Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalspelregelcommissie bekrachtigt maximum van vijf wissels

Voetbalspelregelcommissie bekrachtigt maximum van vijf wissels

DOHA (ANP) - Op het jaarlijkse congres in Qatar heeft de internationale spelregelcommissie IFAB bepaald dat voetbalteams vanaf volgend seizoen vijf keer per wedstrijd mogen wisselen, in plaats van de gebruikelijke drie keer. Sinds het uitbreken van de coronacrisis mocht dat in bepaalde (internationale) competities, waaronder in Nederland, al op tijdelijke basis. De IFAB heeft vijf wissels per wedstrijd nu permanent gemaakt.

In mei 2020 werd een tijdelijke regel aangenomen, zodat teams per wedstrijd maximaal vijf wissels mochten doorvoeren. Dit werd destijds gedaan om de gezondheid van spelers tijdens de coronacrisis beter te kunnen beschermen. De duur van de tijdelijke regel werd meerdere malen verlengd en is nu door de IFAB definitief in de spelregels opgenomen.

Daarnaast is het aantal reserves dat op het wedstrijdformulier mag worden gezet verhoogd van twaalf naar vijftien. Organiserende bonden mogen wel zelf bepalen of zij deze regel ook in hun eigen competities doorvoeren. Verder werden op het congres van de IFAB mogelijke alternatieven voor buitenspel besproken en werd gekeken naar de nieuwste technische hulpmiddelen die de arbitrage tijdens wedstrijden kunnen bijstaan.

Scheidsrechters

Ook werd de veiligheid van en het gebrek aan respect voor scheidsrechters besproken tijdens het congres. Dit wordt als een wereldwijd probleem gezien en deelnemers van de vergadering in Doha waren het met elkaar eens dat dit moet worden aangepakt. Een mogelijke oplossing zou de invoering van bodycams bij scheidsrechters zijn. Daar gaat mogelijk mee geëxperimenteerd worden.

Voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond FIFA zei na het congres blij te zijn met de bevindingen van de tests voor het zogenoemde semi-automatische systeem om buitenspel waar te nemen. "Wij zijn tot nu toe zeer tevreden en onze experts gaan ernaar kijken voordat we besluiten of het wordt geïntroduceerd tijdens het WK."

De IFAB gaat bovendien een proef verlengen met het wisselen van spelers die mogelijk een hersenschudding hebben opgelopen. Zo'n 140 nationale competities doen hier aan mee. Spelers die tijdens een wedstrijd mogelijk hersenletsel hebben opgelopen, mogen gewisseld worden zonder dat het ten koste gaat van het aantal toegestane wissels. Hier wordt tot augustus volgend jaar nog onderzoek naar gedaan.

Meer uit Voetbal

Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

6 minuten geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

7 minuten geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

1 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

1 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

5 uur geleden
Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

7 uur geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

7 uur geleden