Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Miedema: Oranje geen favoriet op Spelen

ERMELO (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema ziet Nederland bij de start van de voorbereiding op de Olympische Spelen niet als favoriet voor de eindoverwinning. Die druk ligt volgens de Arsenal-spits bij de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, en gastland Japan. "Dat lijkt me duidelijk", aldus Miedema.

Miedema, de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen', wijst op het succes van de VS de laatste jaren. De Amerikanen wonnen de laatste twee WK's en pakten goud op vier van de laatste zes Olympische Spelen. "Daarnaast beschikt de Amerikaanse selectie met een gemiddelde leeftijd van 30 jaar over een brok ervaring", aldus de 24-jarige Miedema. "Maar ons moet je niet afschrijven. Wij moeten top zijn en dan zien we wel waar het strandt."

Nederland was op het laatste WK in de achtste finales te sterk voor Japan, maar volgens Miedema moet haar ploeg uitkijken voor het gastland. "Japan is goed bezig de laatste jaren en krijgt als enige de steun van fans." In de stadions zijn vanwege corona geen buitenlandse fans welkom, voor Japanners geldt een maximum van 10.000 bezoekers per wedstrijd.

Internationaal succes

In tegenstelling tot de VS en Japan speelde Nederland nog niet eerder op het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De voetbalsters kenden met een gewonnen EK in 2017 en een finaleplek in 2019 op het WK wel eerder internationaal succes.

Miedema zegt geen andere druk te voelen, maar verwacht wel zwaardere omstandigheden dan tijdens de eerdere eindrondes. "Op de Spelen zijn minder rustdagen en zijn de reistijden langer. Ook hadden voetbalbonden UEFA en FIFA de organisatie altijd goed voor elkaar en zijn we nu maar een klein onderdeel van het grote geheel", aldus Miedema.

Voor de ‘Leeuwinnen’ begon vrijdag in Ermelo de voorbereiding op de Olympische Spelen. Volgende week zaterdag staat in Zwolle een oefeninterland tegen Zuid-Afrika op het programma, waarna de voetbalsters op 6 juli naar Japan vliegen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en vervolgt de poulefase met wedstrijden tegen Brazilië en China.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

1 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

2 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

3 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

4 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

18 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

18 uur geleden