Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Miedema: Oranje geen favoriet op Spelen

ERMELO (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema ziet Nederland bij de start van de voorbereiding op de Olympische Spelen niet als favoriet voor de eindoverwinning. Die druk ligt volgens de Arsenal-spits bij de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, en gastland Japan. "Dat lijkt me duidelijk", aldus Miedema.

Miedema, de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen', wijst op het succes van de VS de laatste jaren. De Amerikanen wonnen de laatste twee WK's en pakten goud op vier van de laatste zes Olympische Spelen. "Daarnaast beschikt de Amerikaanse selectie met een gemiddelde leeftijd van 30 jaar over een brok ervaring", aldus de 24-jarige Miedema. "Maar ons moet je niet afschrijven. Wij moeten top zijn en dan zien we wel waar het strandt."

Nederland was op het laatste WK in de achtste finales te sterk voor Japan, maar volgens Miedema moet haar ploeg uitkijken voor het gastland. "Japan is goed bezig de laatste jaren en krijgt als enige de steun van fans." In de stadions zijn vanwege corona geen buitenlandse fans welkom, voor Japanners geldt een maximum van 10.000 bezoekers per wedstrijd.

Internationaal succes

In tegenstelling tot de VS en Japan speelde Nederland nog niet eerder op het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De voetbalsters kenden met een gewonnen EK in 2017 en een finaleplek in 2019 op het WK wel eerder internationaal succes.

Miedema zegt geen andere druk te voelen, maar verwacht wel zwaardere omstandigheden dan tijdens de eerdere eindrondes. "Op de Spelen zijn minder rustdagen en zijn de reistijden langer. Ook hadden voetbalbonden UEFA en FIFA de organisatie altijd goed voor elkaar en zijn we nu maar een klein onderdeel van het grote geheel", aldus Miedema.

Voor de ‘Leeuwinnen’ begon vrijdag in Ermelo de voorbereiding op de Olympische Spelen. Volgende week zaterdag staat in Zwolle een oefeninterland tegen Zuid-Afrika op het programma, waarna de voetbalsters op 6 juli naar Japan vliegen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en vervolgt de poulefase met wedstrijden tegen Brazilië en China.

Meer uit Voetbal

Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

1 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

1 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

2 uur geleden
Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

5 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

14 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

15 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

22 uur geleden