Voetbalster Dijkstra tekent contract bij VfL Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Voetbalster Caitlin Dijkstra heeft een contract voor drie jaar bij VfL Wolfsburg getekend. De 24-jarige verdedigster wordt komend seizoen door de Duitse formatie voor een jaar uitgeleend aan haar huidige club FC Twente. Daarna maakt ze de definitieve overstap naar de verliezend finalist van de Champions League.
Dijkstra is blij met de constructie. "Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik graag nog eens een stap wil zetten naar een buitenlandse topclub, maar ik wil niet dat mijn ontwikkeling stil komt te staan. Gelukkig is Wolfsburg een club die daar hetzelfde in staat. Het plan voor de toekomst voelt goed en ik ben blij met het vertrouwen dat ik krijg", aldus de speelster.
Ze kijkt uit naar nog een seizoen bij FC Twente. "Twee jaar geleden streek ik neer in Enschede. Die keuze heeft goed uitgepakt. Vanaf dag één voel ik me hier thuis en heb ik enorme stappen gezet in mijn ontwikkeling. Je moet spelen om een betere speelster te kunnen worden. Dat wordt vaak gezegd, maar zo werkt het ook echt. Om het beste te kunnen anticiperen op situaties, heb je nu eenmaal ritme nodig."
Dijkstra bereidt zich met het Nederlands elftal voor op het WK, dat op 20 juli in Australië en Nieuw-Zeeland begint.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
17 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
18 uur geleden