Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

MAASTRICHT (ANP) - Voetbalster Lieke Martens heeft een provinciale onderscheiding gekregen. De 32-jarige aanvalster van Paris Saint-Germain, die 160 interlands voor Oranje speelde en daarin 62 doelpunten maakte, is door het provinciebestuur benoemd tot 'Limburger van Verdienste'. De provincie spreekt van een "exclusieve onderscheiding", die wordt toegekend aan mensen die zich op unieke wijze op een specifiek maatschappelijk gebied hebben ingezet voor Limburg.

"Limburg is trots op Lieke Martens", zegt Emile Roemer, de commissaris van de Koning. Roemer noemt haar "hét voorbeeld dat niet alleen jongens kunnen dromen van een glansrijke voetbalcarrière, maar zeker ook meisjes". De uit het Limburgse Nieuw Bergen afkomstige Martens maakte in 2015 het eerste doelpunt ooit van de Nederlandse voetbalsters op een WK. Ze leidde Oranje twee jaar later op het EK in eigen land naar de Europese titel en werd in 2017 ook uitgeroepen tot beste voetbalster ter wereld. Martens won in 2021 met FC Barcelona de Champions League. Vorig jaar zomer stopte ze als international.

Sinds 2022 staat de linksbuiten onder contract bij de Franse topclub Paris Saint-Germain. Momenteel voetbalt Martens niet, omdat ze in verwachting is van haar eerste kind.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

42 minuten geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

1 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

2 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

2 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

2 uur geleden
Aanvaller Daal valt geblesseerd uit bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.

4 uur geleden
FC Twente lijdt eerste competitienederlaag sinds eind oktober

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.

4 uur geleden