Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Zuid-Korea plaatsen zich voor WK na zege op Syrië

Voetballers Zuid-Korea plaatsen zich voor WK na zege op Syrië

DUBAI (ANP) - Zuid-Korea heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar later dit jaar. De ploeg won in Dubai met 2-0 de uitwedstrijd tegen Syrië in de Aziatische kwalificatiegroep A. In deze groep plaatste Iran zich al eerder voor het WK.

Japan heeft de kans op kwalificatie voor het WK in eigen hand gehouden. De ploeg won eerder dinsdag in Saitama met 2-0 van koploper in de groep Saudi-Arabië in groep B. Liverpool-aanvaller Takumi Minamino zette Japan halverwege de eerste helft op voorsprong, waarna Junya Ito kort na rust in Saitama, ten noorden van Tokio, voor de eindstand zorgde.

Drie landen strijden in groep B om een rechtstreekse plek op het WK. Naast Japan en Saudi-Arabië is dat Australië, dat dinsdag bij Oman met 2-2 gelijkspeelde. In de stand staan de Socceroos op 4 punten van Saudi-Arabië en op 3 van Japan, met nog twee wedstrijden te spelen.

Nummers 1 en 2 naar WK

In het voorlaatste kwalificatieduel speelt Japan op 24 maart een uitwedstrijd tegen Australië en spelen de Saudi's een uitwedstrijd tegen het al uitgeschakelde China. In de laatste speelronde op 29 maart moet Australië op bezoek bij Saudi-Arabië en ontvangt Japan Vietnam.

De nummers 1 en 2 van de Aziatische groepen plaatsen zich voor het WK. De nummer drie speelt een beslissingsduel uit en thuis met de nummer drie van groep A. De winnaar van die tweestrijd speelt dan tegen de nummer 5 uit Zuid-Amerika om een WK-ticket.

Meer uit Voetbal

Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

1 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Feyenoord haalt Kraaijeveld bij selectie van eerste elftal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.

4 uur geleden
Torino neemt per direct afscheid van verdediger Schuurs

TURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.

4 uur geleden
Van Persie: bedreigingen aan Te Kloese respectloos en ongepast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.

6 uur geleden
Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

9 uur geleden
Ajax zonder laatste winteraankopen op jacht naar revanche op AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.

12 uur geleden