Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

MAASTRICHT (ANP) - Voetbalster Lieke Martens heeft een provinciale onderscheiding gekregen. De 32-jarige aanvalster van Paris Saint-Germain, die 160 interlands voor Oranje speelde en daarin 62 doelpunten maakte, is door het provinciebestuur benoemd tot 'Limburger van Verdienste'. De provincie spreekt van een "exclusieve onderscheiding", die wordt toegekend aan mensen die zich op unieke wijze op een specifiek maatschappelijk gebied hebben ingezet voor Limburg.

"Limburg is trots op Lieke Martens", zegt Emile Roemer, de commissaris van de Koning. Roemer noemt haar "hét voorbeeld dat niet alleen jongens kunnen dromen van een glansrijke voetbalcarrière, maar zeker ook meisjes". De uit het Limburgse Nieuw Bergen afkomstige Martens maakte in 2015 het eerste doelpunt ooit van de Nederlandse voetbalsters op een WK. Ze leidde Oranje twee jaar later op het EK in eigen land naar de Europese titel en werd in 2017 ook uitgeroepen tot beste voetbalster ter wereld. Martens won in 2021 met FC Barcelona de Champions League. Vorig jaar zomer stopte ze als international.

Sinds 2022 staat de linksbuiten onder contract bij de Franse topclub Paris Saint-Germain. Momenteel voetbalt Martens niet, omdat ze in verwachting is van haar eerste kind.

Meer uit Voetbal

Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

13 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

16 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

3 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

3 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden
Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

4 uur geleden