Voetbalspelregelcommissie bekrachtigt maximum van vijf wissels
DOHA (ANP) - Op het jaarlijkse congres in Qatar heeft de internationale spelregelcommissie IFAB bepaald dat voetbalteams vanaf volgend seizoen vijf keer per wedstrijd mogen wisselen, in plaats van de gebruikelijke drie keer. Sinds het uitbreken van de coronacrisis mocht dat in bepaalde (internationale) competities, waaronder in Nederland, al op tijdelijke basis. De IFAB heeft vijf wissels per wedstrijd nu permanent gemaakt.
In mei 2020 werd een tijdelijke regel aangenomen, zodat teams per wedstrijd maximaal vijf wissels mochten doorvoeren. Dit werd destijds gedaan om de gezondheid van spelers tijdens de coronacrisis beter te kunnen beschermen. De duur van de tijdelijke regel werd meerdere malen verlengd en is nu door de IFAB definitief in de spelregels opgenomen.
Daarnaast is het aantal reserves dat op het wedstrijdformulier mag worden gezet verhoogd van twaalf naar vijftien. Organiserende bonden mogen wel zelf bepalen of zij deze regel ook in hun eigen competities doorvoeren. Verder werden op het congres van de IFAB mogelijke alternatieven voor buitenspel besproken en werd gekeken naar de nieuwste technische hulpmiddelen die de arbitrage tijdens wedstrijden kunnen bijstaan.
Scheidsrechters
Ook werd de veiligheid van en het gebrek aan respect voor scheidsrechters besproken tijdens het congres. Dit wordt als een wereldwijd probleem gezien en deelnemers van de vergadering in Doha waren het met elkaar eens dat dit moet worden aangepakt. Een mogelijke oplossing zou de invoering van bodycams bij scheidsrechters zijn. Daar gaat mogelijk mee geëxperimenteerd worden.
Voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond FIFA zei na het congres blij te zijn met de bevindingen van de tests voor het zogenoemde semi-automatische systeem om buitenspel waar te nemen. "Wij zijn tot nu toe zeer tevreden en onze experts gaan ernaar kijken voordat we besluiten of het wordt geïntroduceerd tijdens het WK."
De IFAB gaat bovendien een proef verlengen met het wisselen van spelers die mogelijk een hersenschudding hebben opgelopen. Zo'n 140 nationale competities doen hier aan mee. Spelers die tijdens een wedstrijd mogelijk hersenletsel hebben opgelopen, mogen gewisseld worden zonder dat het ten koste gaat van het aantal toegestane wissels. Hier wordt tot augustus volgend jaar nog onderzoek naar gedaan.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
4 uur geleden