Voetbalscheidsrechters Overtoom en Dieperink naar Spelen Parijs
ZEIST (ANP) - Op de olympische voetbaltoernooien van komende zomer in en rond Parijs zijn twee Nederlandse scheidsrechters actief. Franca Overtoom kan zowel bij de mannen als bij de vrouwen fungeren als assistent, Rob Dieperink kan bij beide toernooien worden ingedeeld als VAR. Dat meldt de KNVB op basis van een lijst van de FIFA met daarop in totaal 89 namen.
Voor Overtoom (32) wordt het haar derde zomer op rij met een groot eindtoernooi. In 2022 vlagde ze op het EK voor vrouwen in Engeland, vorig jaar was ze actief op het WK voor vrouwen in Australië en Nieuw-Zeeland. Daar kreeg ze onder meer de wedstrijd om de derde en vierde plek tussen Australië en Zweden toegewezen. Voor Dieperink (35) wordt het zijn eerste grote eindtoernooi.
Overtoom en Dieperink hebben bij hun jacht op mooie wedstrijden komende zomer geen last van Nederlandse teams. Zowel het Nederlands vrouwenelftal als de mannen van Jong Oranje liepen plaatsing mis.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
8 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
13 uur geleden