Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalseizoen in Duitsland begint op 18 september

Voetbalseizoen in Duitsland begint op 18 september

FRANKFURT (ANP) - Het voetbalseizoen in de Bundesliga van Duitsland begint in beginsel op 18 september. Dat heeft de overkoepelende organisatie DFL laten weten. Het lange tijd door de coronacrisis onderbroken afgelopen seizoen is zojuist beëindigd. Het komend weekeinde vindt ter afsluiting daarvan nog de bekerfinale tussen Bayern München en Leverkusen plaats.

Over hoe het seizoen gaat verlopen zijn nog meerdere ideeën, die de DFL nu aan de clubs heeft voorgelegd. Gedacht wordt aan twee of drie weken met een midweeks programma. Dat zou minder kunnen, als bijvoorbeeld de winterstop wat korter wordt dan gebruikelijk.

Mogelijk wordt er ook nog met wedstrijden geschoven, omdat Duitse clubs nog in augustus meedoen aan de ontknoping van de toernooien in de Champions League en Europa League. "De situatie van tegenwoordig vraagt om de nodige flexibiliteit", zei DFL-topman Christian Seifert.

Dat geldt bijvoorbeeld voor het weer toelaten van supporters bij wedstrijden. "Dat is ons streven", zegt Seigert. "Maar per deelstaat kunnen besmettingsgraden en maatregelen verschillend zijn. Ook dat is nog best ingewikkeld." Vooralsnog kan alleen achter gesloten deuren worden gespeeld.

Meer uit Voetbal

Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

20 minuten geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

1 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

1 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

2 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

2 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

3 uur geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

4 uur geleden