Voetbalseizoen in Duitsland begint op 18 september
FRANKFURT (ANP) - Het voetbalseizoen in de Bundesliga van Duitsland begint in beginsel op 18 september. Dat heeft de overkoepelende organisatie DFL laten weten. Het lange tijd door de coronacrisis onderbroken afgelopen seizoen is zojuist beëindigd. Het komend weekeinde vindt ter afsluiting daarvan nog de bekerfinale tussen Bayern München en Leverkusen plaats.
Over hoe het seizoen gaat verlopen zijn nog meerdere ideeën, die de DFL nu aan de clubs heeft voorgelegd. Gedacht wordt aan twee of drie weken met een midweeks programma. Dat zou minder kunnen, als bijvoorbeeld de winterstop wat korter wordt dan gebruikelijk.
Mogelijk wordt er ook nog met wedstrijden geschoven, omdat Duitse clubs nog in augustus meedoen aan de ontknoping van de toernooien in de Champions League en Europa League. "De situatie van tegenwoordig vraagt om de nodige flexibiliteit", zei DFL-topman Christian Seifert.
Dat geldt bijvoorbeeld voor het weer toelaten van supporters bij wedstrijden. "Dat is ons streven", zegt Seigert. "Maar per deelstaat kunnen besmettingsgraden en maatregelen verschillend zijn. Ook dat is nog best ingewikkeld." Vooralsnog kan alleen achter gesloten deuren worden gespeeld.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
6 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
9 uur geleden