Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalscheidsrechters Overtoom en Dieperink naar Spelen Parijs

Voetbalscheidsrechters Overtoom en Dieperink naar Spelen Parijs

ZEIST (ANP) - Op de olympische voetbaltoernooien van komende zomer in en rond Parijs zijn twee Nederlandse scheidsrechters actief. Franca Overtoom kan zowel bij de mannen als bij de vrouwen fungeren als assistent, Rob Dieperink kan bij beide toernooien worden ingedeeld als VAR. Dat meldt de KNVB op basis van een lijst van de FIFA met daarop in totaal 89 namen.

Voor Overtoom (32) wordt het haar derde zomer op rij met een groot eindtoernooi. In 2022 vlagde ze op het EK voor vrouwen in Engeland, vorig jaar was ze actief op het WK voor vrouwen in Australiƫ en Nieuw-Zeeland. Daar kreeg ze onder meer de wedstrijd om de derde en vierde plek tussen Australiƫ en Zweden toegewezen. Voor Dieperink (35) wordt het zijn eerste grote eindtoernooi.

Overtoom en Dieperink hebben bij hun jacht op mooie wedstrijden komende zomer geen last van Nederlandse teams. Zowel het Nederlands vrouwenelftal als de mannen van Jong Oranje liepen plaatsing mis.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

6 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

6 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

7 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

7 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

8 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

8 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

8 uur geleden