Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Zweden houden Spanje van het scoren in Sevilla

Voetballers Zweden houden Spanje van het scoren in Sevilla

SEVILLA (ANP) - Spanje en Zweden zijn het EK voetbal begonnen met een doelpuntloos gelijkspel (0-0). In een warm Sevilla probeerden de Spanjaarden van bondscoach Luis Enrique alles om tot scoren te komen, maar het lukte niet.

Spanje en Zweden kenden beide een rommelige aanloop naar het EK met coronabesmettingen binnen het team. Spanje begon met Jordi Alba als aanvoerder, omdat Sergio Busquets nog altijd niet inzetbaar is na een positieve test. De Spaanse bondscoach gaf Pedri een basisplaats, waarmee het Barcelona-talent de jongste speler ooit voor Spanje op een groot toernooi is geworden.

In Estadio La Cartuja in Sevilla dicteerde de thuisploeg de wedstrijd. De Spanjaarden tikten de bal rond en zochten naar gaten in de Zweedse defensie. Het leverde in de eerste helft een grote kopkans voor Dani Olmo op en enkele kleinere kansen voor Koke. Álvaro Morata zag een schot net naast gaan.

Aanval

Spanje kwam echter heel goed weg toen de Zweden in een zeldzame aanval in het strafschopgebied kwamen. Alexander Isak zag zijn schot via de voet van verdediger Marcos Llorente op de paal en in de handen van doelman Unai Simón belanden.

Ook in de tweede helft kreeg Zweden zo'n eenmalige kans. Isak gaf voor op Marcus Berg, maar die werkte de bal naast het doel. Vrijwel de rest van de tijd had Spanje de bal, probeerde kansen te creëren en belegerde in de slotfase het doel van Robin Olsen, maar de Zweden van bondscoach Janne Andersson hielden stand. Olsen redde in de laatste minuten knap op inzetten van invallers Gerard Moreno en Pablo Sarabia.

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

54 minuten geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

1 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

3 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

4 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

5 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

7 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

7 uur geleden