Voetballers Zweden houden Spanje van het scoren in Sevilla
SEVILLA (ANP) - Spanje en Zweden zijn het EK voetbal begonnen met een doelpuntloos gelijkspel (0-0). In een warm Sevilla probeerden de Spanjaarden van bondscoach Luis Enrique alles om tot scoren te komen, maar het lukte niet.
Spanje en Zweden kenden beide een rommelige aanloop naar het EK met coronabesmettingen binnen het team. Spanje begon met Jordi Alba als aanvoerder, omdat Sergio Busquets nog altijd niet inzetbaar is na een positieve test. De Spaanse bondscoach gaf Pedri een basisplaats, waarmee het Barcelona-talent de jongste speler ooit voor Spanje op een groot toernooi is geworden.
In Estadio La Cartuja in Sevilla dicteerde de thuisploeg de wedstrijd. De Spanjaarden tikten de bal rond en zochten naar gaten in de Zweedse defensie. Het leverde in de eerste helft een grote kopkans voor Dani Olmo op en enkele kleinere kansen voor Koke. Álvaro Morata zag een schot net naast gaan.
Aanval
Spanje kwam echter heel goed weg toen de Zweden in een zeldzame aanval in het strafschopgebied kwamen. Alexander Isak zag zijn schot via de voet van verdediger Marcos Llorente op de paal en in de handen van doelman Unai Simón belanden.
Ook in de tweede helft kreeg Zweden zo'n eenmalige kans. Isak gaf voor op Marcus Berg, maar die werkte de bal naast het doel. Vrijwel de rest van de tijd had Spanje de bal, probeerde kansen te creëren en belegerde in de slotfase het doel van Robin Olsen, maar de Zweden van bondscoach Janne Andersson hielden stand. Olsen redde in de laatste minuten knap op inzetten van invallers Gerard Moreno en Pablo Sarabia.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
5 uur geleden