Voetbalster Beerensteyn baalt van gemiste kansen in verlenging
WELLINGTON (ANP) - Voetbalster Lineth Beerensteyn kon na de uitschakeling van Oranje op het WK maar één woord bedenken. De 'Leeuwinnen' verloren in de kwartfinale na verlenging met 2-1 van Spanje. "Ik heb hier maar één woord voor en dat is 'zuur'. We liggen uit het toernooi", zei de spits bij de NOS.
Beerensteyn liet in de verlenging, bij een stand van 1-1, twee grote kansen onbenut. Eerst schoot ze de bal na een dribbel naast het Spaanse doel. Even later tikte ze de bal van dichtbij over het doel. Een minuut later scoorde Salma Paralluelo aan de andere kant wel.
"Ontzettend balen. Het is gewoon zuur dat die kansen er niet in gingen. Ik schiet ze er natuurlijk niet expres niet in", aldus Beerensteyn, die dit WK bij afwezigheid van de geblesseerde topscorer Vivianne Miedema de kans kreeg als eerste spits van Oranje. De aanvalster van Juventus liep echter in de eerste groepswedstrijd tegen Portugal (1-0) een enkelblessure op en moest daardoor de duels met de Verenigde Staten (1-1) en Vietnam (7-0) overslaan. In de achtste finale tegen Zuid-Afrika luisterde Beerensteyn haar rentree op met een doelpunt (2-0).
Tegen Spanje had Oranje lange tijd niets in te brengen. "Maar je weet dat het in het voetbal raar kan lopen. Een ploeg kan 70 procent van de tijd de bal hebben, maar ze hoeven maar één moment niet op te letten en de bal ligt er aan de andere kant in", aldus Beerensteyn. "Wij hadden de kracht en de power om het 120 minuten vol te houden en het Spanje heel lastig te maken. Het is hartstikke zuur dat die bal er gewoon niet in ging."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
14 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
15 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
16 uur geleden