Voetbalster Dijkstra tekent contract bij VfL Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Voetbalster Caitlin Dijkstra heeft een contract voor drie jaar bij VfL Wolfsburg getekend. De 24-jarige verdedigster wordt komend seizoen door de Duitse formatie voor een jaar uitgeleend aan haar huidige club FC Twente. Daarna maakt ze de definitieve overstap naar de verliezend finalist van de Champions League.
Dijkstra is blij met de constructie. "Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik graag nog eens een stap wil zetten naar een buitenlandse topclub, maar ik wil niet dat mijn ontwikkeling stil komt te staan. Gelukkig is Wolfsburg een club die daar hetzelfde in staat. Het plan voor de toekomst voelt goed en ik ben blij met het vertrouwen dat ik krijg", aldus de speelster.
Ze kijkt uit naar nog een seizoen bij FC Twente. "Twee jaar geleden streek ik neer in Enschede. Die keuze heeft goed uitgepakt. Vanaf dag één voel ik me hier thuis en heb ik enorme stappen gezet in mijn ontwikkeling. Je moet spelen om een betere speelster te kunnen worden. Dat wordt vaak gezegd, maar zo werkt het ook echt. Om het beste te kunnen anticiperen op situaties, heb je nu eenmaal ritme nodig."
Dijkstra bereidt zich met het Nederlands elftal voor op het WK, dat op 20 juli in Australië en Nieuw-Zeeland begint.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Japan en Zweden hebben zich op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales geplaatst. De landen speelden in Dallas met 1-1 tegen elkaar gelijk en eindigden in groep F respectievelijk als tweede en derde achter het Nederlands elftal.
15 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de knock-outfase op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Kansas City met 3-1 winnen van het al uitgeschakelde Tunesië.
16 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Memphis Depay is naast Frank de Boer gekomen op de ranglijst van spelers met de meeste interlands voor het Nederlands elftal. De 32-jarige aanvaller van Corinthians kwam in de laatste groepswedstrijd van het WK tegen Tunesië als invaller in het veld voor Brian Brobbey en begon daarmee aan zijn 112e interland. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
19 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft vrijdag zijn debuut gemaakt op het wereldkampioenschap voetbal. De 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth kwam in de derde groepswedstrijd tegen Tunesië in de 72e minuut in het veld voor Tijjani Reijnders.
20 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft zijn eerste doelpunt voor het Nederlands elftal gemaakt. De verdediger, die eerder deze maand de overstap maakte van Brighton & Hove Albion naar Tottenham Hotspur, kopte in de laatste groepswedstrijd op het WK in de 62e minuut uit een hoekschop de 3-1 binnen.
21 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman zit tijdens de derde wedstrijd op het WK tegen Tunesië voor de 63e keer op de bank als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij is op gelijke hoogte gekomen met Louis van Gaal, die Oranje eveneens 63 interlands onder zijn hoede had.
21 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn derde doelpunt gemaakt. De spits van Sunderland zorgde in de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië in de zevende minuut voor de 2-0. De Tunesische verdediger Ellyes Skhiri opende in de derde minuut met een eigen doelpunt de score.
1 uur geleden