Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens mist duel Oranje met Costa Rica

Voetbalster Martens mist duel Oranje met Costa Rica

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters moeten het vrijdag tegen Costa Rica stellen zonder Lieke Martens. De aanvalster van Paris Saint-Germain is licht geblesseerd, al kon bondscoach Andries Jonker niet zeggen om wat voor blessure het gaat.

Martens is voor het eerst sinds het afgelopen EK, dat teleurstellend verliep met een kwartfinaleplaats, weer opgeroepen voor Oranje. Ze blijft herstellen in Zeist en Jonker hoopt dinsdag tegen Denemarken wel over de 29-jarige Martens te kunnen beschikken. Dat duel wordt in Zwolle gespeeld.

"De insteek is dat ze dinsdag weer gaat spelen", zei Jonker. "Helaas heb ik nog geen seconde met haar op het veld gestaan, maar ze is bij alle groepsbesprekingen en alle maaltijden aanwezig. En na mijn aanstelling heb ik telefonisch al uitgebreid met haar gesproken over wat er gebeurd was op het EK en er nodig was om van IJsland te winnen. Ze maakt een gemotiveerde indruk en je merkt wel dat het een ervaren speelster is." IJsland was de tegenstander in de beslissende wedstrijd voor plaatsing voor het WK.

Kika van Es

Ook Kika van Es moet de oefenwedstrijd tegen Costa Rica aan zich voorbij laten gaan. De wedstrijd in Utrecht begint om 20.00 uur.

Jonker is van plan om tegen Costa Rica wederom te experimenteren met de 3-5-2-opstelling. "Ik wil erachter komen of het een serieus alternatief is of niet meer dan een plan-B als we iets moeten forceren", aldus Jonker. "Ik heb nu iets andere speelsters tot mijn beschikking, maar helaas heb ik de helft maandag en dinsdag moeten missen omdat ze dit weekend nog in actie zijn gekomen."

Vivianne Miedema

Vivianne Miedema is er deze interlandperiode niet bij. Ze krijgt van Jonker vrijaf om zich even op te kunnen laden, net als Jill Roord. Daniƫlle van de Donk is er wel weer bij en heeft er begrip voor. "Het is niet echt een thema, maar iedereen kan het wel waarderen", aldus Van de Donk over de absentie van het tweetal.

"We gaan al een tijdje zo door en de vermoeidheid slaat echt wel een keer toe. Maar je moet gewoon door en naar de Champions League-wedstrijden kijk je enorm uit als speelster. Vermoeidheid zit tussen de oren, dus je moet gewoon denken dat je niet moe bent."

Topvorm Van de Donk

Van de Donk (31) wil de komende interlands, na een blessureperiode, weer naar haar topvorm toewerken. "We kunnen er weer tegenaan en ik heb de afgelopen tijd de nodige minuten kunnen maken bij een topclub als Olympique Lyon, dus ik ga niet klagen. Maar ik heb nog wel wat stappen te zetten."

Meer uit Voetbal

Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

8 uur geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

8 uur geleden
Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

9 uur geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

9 uur geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

10 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

11 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

11 uur geleden