Voetbalster Miedema moet 'kleine operatie aan knie' ondergaan
LONDEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema van Arsenal moet "een kleine operatie aan haar knie" ondergaan. Dat meldde trainer Jonas Eidevall vrijdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur van zondag. De 27-jarige Oranje-international is volgens Eidevall "een aantal weken" afwezig.
"We zullen na de operatie een update hebben en dan gaan we bekijken wat de voortgang is", aldus Eidevall op de website van Arsenal.
Miedema stond vorig jaar lang aan de kant met een zware knieblessure. De spits keerde in oktober terug op het veld bij Arsenal en speelde inmiddels ook weer voor het Nederlandse elftal.
De topscorer aller tijden in Oranje stond vorige week voor het eerst weer in de basis van Nederland tijdens de verloren halve finale van de Nations League tegen Spanje (3-0). Ze deed in Sevilla een helft mee, waarna ze woensdag de verloren troostfinale tegen Duitsland (0-2) afwezig was.
Arsenal-teamgenote en mede-international Victoria Pelova ontbrak ook tegen Duitsland door een blessure. Volgens Eidevall gaat haar herstel voorspoedig en kan ze mogelijk weer spelen tegen Tottenham.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
17 uur geleden