Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

Voetbalster Martens benoemd tot 'Limburger van Verdienste'

MAASTRICHT (ANP) - Voetbalster Lieke Martens heeft een provinciale onderscheiding gekregen. De 32-jarige aanvalster van Paris Saint-Germain, die 160 interlands voor Oranje speelde en daarin 62 doelpunten maakte, is door het provinciebestuur benoemd tot 'Limburger van Verdienste'. De provincie spreekt van een "exclusieve onderscheiding", die wordt toegekend aan mensen die zich op unieke wijze op een specifiek maatschappelijk gebied hebben ingezet voor Limburg.

"Limburg is trots op Lieke Martens", zegt Emile Roemer, de commissaris van de Koning. Roemer noemt haar "hét voorbeeld dat niet alleen jongens kunnen dromen van een glansrijke voetbalcarrière, maar zeker ook meisjes". De uit het Limburgse Nieuw Bergen afkomstige Martens maakte in 2015 het eerste doelpunt ooit van de Nederlandse voetbalsters op een WK. Ze leidde Oranje twee jaar later op het EK in eigen land naar de Europese titel en werd in 2017 ook uitgeroepen tot beste voetbalster ter wereld. Martens won in 2021 met FC Barcelona de Champions League. Vorig jaar zomer stopte ze als international.

Sinds 2022 staat de linksbuiten onder contract bij de Franse topclub Paris Saint-Germain. Momenteel voetbalt Martens niet, omdat ze in verwachting is van haar eerste kind.

Meer uit Voetbal

Feyenoorder Carranza naar Mexicaanse club Necaxa

ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.

4 uur geleden
Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

15 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

17 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

18 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

19 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

20 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

20 uur geleden