Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens wil na 'triple' ook een olympische medaille

Voetbalster Martens wil na 'triple' ook een olympische medaille

ENSCHEDE (ANP) - Lieke Martens won dit jaar met FC Barcelona alle mogelijke prijzen, maar de Limburgse voetbalster blijft net zo hongerig als daarvoor. Het volgende doel dient zich al weer aan. "In de topsport ga je altijd weer snel verder. Steeds staat er weer iets anders voor de deur, zo ook deze zomer", zegt Martens voorafgaand aan de oefeninterland van de Nederlandse vrouwen in Enschede tegen Noorwegen, die dient als voorbereiding op de Olympische Spelen. "Ik houd heel erg van winnen, dat zit in me. En dat blijft ook zo."

De 28-jarige linksbuiten veroverde vorige maand dan eindelijk de prijs waar ze al jaren van droomde, de Champions League. Martens had in de finale tegen Chelsea (4-0) een aandeel in alle doelpunten. Met een verliefde blik kuste ze in Göteborg de beker. "Mijn droom kwam uit. Het voelde heel fijn om eindelijk die Champions League te winnen", zegt Martens. Het zijn de momenten waarop de Limburgse, die al tien jaar in het buitenland speelt, even de aanhoudende heimwee vergeet.

Veel tijd om te genieten van de eindzege in de Champions League was er niet. "We hebben in de kleedkamer een feestje gevierd en stapten daarna weer het vliegtuig in. Om half 8 in de ochtend waren we terug in Barcelona. Twee dagen later hadden we al weer een competitiewedstrijd op het programma staan." Barcelona, al lang zeker van de landstitel, versloeg Athletic met 8-0. Een week later pakte Martens met de Catalaanse ploeg ook de Spaanse beker, waarmee de 'triple' binnen was. Tijd om daar bij stil te staan, heeft Martens nog niet gehad. "Als topsporter wil je altijd winnen, iedere wedstrijd. Dat is ook mijn drive. Ik wil na mijn carrière kunnen zeggen dat ik er alles uit heb gehaald. Ik wil daar later geen spijt van hebben. En ik heb het gevoel dat er nog zoveel meer in me zit."

Martens lijkt dit seizoen weer regelmatig op de ongrijpbare aanvalster die Oranje in 2017 naar de Europese titel leidde en werd uitgeroepen tot beste voetbalster van Europa én de wereld. "Of ik nu beter ben dan ooit? Ik voel me goed, ik heb een fijn seizoen gedraaid en ik hoop heel erg dat ik dit door kan zetten. Op de Spelen wil ik ook weer de beste versie van mezelf laten zien, om zo de ploeg te helpen. Het doel is om met een olympische medaille terug naar Nederland te komen."

Eerst moet Martens met Barcelona de Spaanse competitie nog uitspelen. Eind deze maand staan in acht dagen tijd vier wedstrijden op het programma, daarna sluit Martens weer aan bij Oranje voor de voorbereiding op de Spelen. "Ik speel liever een wedstrijd dan dat ik train, dus ik vind het prima."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

2 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

3 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

3 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

5 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

6 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

7 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

12 uur geleden