Voetbalstadion van dodelijke ramp in Indonesië wordt gesloopt
JAKARTA (ANP) - Het Indonesische voetbalstadion waar begin deze maand zeker 133 mensen omkwamen, wordt gesloopt en daarna opnieuw gebouwd. Het nieuwe stadion in Malang gaat voldoen aan de eisen van de wereldvoetbalbond zodat de veiligheid van spelers en supporters wordt gegarandeerd, heeft de Indonesische president Joko Widodo gezegd na een ontmoeting met FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
Het Kanjuruhan-stadion stamt uit 2004 en biedt plaats aan 42.000 mensen. Het huidige gebouw heeft poorten waar maar twee mensen tegelijk doorheen kunnen, waarvan sommige op het moment van de ramp ook nog dicht waren. Uit onderzoek is gebleken dat de meeste slachtoffers vielen in het gedrang na het afvuren van traangas door de politie. Het gebruik van traangas in stadions is door de FIFA verboden.
Infantino zei eerder op de dag na het gesprek met de president dat hij het er met Widodo over eens was dat de veiligheidsvoorschriften in stadions moeten worden geëvalueerd. "Wat ik de mensen in Indonesië kan garanderen: de FIFA is hier voor jullie en om zeer nauw samen te werken met de regering."
Eerder deze maand maakte Widodo al bekend alle voetbalstadions in het land te laten onderzoeken. Hij zei dat de FIFA geen straffen oplegt aan Indonesië, maar in plaats daarvan wil samenwerken om zaken te verbeteren. Het land organiseert volgend jaar het WK voetbal voor spelers onder 20 jaar.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
4 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
8 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden