Voetbalster Hermoso wil dat kusaffaire start is van nieuw tijdperk
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalster Jennifer Hermoso hoopt dat het kusincident van afgelopen zomer een blijvende positieve ontwikkeling heeft gezet. Nadat bondsvoorzitter Luis Rubiales de 33-jarige middenvelder direct na de gewonnen WK-finale op haar mond had gekust, kwam de beweging #SeAcabo (Het is voorbij) op gang tegen ongewenst gedrag. "Dit moet het begin zijn van een nieuw tijdperk", zei Hermoso in een interview met het Spaanse medium GQ España.
Hermoso zei dat ze herinnerd wil worden als iemand die het Spaanse voetbal naar een hoog niveau heeft getild. "Maar bovenal als iemand die vele normen en waarden heeft veranderd."
De international zegt dat ze na het incident, tijdens de huldiging na de WK-finale in het Australische Sydney, even niet het gevoel had dat ze voetbalster was. "Maar ik ben weer terug in training om de beste versie van mezelf te geven. In de aanloop naar de Olympische Spelen, voor mijn team in Mexico. Ik zal van deze sport blijven genieten", zei de speelster van Pachuca.
In de nasleep van de kus stapte Rubiales uiteindelijk op. Eind vorige maand besloot wereldvoetbalbond FIFA om Rubiales voor drie jaar te schorsen van alle voetbalgerelateerde activiteiten. Daartegen is de oud-voorzitter in beroep gegaan. Rubiales heeft meerdere keren gezegd dat hij toestemming van Hermoso had voor de kus, maar de speelster spreekt dat tegen.
Meer uit Voetbal
BOSTON (ANP) - De Franse voetballers hebben hun medeleven betuigd aan Didier Deschamps. De bondscoach verlaat de nationale ploeg op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada tijdelijk om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gianni Infantino heeft de drinkpauzes bij het wereldkampioenschap voetbal verdedigd. "De belangrijkste reden is de hitte, maar we moeten ook begrijpen dat in een toernooi als het WK - dat 39 dagen duurt en waarbij teams in die periode mogelijk acht wedstrijden spelen - een rustmoment enorm belangrijk is", zei de FIFA-voorzitter dinsdag (plaatselijke tijd) in gesprek met journalisten in New York.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is erg tevreden over het verloop van het wereldkampioenschap voetbal tot dusverre. "Het is ongelooflijk. Dit is groter dan alles wat de wereld ooit heeft gezien. Niet alleen op voetbalgebied, maar welk evenement dan ook. Het is het meest succesvolle evenement in de geschiedenis", sprak de Zwitser dinsdag (plaatselijke tijd) tegen journalisten in New York.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse bondscoach is naar eigen zeggen nog niet bezig met een eventuele ontmoeting met het Nederlands elftal in de tweede ronde van het wereldkampioenschap voetbal. "Mijn voorkeur gaat uit naar winst op Haïti en eindigen boven Brazilië in de groep", zei Mohamed Ouahbi op een persconferentie in Atlanta. "Er wordt gesproken over een mogelijke volgende tegenstander als Nederland, of Japan, of zelfs Frankrijk of Argentinië, maar daar houden we op dit moment geen rekening mee."
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Engeland en Ghana zijn na een onderling gelijkspel zo goed als zeker van een plek bij de laatste 32 op het WK voetbal. In het Boston Stadium werd het dinsdagavond 0-0. Daardoor komen beide landen na een eerdere overwinning op 4 punten, normaal gesproken genoeg voor een plek in de volgende ronde.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft zich na de WK-wedstrijd van Portugal tegen Oezbekistan (5-0) uitgesproken over de kritiek op hem en zijn team. "Het was een moeilijke week, waarin de publieke opinie hard was voor ons, voor alle spelers, en in het bijzonder voor de trainer", zei Ronaldo na de wedstrijd waarin hij de eerste werd die op zes WK's scoorde.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
5 uur geleden