
Voetbalster Bloodworth zonder angst terug op het veld
WOLFSBURG (ANP) - Zonder angst stapt voetbalster Dominique Bloodworth vrijdag het veld weer op voor de hervatting van de Bundesliga voor vrouwen. De 25-jarige Limburgse, een vaste waarde in Oranje, is de afgelopen weken net als alle andere speelsters en stafleden uit de Duitse competitie herhaaldelijk getest op het coronavirus. "Ik voel me veilig", zegt Bloodworth. "Iedereen is getest, we volgen een protocol waar heel goed over is nagedacht. Het is fijn om te weten dat iedereen waarmee je op het veld staat gezond is."
In navolging van de Bundesliga voor mannen gaan ook de Duitse vrouwenclubs verder met het seizoen. Bloodworth koerst met VfL Wolfsburg onbedreigd af op de vierde landstitel op rij. De groene brigade, een topclub in het vrouwenvoetbal, is ook nog actief in het bekertoernooi en in de Champions League, al is het onzeker of die kan worden afgemaakt. Wolfsburg hervat de competitie tegen 1. FC Köln.
Net als bij de mannen gebeurt dat voor lege tribunes. In de vrouwencompetitie geldt hetzelfde protocol met strikte voorschriften. Dat betekent dat Bloodworth met al haar teamgenotes in quarantaine is gegaan in een hotel. "Superfijn dat we weer kunnen gaan voetballen. Ik was ook wel een beetje klaar met al dat hardlopen. Toen we in maart niet meer mochten trainen, kregen we een individueel programma mee naar huis. Bijna dagelijks 10 kilometer rennen en krachttraining. Mijn lichaam moest daar wel aan wennen, je bent gewend om te voetballen. Gelukkig konden we na een tijdje weer in kleine groepjes gaan trainen en sinds twee weken met de hele groep. Lekker weer voetballen."
Grote kans
Duitsland loopt in de wereld voorop in het hervatten van sportcompetities. De aandacht voor de Bundesliga was de afgelopen weken enorm. "De Duitsers zijn best trots dat iedereen nu naar hun competitie kijkt. Voor de vrouwencompetitie is dit ook een grote kans. De Duitse bond DFB gaat de wedstrijden online streamen. Hopelijk komt er ook bij ons iets los."
Bloodworth weet dat de mondiale coronacrisis op allerlei vlakken grote financiële gevolgen heeft. De verdedigster rekent er echter op dat het vrouwenvoetbal na de ontwikkelingen in de afgelopen decennia inmiddels sterk genoeg is om overeind te blijven. "We hebben hard moeten knokken om gezien te worden. Met z'n allen hebben we een bepaalde weg ingezet en de populariteit is nu zo groot, dat ik niet denk dat we terug gaan vallen. Er zijn zoveel platformen waarop we ons kunnen laten zien. De FIFA en de UEFA steken er veel geld in. Het vrouwenvoetbal is sterk genoeg om hier doorheen te komen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
6 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
8 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden