Voetbalstadion van dodelijke ramp in Indonesië wordt gesloopt
JAKARTA (ANP) - Het Indonesische voetbalstadion waar begin deze maand zeker 133 mensen omkwamen, wordt gesloopt en daarna opnieuw gebouwd. Het nieuwe stadion in Malang gaat voldoen aan de eisen van de wereldvoetbalbond zodat de veiligheid van spelers en supporters wordt gegarandeerd, heeft de Indonesische president Joko Widodo gezegd na een ontmoeting met FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
Het Kanjuruhan-stadion stamt uit 2004 en biedt plaats aan 42.000 mensen. Het huidige gebouw heeft poorten waar maar twee mensen tegelijk doorheen kunnen, waarvan sommige op het moment van de ramp ook nog dicht waren. Uit onderzoek is gebleken dat de meeste slachtoffers vielen in het gedrang na het afvuren van traangas door de politie. Het gebruik van traangas in stadions is door de FIFA verboden.
Infantino zei eerder op de dag na het gesprek met de president dat hij het er met Widodo over eens was dat de veiligheidsvoorschriften in stadions moeten worden geëvalueerd. "Wat ik de mensen in Indonesië kan garanderen: de FIFA is hier voor jullie en om zeer nauw samen te werken met de regering."
Eerder deze maand maakte Widodo al bekend alle voetbalstadions in het land te laten onderzoeken. Hij zei dat de FIFA geen straffen oplegt aan Indonesië, maar in plaats daarvan wil samenwerken om zaken te verbeteren. Het land organiseert volgend jaar het WK voetbal voor spelers onder 20 jaar.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geleden