Voetbalseizoen bij amateurs telde bijna 750.000 wedstrijden
ZEIST (ANP) - In het amateurvoetbal in Nederland zijn dit seizoen bijna 750.000 wedstrijden gespeeld. Dat meldt de KNVB, die het seizoen komend weekeinde afsluit met het Nationale Voetbalweekend. In het land worden activiteiten georganiseerd door ruim 500 deelnemende verenigingen.
De teller staat nu op 740.411 wedstrijden, onderverdeeld in 699.039 duels op het veld en 41.372 in de zaal. Op het veld vielen gemiddeld 6,7 doelpunten per wedstrijd en in de zaal 8,8. De hoogste uitslag bij een wedstrijd op het veld, bij de volwassenen, was 35-1. Bij 17.626 wedstrijden was de uitslag 0-0.
In district West 1 (grotendeels de provincie Noord-Holland, Utrecht en een stukje van Flevoland) werd gemiddeld het meest gescoord (7 doelpunten per duel op het veld), veel meer dan in Zuid 2 (Limburg en een deel van Noord-Brabant) met gemiddeld 4,6 treffers.
1,2 miljoen leden
De gemeente Tubbergen telde vorig jaar gemiddeld de meeste KNVB-leden, namelijk 15,8 procent van de ruim 21.000 inwoners. Nederland telt 7256 officiële voetbalvelden, goed voor bijna 52 vierkante kilometer. Dat is veel meer dan bijvoorbeeld de oppervlakte van Vlieland, met 36 vierkante kilometer.
89.265 scheidsrechters leidden de duels in het amateurvoetbal. De KNVB telt 1,2 miljoen leden en alle clubs samen tellen zo'n 400.000 vrijwilligers (bestuursleden, trainers, faciliteiten).
Bakermat
"Het amateurvoetbal is het grootste fysieke sociale netwerk van Nederland. Het is de bakermat voor het toekomstige Oranje, maar ook de plek waar gewoon heel veel mensen lekker samen een balletje trappen, als vrijwilliger samenwerken en gezamenlijk van onze mooie sport genieten", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB. "De KNVB doet er alles aan om iedereen te faciliteren, op te leiden en het voetbal vooruit te brengen. Maar we moeten soms ook even stilstaan bij het unieke wat het Nederlandse amateurvoetbal in handen heeft. Daarom organiseren we komend weekend weer het Nationale Voetbalweekend."
Verenigingen organiseren tijdens het Nationale Voetbalweekend activiteiten waarbij de eigen leden een feestje kunnen vieren en de omliggende buurt op een laagdrempelige manier kan kennismaken met de club. Er zijn activiteiten zoals toernooien, voetbalkampen en vrijwilligersfeesten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
6 uur geleden