Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

MAASTRICHT (ANP) - Voetbalster Lieke Martens heeft een provinciale onderscheiding gekregen. De 32-jarige aanvalster van Paris Saint-Germain, die 160 interlands voor Oranje speelde en daarin 62 doelpunten maakte, is door het provinciebestuur benoemd tot 'Limburger van Verdienste'. De provincie spreekt van een "exclusieve onderscheiding", die wordt toegekend aan mensen die zich op unieke wijze op een specifiek maatschappelijk gebied hebben ingezet voor Limburg.

"Limburg is trots op Lieke Martens", zegt Emile Roemer, de commissaris van de Koning. Roemer noemt haar "hét voorbeeld dat niet alleen jongens kunnen dromen van een glansrijke voetbalcarrière, maar zeker ook meisjes". De uit het Limburgse Nieuw Bergen afkomstige Martens maakte in 2015 het eerste doelpunt ooit van de Nederlandse voetbalsters op een WK. Ze leidde Oranje twee jaar later op het EK in eigen land naar de Europese titel en werd in 2017 ook uitgeroepen tot beste voetbalster ter wereld. Martens won in 2021 met FC Barcelona de Champions League. Vorig jaar zomer stopte ze als international.

Sinds 2022 staat de linksbuiten onder contract bij de Franse topclub Paris Saint-Germain. Momenteel voetbalt Martens niet, omdat ze in verwachting is van haar eerste kind.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

4 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

7 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

7 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

11 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

12 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

14 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

16 uur geleden