Voetballers Zuid-Korea plaatsen zich voor WK na zege op Syrië
DUBAI (ANP) - Zuid-Korea heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar later dit jaar. De ploeg won in Dubai met 2-0 de uitwedstrijd tegen Syrië in de Aziatische kwalificatiegroep A. In deze groep plaatste Iran zich al eerder voor het WK.
Japan heeft de kans op kwalificatie voor het WK in eigen hand gehouden. De ploeg won eerder dinsdag in Saitama met 2-0 van koploper in de groep Saudi-Arabië in groep B. Liverpool-aanvaller Takumi Minamino zette Japan halverwege de eerste helft op voorsprong, waarna Junya Ito kort na rust in Saitama, ten noorden van Tokio, voor de eindstand zorgde.
Drie landen strijden in groep B om een rechtstreekse plek op het WK. Naast Japan en Saudi-Arabië is dat Australië, dat dinsdag bij Oman met 2-2 gelijkspeelde. In de stand staan de Socceroos op 4 punten van Saudi-Arabië en op 3 van Japan, met nog twee wedstrijden te spelen.
Nummers 1 en 2 naar WK
In het voorlaatste kwalificatieduel speelt Japan op 24 maart een uitwedstrijd tegen Australië en spelen de Saudi's een uitwedstrijd tegen het al uitgeschakelde China. In de laatste speelronde op 29 maart moet Australië op bezoek bij Saudi-Arabië en ontvangt Japan Vietnam.
De nummers 1 en 2 van de Aziatische groepen plaatsen zich voor het WK. De nummer drie speelt een beslissingsduel uit en thuis met de nummer drie van groep A. De winnaar van die tweestrijd speelt dan tegen de nummer 5 uit Zuid-Amerika om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden