Voetballers Zuid-Korea plaatsen zich voor WK na zege op Syrië
DUBAI (ANP) - Zuid-Korea heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar later dit jaar. De ploeg won in Dubai met 2-0 de uitwedstrijd tegen Syrië in de Aziatische kwalificatiegroep A. In deze groep plaatste Iran zich al eerder voor het WK.
Japan heeft de kans op kwalificatie voor het WK in eigen hand gehouden. De ploeg won eerder dinsdag in Saitama met 2-0 van koploper in de groep Saudi-Arabië in groep B. Liverpool-aanvaller Takumi Minamino zette Japan halverwege de eerste helft op voorsprong, waarna Junya Ito kort na rust in Saitama, ten noorden van Tokio, voor de eindstand zorgde.
Drie landen strijden in groep B om een rechtstreekse plek op het WK. Naast Japan en Saudi-Arabië is dat Australië, dat dinsdag bij Oman met 2-2 gelijkspeelde. In de stand staan de Socceroos op 4 punten van Saudi-Arabië en op 3 van Japan, met nog twee wedstrijden te spelen.
Nummers 1 en 2 naar WK
In het voorlaatste kwalificatieduel speelt Japan op 24 maart een uitwedstrijd tegen Australië en spelen de Saudi's een uitwedstrijd tegen het al uitgeschakelde China. In de laatste speelronde op 29 maart moet Australië op bezoek bij Saudi-Arabië en ontvangt Japan Vietnam.
De nummers 1 en 2 van de Aziatische groepen plaatsen zich voor het WK. De nummer drie speelt een beslissingsduel uit en thuis met de nummer drie van groep A. De winnaar van die tweestrijd speelt dan tegen de nummer 5 uit Zuid-Amerika om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
14 uur geleden