Voetbalster Beerensteyn van Bayern München naar Juventus
TURIJN (ANP) - Lineth Beerensteyn verhuist van Bayern München naar Juventus. De international van Oranje wordt de eerste Nederlandse voetbalster bij de Italiaanse club. Beerensteyn (25) speelde vijf jaar in Duitsland voor Bayern, daarvoor kwam ze uit voor ADO Den Haag en FC Twente.
"Ik ben heel trots dat ik deze stap naar Juventus maak", zegt de vleugelspits uit Den Haag, die transfervrij overstapt. "In deze fase van mijn carrière is het belangrijk om zoveel mogelijk te spelen en een belangrijke rol te hebben in het team. Juventus denkt dat ik op diverse posities van waarde kan zijn, daarom heb ik besloten om naar deze club te gaan."
Beerensteyn behoort tot de selectie van Oranje voor het EK van volgende maand in Engeland. De 78-voudig international (19 doelpunten) debuteerde zes jaar geleden voor de 'Leeuwinnen'. Ze maakte deel uit van de ploeg die in 2017 het EK in eigen land won en twee jaar later de WK-finale haalde. Met Bayern werd Beerensteyn vorig jaar kampioen.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).
11 uur geledenZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
13 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
18 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
23 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
1 dag geleden