Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Miedema: Oranje geen favoriet op Spelen

ERMELO (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema ziet Nederland bij de start van de voorbereiding op de Olympische Spelen niet als favoriet voor de eindoverwinning. Die druk ligt volgens de Arsenal-spits bij de Verenigde Staten, de regerend wereldkampioen, en gastland Japan. "Dat lijkt me duidelijk", aldus Miedema.

Miedema, de topscorer aller tijden van de 'Leeuwinnen', wijst op het succes van de VS de laatste jaren. De Amerikanen wonnen de laatste twee WK's en pakten goud op vier van de laatste zes Olympische Spelen. "Daarnaast beschikt de Amerikaanse selectie met een gemiddelde leeftijd van 30 jaar over een brok ervaring", aldus de 24-jarige Miedema. "Maar ons moet je niet afschrijven. Wij moeten top zijn en dan zien we wel waar het strandt."

Nederland was op het laatste WK in de achtste finales te sterk voor Japan, maar volgens Miedema moet haar ploeg uitkijken voor het gastland. "Japan is goed bezig de laatste jaren en krijgt als enige de steun van fans." In de stadions zijn vanwege corona geen buitenlandse fans welkom, voor Japanners geldt een maximum van 10.000 bezoekers per wedstrijd.

Internationaal succes

In tegenstelling tot de VS en Japan speelde Nederland nog niet eerder op het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De voetbalsters kenden met een gewonnen EK in 2017 en een finaleplek in 2019 op het WK wel eerder internationaal succes.

Miedema zegt geen andere druk te voelen, maar verwacht wel zwaardere omstandigheden dan tijdens de eerdere eindrondes. "Op de Spelen zijn minder rustdagen en zijn de reistijden langer. Ook hadden voetbalbonden UEFA en FIFA de organisatie altijd goed voor elkaar en zijn we nu maar een klein onderdeel van het grote geheel", aldus Miedema.

Voor de ‘Leeuwinnen’ begon vrijdag in Ermelo de voorbereiding op de Olympische Spelen. Volgende week zaterdag staat in Zwolle een oefeninterland tegen Zuid-Afrika op het programma, waarna de voetbalsters op 6 juli naar Japan vliegen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en vervolgt de poulefase met wedstrijden tegen Brazilië en China.

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

9 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

10 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

11 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

14 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

14 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

22 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden