Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Beerensteyn baalt van gemiste kansen in verlenging

Voetbalster Beerensteyn baalt van gemiste kansen in verlenging

WELLINGTON (ANP) - Voetbalster Lineth Beerensteyn kon na de uitschakeling van Oranje op het WK maar één woord bedenken. De 'Leeuwinnen' verloren in de kwartfinale na verlenging met 2-1 van Spanje. "Ik heb hier maar één woord voor en dat is 'zuur'. We liggen uit het toernooi", zei de spits bij de NOS.

Beerensteyn liet in de verlenging, bij een stand van 1-1, twee grote kansen onbenut. Eerst schoot ze de bal na een dribbel naast het Spaanse doel. Even later tikte ze de bal van dichtbij over het doel. Een minuut later scoorde Salma Paralluelo aan de andere kant wel.

"Ontzettend balen. Het is gewoon zuur dat die kansen er niet in gingen. Ik schiet ze er natuurlijk niet expres niet in", aldus Beerensteyn, die dit WK bij afwezigheid van de geblesseerde topscorer Vivianne Miedema de kans kreeg als eerste spits van Oranje. De aanvalster van Juventus liep echter in de eerste groepswedstrijd tegen Portugal (1-0) een enkelblessure op en moest daardoor de duels met de Verenigde Staten (1-1) en Vietnam (7-0) overslaan. In de achtste finale tegen Zuid-Afrika luisterde Beerensteyn haar rentree op met een doelpunt (2-0).

Tegen Spanje had Oranje lange tijd niets in te brengen. "Maar je weet dat het in het voetbal raar kan lopen. Een ploeg kan 70 procent van de tijd de bal hebben, maar ze hoeven maar één moment niet op te letten en de bal ligt er aan de andere kant in", aldus Beerensteyn. "Wij hadden de kracht en de power om het 120 minuten vol te houden en het Spanje heel lastig te maken. Het is hartstikke zuur dat die bal er gewoon niet in ging."

Meer uit Voetbal

Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

53 minuten geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

1 uur geleden
Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

11 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

11 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

13 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

15 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

16 uur geleden