Voetbalploeg Panama wedstrijd zonder publiek na homofobe liederen
PANAMA-STAD (ANP) - Panama moet zijn volgende thuiswedstrijd in de voorronde van het WK voetbal in 2022 achter gesloten deuren afwerken. De wereldvoetbalbond FIFA straft het land uit Midden-Amerika voor homofobe liederen van de supporters, vorige maand in de thuisduels met Costa Rica en Mexico. Panama treedt half november thuis aan tegen El Salvador.
De Panamese voetbalbond moet ook een boete van omgerekend 46.500 euro betalen. In een reactie heeft de federatie al laten weten in beroep te gaan en "elke vorm van discriminatie, in het voetbal of waar dan ook, te veroordelen".
Panama staat vierde in de WK-kwalificatiepoule met 8 punten na zes duels. De beste drie landen, voorlopig Mexico, de Verenigde Staten en Canada, plaatsen zich voor het WK.
Panama debuteerde in 2018 op het WK, dat drie jaar geleden in Rusland werd gehouden. Het land verloor alle groepswedstrijden.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
41 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
50 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
3 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
9 uur geleden