Voetbalstadion van dodelijke ramp in Indonesië wordt gesloopt
JAKARTA (ANP) - Het Indonesische voetbalstadion waar begin deze maand zeker 133 mensen omkwamen, wordt gesloopt en daarna opnieuw gebouwd. Het nieuwe stadion in Malang gaat voldoen aan de eisen van de wereldvoetbalbond zodat de veiligheid van spelers en supporters wordt gegarandeerd, heeft de Indonesische president Joko Widodo gezegd na een ontmoeting met FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
Het Kanjuruhan-stadion stamt uit 2004 en biedt plaats aan 42.000 mensen. Het huidige gebouw heeft poorten waar maar twee mensen tegelijk doorheen kunnen, waarvan sommige op het moment van de ramp ook nog dicht waren. Uit onderzoek is gebleken dat de meeste slachtoffers vielen in het gedrang na het afvuren van traangas door de politie. Het gebruik van traangas in stadions is door de FIFA verboden.
Infantino zei eerder op de dag na het gesprek met de president dat hij het er met Widodo over eens was dat de veiligheidsvoorschriften in stadions moeten worden geëvalueerd. "Wat ik de mensen in Indonesië kan garanderen: de FIFA is hier voor jullie en om zeer nauw samen te werken met de regering."
Eerder deze maand maakte Widodo al bekend alle voetbalstadions in het land te laten onderzoeken. Hij zei dat de FIFA geen straffen oplegt aan Indonesië, maar in plaats daarvan wil samenwerken om zaken te verbeteren. Het land organiseert volgend jaar het WK voetbal voor spelers onder 20 jaar.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
8 uur geleden