Voetbalscheidsrechters Overtoom en Dieperink naar Spelen Parijs
ZEIST (ANP) - Op de olympische voetbaltoernooien van komende zomer in en rond Parijs zijn twee Nederlandse scheidsrechters actief. Franca Overtoom kan zowel bij de mannen als bij de vrouwen fungeren als assistent, Rob Dieperink kan bij beide toernooien worden ingedeeld als VAR. Dat meldt de KNVB op basis van een lijst van de FIFA met daarop in totaal 89 namen.
Voor Overtoom (32) wordt het haar derde zomer op rij met een groot eindtoernooi. In 2022 vlagde ze op het EK voor vrouwen in Engeland, vorig jaar was ze actief op het WK voor vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland. Daar kreeg ze onder meer de wedstrijd om de derde en vierde plek tussen Australië en Zweden toegewezen. Voor Dieperink (35) wordt het zijn eerste grote eindtoernooi.
Overtoom en Dieperink hebben bij hun jacht op mooie wedstrijden komende zomer geen last van Nederlandse teams. Zowel het Nederlands vrouwenelftal als de mannen van Jong Oranje liepen plaatsing mis.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
19 uur geleden