Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Groenen merkt op Malta dat WK wat begint te leven

Voetbalster Groenen merkt op Malta dat WK wat begint te leven

VALLETTA (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen merkt tijdens de stage op Malta dat het WK voetbal bij haar voorzichtig begint te leven. De 28-jarige middenveldster heeft op het eiland in de Middellandse Zee kennis gemaakt met een aantal nieuwe gezichten in de selectie.

"Ik moet zeggen dat het nu begint te leven. De eerste trip na de winterstop voorafgaand aan een groot toernooi, merk je dat je met je gedachten al bij het WK bent. Het lijkt altijd lang te duren, maar dan komt het ineens snel om de hoek kijken", zei Groenen vanaf Malta, waar Oranje traint en twee oefenwedstrijden tegen Oostenrijk speelt.

Groenen werd in 2017 Europees kampioen met Oranje en twee jaar later tweede op het WK. Op het afgelopen EK wist ze met haar ploeg niet te imponeren. "Ik hoop dat we tijdens het WK weer in die 'mood' komen waarin alles lukt en we alles winnen, dat is het plan", aldus de speelster van Paris Saint-Germain.

Spitspositie

"Ik denk dat het team zich goed aan het ontwikkelen is en dat het per trip beter wordt. We gaan steeds beter spelen, maar heel veel dingen hangen op een groot toernooi ook samen met een beetje geluk. Op dit moment zijn we vooral met onszelf bezig en nog niet onze tegenstanders aan het analyseren."

Een belangrijk punt van aandacht is de spitspositie. Vivianne Miedema mist het WK zo goed als zeker wegens een zware blessure en het is de vraag wie in de punt van de aanval gaat spelen. Vrijdag was Fenna Kalma de spits tegen Oostenrijk, maar zij kwam niet tot scoren (1-2).

"Ik denk dat je Vivianne altijd mist als zij niet op het veld staat. We hebben andere meiden met prima niveau die dat op kunnen vangen. Als ik eerlijk ben, ben ik erg onder indruk van Fenna op de trainingen. Het lukt alleen nog even niet. Ik denk dat daar de crux zit, dat we wat meer moeten scoren. Het is een beetje zoeken, maar dat valt wel voor het WK."

Teambuilding

Volgens Groenen staat de trip naar Malta ook in het teken van teambuilding. Afgelopen weekend kreeg Oranje een rondleiding van de Koninklijke Marine, eveneens op Malta aanwezig. "Er zijn veel nieuwe meiden bij, ook meiden die ik nog niet heb gezien of heb zien voetballen. De jeugd zet druk op ouderen en andersom en ik denk dat er nu een goede balans is binnen ons team. Er is wel sprake van nieuw elan."

Meer uit Voetbal

PEC Zwolle 'langere tijd' zonder Velanas door enkelblessure

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan voor "langere tijd" niet beschikken over Odysseus Velanas. De 27-jarige middenvelder is voorafgaand aan de eerste veldtraining van de voorbereiding geblesseerd geraakt aan een enkel en wordt binnenkort geopereerd. Dat meldt de club op de website.

23 minuten geleden
Emanuelson aan de slag als assistent van Heitinga bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Urby Emanuelson gaat aan de slag als assistent van hoofdtrainer John Heitinga bij Ajax. Dat meldt de 39-jarige oud-speler van de club op X.

2 uur geleden
Simons en Geertruida krijgen Werner als trainer bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Oranje-internationals Xavi Simons en Lutsharel Geertruida krijgen bij RB Leipzig Ole Werner als nieuwe trainer. De 37-jarige Duitser ondertekende dinsdag een tweejarig contract bij de nummer 7 van vorig seizoen. RB Leipzig wist zich niet te plaatsen voor Europees voetbal.

3 uur geleden
Sporttribunaal CAS stelt AZ in het gelijk in zaak tegen UEFA

ALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.

3 uur geleden
Nieuwe bondscoach Veurink benoemt Kwakkenbos tot assistent

ZEIST (ANP) - Roos Kwakkenbos wordt een van de assistent-trainers van Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De drievoudig international is nu nog bondscoach van Oranje onder 19.

6 uur geleden
UEFA rekent op bezoekersrecord bij EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - De UEFA rekent op het komende EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland op een bezoekersrecord. De Europese voetbalbond meldt dat 570.000 van de 673.000 beschikbare toegangskaarten zijn verkocht. Het recordaantal bezoekers staat op 574.875, tijdens het EK van 2022 in Engeland.

6 uur geleden
Oranje onder 19 bereikt voor het eerst finale van het EK

BOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemeniƫ met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.

18 uur geleden