Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalspelregelcommissie bekrachtigt maximum van vijf wissels

Voetbalspelregelcommissie bekrachtigt maximum van vijf wissels

DOHA (ANP) - Op het jaarlijkse congres in Qatar heeft de internationale spelregelcommissie IFAB bepaald dat voetbalteams vanaf volgend seizoen vijf keer per wedstrijd mogen wisselen, in plaats van de gebruikelijke drie keer. Sinds het uitbreken van de coronacrisis mocht dat in bepaalde (internationale) competities, waaronder in Nederland, al op tijdelijke basis. De IFAB heeft vijf wissels per wedstrijd nu permanent gemaakt.

In mei 2020 werd een tijdelijke regel aangenomen, zodat teams per wedstrijd maximaal vijf wissels mochten doorvoeren. Dit werd destijds gedaan om de gezondheid van spelers tijdens de coronacrisis beter te kunnen beschermen. De duur van de tijdelijke regel werd meerdere malen verlengd en is nu door de IFAB definitief in de spelregels opgenomen.

Daarnaast is het aantal reserves dat op het wedstrijdformulier mag worden gezet verhoogd van twaalf naar vijftien. Organiserende bonden mogen wel zelf bepalen of zij deze regel ook in hun eigen competities doorvoeren. Verder werden op het congres van de IFAB mogelijke alternatieven voor buitenspel besproken en werd gekeken naar de nieuwste technische hulpmiddelen die de arbitrage tijdens wedstrijden kunnen bijstaan.

Scheidsrechters

Ook werd de veiligheid van en het gebrek aan respect voor scheidsrechters besproken tijdens het congres. Dit wordt als een wereldwijd probleem gezien en deelnemers van de vergadering in Doha waren het met elkaar eens dat dit moet worden aangepakt. Een mogelijke oplossing zou de invoering van bodycams bij scheidsrechters zijn. Daar gaat mogelijk mee geëxperimenteerd worden.

Voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond FIFA zei na het congres blij te zijn met de bevindingen van de tests voor het zogenoemde semi-automatische systeem om buitenspel waar te nemen. "Wij zijn tot nu toe zeer tevreden en onze experts gaan ernaar kijken voordat we besluiten of het wordt geïntroduceerd tijdens het WK."

De IFAB gaat bovendien een proef verlengen met het wisselen van spelers die mogelijk een hersenschudding hebben opgelopen. Zo'n 140 nationale competities doen hier aan mee. Spelers die tijdens een wedstrijd mogelijk hersenletsel hebben opgelopen, mogen gewisseld worden zonder dat het ten koste gaat van het aantal toegestane wissels. Hier wordt tot augustus volgend jaar nog onderzoek naar gedaan.

Meer uit Voetbal

Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

3 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

4 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

6 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

9 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

9 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

11 uur geleden
Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

14 uur geleden