Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Groenen: we weten ook zonder bondscoach wat te doen

Voetbalster Groenen: we weten ook zonder bondscoach wat te doen

LARNACA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters werken zonder bondscoach Mark Parsons toe naar de WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdagavond tegen Cyprus, maar dat heeft volgens Jackie Groenen amper invloed op de voorbereiding. "Het is echt niet zo dat als één iemand wegvalt uit de staf wij niet meer weten of we naar links of naar rechts moeten gaan", zegt de middenveldster van Oranje vanuit Larnaca.

De duobaan van Parsons zorgt in de aanloop naar de derde wedstrijd in de WK-kwalificatie voor een vreemde situatie. De Engelsman werkt tot eind november ook als trainer van de Amerikaanse club Portland Thorns. Na de competitiewedstrijd van afgelopen zondag zou Parsons zo snel mogelijk naar Zeist komen, maar vanwege een aangepast vluchtschema en zoekgeraakte reisdocumenten is hij nog altijd niet aangesloten bij de groep.

"Persoonlijk vind ik het niet zo'n groot issue", zegt Groenen. "We zijn allemaal volwassen en verstandig genoeg om deze dagen zonder hem door te komen. De staf weet precies wat hij wil. Wij hebben Mark ook gesproken via Zoom; zowel als team als per linie. Tegenwoordig kan dat allemaal. Zulke dingen gebeuren nu eenmaal in het leven, zowel in het voetbal als daar buiten. Dan is het een kwestie van aanpassen aan de situatie."

Meer uit Voetbal

DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

1 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

5 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

5 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

5 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

6 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

7 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

9 uur geleden