Voetbalseizoen in Duitsland begint op 18 september
FRANKFURT (ANP) - Het voetbalseizoen in de Bundesliga van Duitsland begint in beginsel op 18 september. Dat heeft de overkoepelende organisatie DFL laten weten. Het lange tijd door de coronacrisis onderbroken afgelopen seizoen is zojuist beëindigd. Het komend weekeinde vindt ter afsluiting daarvan nog de bekerfinale tussen Bayern München en Leverkusen plaats.
Over hoe het seizoen gaat verlopen zijn nog meerdere ideeën, die de DFL nu aan de clubs heeft voorgelegd. Gedacht wordt aan twee of drie weken met een midweeks programma. Dat zou minder kunnen, als bijvoorbeeld de winterstop wat korter wordt dan gebruikelijk.
Mogelijk wordt er ook nog met wedstrijden geschoven, omdat Duitse clubs nog in augustus meedoen aan de ontknoping van de toernooien in de Champions League en Europa League. "De situatie van tegenwoordig vraagt om de nodige flexibiliteit", zei DFL-topman Christian Seifert.
Dat geldt bijvoorbeeld voor het weer toelaten van supporters bij wedstrijden. "Dat is ons streven", zegt Seigert. "Maar per deelstaat kunnen besmettingsgraden en maatregelen verschillend zijn. Ook dat is nog best ingewikkeld." Vooralsnog kan alleen achter gesloten deuren worden gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
10 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
55 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
2 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
20 uur geleden