Voetbalster Groenen: we weten ook zonder bondscoach wat te doen
LARNACA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters werken zonder bondscoach Mark Parsons toe naar de WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdagavond tegen Cyprus, maar dat heeft volgens Jackie Groenen amper invloed op de voorbereiding. "Het is echt niet zo dat als één iemand wegvalt uit de staf wij niet meer weten of we naar links of naar rechts moeten gaan", zegt de middenveldster van Oranje vanuit Larnaca.
De duobaan van Parsons zorgt in de aanloop naar de derde wedstrijd in de WK-kwalificatie voor een vreemde situatie. De Engelsman werkt tot eind november ook als trainer van de Amerikaanse club Portland Thorns. Na de competitiewedstrijd van afgelopen zondag zou Parsons zo snel mogelijk naar Zeist komen, maar vanwege een aangepast vluchtschema en zoekgeraakte reisdocumenten is hij nog altijd niet aangesloten bij de groep.
"Persoonlijk vind ik het niet zo'n groot issue", zegt Groenen. "We zijn allemaal volwassen en verstandig genoeg om deze dagen zonder hem door te komen. De staf weet precies wat hij wil. Wij hebben Mark ook gesproken via Zoom; zowel als team als per linie. Tegenwoordig kan dat allemaal. Zulke dingen gebeuren nu eenmaal in het leven, zowel in het voetbal als daar buiten. Dan is het een kwestie van aanpassen aan de situatie."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
9 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
11 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
19 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
19 uur geleden