Voetballers Zuid-Korea plaatsen zich voor WK na zege op Syrië
DUBAI (ANP) - Zuid-Korea heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar later dit jaar. De ploeg won in Dubai met 2-0 de uitwedstrijd tegen Syrië in de Aziatische kwalificatiegroep A. In deze groep plaatste Iran zich al eerder voor het WK.
Japan heeft de kans op kwalificatie voor het WK in eigen hand gehouden. De ploeg won eerder dinsdag in Saitama met 2-0 van koploper in de groep Saudi-Arabië in groep B. Liverpool-aanvaller Takumi Minamino zette Japan halverwege de eerste helft op voorsprong, waarna Junya Ito kort na rust in Saitama, ten noorden van Tokio, voor de eindstand zorgde.
Drie landen strijden in groep B om een rechtstreekse plek op het WK. Naast Japan en Saudi-Arabië is dat Australië, dat dinsdag bij Oman met 2-2 gelijkspeelde. In de stand staan de Socceroos op 4 punten van Saudi-Arabië en op 3 van Japan, met nog twee wedstrijden te spelen.
Nummers 1 en 2 naar WK
In het voorlaatste kwalificatieduel speelt Japan op 24 maart een uitwedstrijd tegen Australië en spelen de Saudi's een uitwedstrijd tegen het al uitgeschakelde China. In de laatste speelronde op 29 maart moet Australië op bezoek bij Saudi-Arabië en ontvangt Japan Vietnam.
De nummers 1 en 2 van de Aziatische groepen plaatsen zich voor het WK. De nummer drie speelt een beslissingsduel uit en thuis met de nummer drie van groep A. De winnaar van die tweestrijd speelt dan tegen de nummer 5 uit Zuid-Amerika om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
54 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
10 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
11 uur geleden