Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens wil na 'triple' ook een olympische medaille

Voetbalster Martens wil na 'triple' ook een olympische medaille

ENSCHEDE (ANP) - Lieke Martens won dit jaar met FC Barcelona alle mogelijke prijzen, maar de Limburgse voetbalster blijft net zo hongerig als daarvoor. Het volgende doel dient zich al weer aan. "In de topsport ga je altijd weer snel verder. Steeds staat er weer iets anders voor de deur, zo ook deze zomer", zegt Martens voorafgaand aan de oefeninterland van de Nederlandse vrouwen in Enschede tegen Noorwegen, die dient als voorbereiding op de Olympische Spelen. "Ik houd heel erg van winnen, dat zit in me. En dat blijft ook zo."

De 28-jarige linksbuiten veroverde vorige maand dan eindelijk de prijs waar ze al jaren van droomde, de Champions League. Martens had in de finale tegen Chelsea (4-0) een aandeel in alle doelpunten. Met een verliefde blik kuste ze in Göteborg de beker. "Mijn droom kwam uit. Het voelde heel fijn om eindelijk die Champions League te winnen", zegt Martens. Het zijn de momenten waarop de Limburgse, die al tien jaar in het buitenland speelt, even de aanhoudende heimwee vergeet.

Veel tijd om te genieten van de eindzege in de Champions League was er niet. "We hebben in de kleedkamer een feestje gevierd en stapten daarna weer het vliegtuig in. Om half 8 in de ochtend waren we terug in Barcelona. Twee dagen later hadden we al weer een competitiewedstrijd op het programma staan." Barcelona, al lang zeker van de landstitel, versloeg Athletic met 8-0. Een week later pakte Martens met de Catalaanse ploeg ook de Spaanse beker, waarmee de 'triple' binnen was. Tijd om daar bij stil te staan, heeft Martens nog niet gehad. "Als topsporter wil je altijd winnen, iedere wedstrijd. Dat is ook mijn drive. Ik wil na mijn carrière kunnen zeggen dat ik er alles uit heb gehaald. Ik wil daar later geen spijt van hebben. En ik heb het gevoel dat er nog zoveel meer in me zit."

Martens lijkt dit seizoen weer regelmatig op de ongrijpbare aanvalster die Oranje in 2017 naar de Europese titel leidde en werd uitgeroepen tot beste voetbalster van Europa én de wereld. "Of ik nu beter ben dan ooit? Ik voel me goed, ik heb een fijn seizoen gedraaid en ik hoop heel erg dat ik dit door kan zetten. Op de Spelen wil ik ook weer de beste versie van mezelf laten zien, om zo de ploeg te helpen. Het doel is om met een olympische medaille terug naar Nederland te komen."

Eerst moet Martens met Barcelona de Spaanse competitie nog uitspelen. Eind deze maand staan in acht dagen tijd vier wedstrijden op het programma, daarna sluit Martens weer aan bij Oranje voor de voorbereiding op de Spelen. "Ik speel liever een wedstrijd dan dat ik train, dus ik vind het prima."

Meer uit Voetbal

Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

23 minuten geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

52 minuten geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

56 minuten geleden
Koeman twijfelt of hij op WK direct met Depay moet starten

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.

1 uur geleden
De Roon in ogen van Koeman enige juiste vervanger voor Schouten

ZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.

1 uur geleden
Maatsen en Geertruida op reservelijst Oranje voor WK

ZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.

2 uur geleden
WK-selectie Oranje op dertien plaatsen anders dan op EK

ZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.

2 uur geleden