Voetbalster Groenen: we weten ook zonder bondscoach wat te doen
LARNACA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters werken zonder bondscoach Mark Parsons toe naar de WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdagavond tegen Cyprus, maar dat heeft volgens Jackie Groenen amper invloed op de voorbereiding. "Het is echt niet zo dat als één iemand wegvalt uit de staf wij niet meer weten of we naar links of naar rechts moeten gaan", zegt de middenveldster van Oranje vanuit Larnaca.
De duobaan van Parsons zorgt in de aanloop naar de derde wedstrijd in de WK-kwalificatie voor een vreemde situatie. De Engelsman werkt tot eind november ook als trainer van de Amerikaanse club Portland Thorns. Na de competitiewedstrijd van afgelopen zondag zou Parsons zo snel mogelijk naar Zeist komen, maar vanwege een aangepast vluchtschema en zoekgeraakte reisdocumenten is hij nog altijd niet aangesloten bij de groep.
"Persoonlijk vind ik het niet zo'n groot issue", zegt Groenen. "We zijn allemaal volwassen en verstandig genoeg om deze dagen zonder hem door te komen. De staf weet precies wat hij wil. Wij hebben Mark ook gesproken via Zoom; zowel als team als per linie. Tegenwoordig kan dat allemaal. Zulke dingen gebeuren nu eenmaal in het leven, zowel in het voetbal als daar buiten. Dan is het een kwestie van aanpassen aan de situatie."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
13 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden