Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalstadion van dodelijke ramp in Indonesië wordt gesloopt

Voetbalstadion van dodelijke ramp in Indonesië wordt gesloopt

JAKARTA (ANP) - Het Indonesische voetbalstadion waar begin deze maand zeker 133 mensen omkwamen, wordt gesloopt en daarna opnieuw gebouwd. Het nieuwe stadion in Malang gaat voldoen aan de eisen van de wereldvoetbalbond zodat de veiligheid van spelers en supporters wordt gegarandeerd, heeft de Indonesische president Joko Widodo gezegd na een ontmoeting met FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

Het Kanjuruhan-stadion stamt uit 2004 en biedt plaats aan 42.000 mensen. Het huidige gebouw heeft poorten waar maar twee mensen tegelijk doorheen kunnen, waarvan sommige op het moment van de ramp ook nog dicht waren. Uit onderzoek is gebleken dat de meeste slachtoffers vielen in het gedrang na het afvuren van traangas door de politie. Het gebruik van traangas in stadions is door de FIFA verboden.

Infantino zei eerder op de dag na het gesprek met de president dat hij het er met Widodo over eens was dat de veiligheidsvoorschriften in stadions moeten worden geëvalueerd. "Wat ik de mensen in Indonesië kan garanderen: de FIFA is hier voor jullie en om zeer nauw samen te werken met de regering."

Eerder deze maand maakte Widodo al bekend alle voetbalstadions in het land te laten onderzoeken. Hij zei dat de FIFA geen straffen oplegt aan Indonesië, maar in plaats daarvan wil samenwerken om zaken te verbeteren. Het land organiseert volgend jaar het WK voetbal voor spelers onder 20 jaar.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

2 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

2 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

3 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

4 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

4 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

6 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

6 uur geleden