Voetballers Zweden houden Spanje van het scoren in Sevilla
SEVILLA (ANP) - Spanje en Zweden zijn het EK voetbal begonnen met een doelpuntloos gelijkspel (0-0). In een warm Sevilla probeerden de Spanjaarden van bondscoach Luis Enrique alles om tot scoren te komen, maar het lukte niet.
Spanje en Zweden kenden beide een rommelige aanloop naar het EK met coronabesmettingen binnen het team. Spanje begon met Jordi Alba als aanvoerder, omdat Sergio Busquets nog altijd niet inzetbaar is na een positieve test. De Spaanse bondscoach gaf Pedri een basisplaats, waarmee het Barcelona-talent de jongste speler ooit voor Spanje op een groot toernooi is geworden.
In Estadio La Cartuja in Sevilla dicteerde de thuisploeg de wedstrijd. De Spanjaarden tikten de bal rond en zochten naar gaten in de Zweedse defensie. Het leverde in de eerste helft een grote kopkans voor Dani Olmo op en enkele kleinere kansen voor Koke. Álvaro Morata zag een schot net naast gaan.
Aanval
Spanje kwam echter heel goed weg toen de Zweden in een zeldzame aanval in het strafschopgebied kwamen. Alexander Isak zag zijn schot via de voet van verdediger Marcos Llorente op de paal en in de handen van doelman Unai Simón belanden.
Ook in de tweede helft kreeg Zweden zo'n eenmalige kans. Isak gaf voor op Marcus Berg, maar die werkte de bal naast het doel. Vrijwel de rest van de tijd had Spanje de bal, probeerde kansen te creëren en belegerde in de slotfase het doel van Robin Olsen, maar de Zweden van bondscoach Janne Andersson hielden stand. Olsen redde in de laatste minuten knap op inzetten van invallers Gerard Moreno en Pablo Sarabia.
Meer uit Voetbal
CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
5 uur geleden