Voetbalster Miedema: Oranje geen favoriet op Spelen
ERMELO (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema ziet Nederland bij de start van de voorbereiding op de Olympische Spelen niet als favoriet voor de eindoverwinning. Die druk ligt volgens de Arsenal-spits bij de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, en gastland Japan. "Dat lijkt me duidelijk", aldus Miedema.
Miedema, de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen', wijst op het succes van de VS de laatste jaren. De Amerikanen wonnen de laatste twee WK's en pakten goud op vier van de laatste zes Olympische Spelen. "Daarnaast beschikt de Amerikaanse selectie met een gemiddelde leeftijd van 30 jaar over een brok ervaring", aldus de 24-jarige Miedema. "Maar ons moet je niet afschrijven. Wij moeten top zijn en dan zien we wel waar het strandt."
Nederland was op het laatste WK in de achtste finales te sterk voor Japan, maar volgens Miedema moet haar ploeg uitkijken voor het gastland. "Japan is goed bezig de laatste jaren en krijgt als enige de steun van fans." In de stadions zijn vanwege corona geen buitenlandse fans welkom, voor Japanners geldt een maximum van 10.000 bezoekers per wedstrijd.
Internationaal succes
In tegenstelling tot de VS en Japan speelde Nederland nog niet eerder op het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De voetbalsters kenden met een gewonnen EK in 2017 en een finaleplek in 2019 op het WK wel eerder internationaal succes.
Miedema zegt geen andere druk te voelen, maar verwacht wel zwaardere omstandigheden dan tijdens de eerdere eindrondes. "Op de Spelen zijn minder rustdagen en zijn de reistijden langer. Ook hadden voetbalbonden UEFA en FIFA de organisatie altijd goed voor elkaar en zijn we nu maar een klein onderdeel van het grote geheel", aldus Miedema.
Voor de ‘Leeuwinnen’ begon vrijdag in Ermelo de voorbereiding op de Olympische Spelen. Volgende week zaterdag staat in Zwolle een oefeninterland tegen Zuid-Afrika op het programma, waarna de voetbalsters op 6 juli naar Japan vliegen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en vervolgt de poulefase met wedstrijden tegen Brazilië en China.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
5 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
16 uur geleden