun van fans." In de stadions zijn vanwege corona geen buitenlandse fans welkom, voor Japanners geldt een maximum van 10.000 bezoekers per wedstrijd.
Internationaal succes
In tegenstelling tot de VS en Japan speelde Nederland nog niet eerder op het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De voetbalsters kenden met een gewonnen EK in 2017 en een finaleplek in 2019 op het WK wel eerder internationaal succes.
Miedema zegt geen andere druk te voelen, maar verwacht wel zwaardere omstandigheden dan tijdens de eerdere eindrondes. "Op de Spelen zijn minder rustdagen en zijn de reistijden langer. Ook hadden voetbalbonden UEFA en FIFA de organisatie altijd goed voor elkaar en zijn we nu maar een klein onderdeel van het grote geheel", aldus Miedema.
Voor de ‘Leeuwinnen’ begon vrijdag in Ermelo de voorbereiding op de Olympische Spelen. Volgende week zaterdag staat in Zwolle een oefeninterland tegen Zuid-Afrika op het programma, waarna de voetbalsters op 6 juli naar Japan vliegen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en vervolgt de poulefase met wedstrijden tegen Brazilië en China.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
1 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
2 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
5 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
10 uur geleden