Voetballers Zuid-Korea plaatsen zich voor WK na zege op Syrië
DUBAI (ANP) - Zuid-Korea heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar later dit jaar. De ploeg won in Dubai met 2-0 de uitwedstrijd tegen Syrië in de Aziatische kwalificatiegroep A. In deze groep plaatste Iran zich al eerder voor het WK.
Japan heeft de kans op kwalificatie voor het WK in eigen hand gehouden. De ploeg won eerder dinsdag in Saitama met 2-0 van koploper in de groep Saudi-Arabië in groep B. Liverpool-aanvaller Takumi Minamino zette Japan halverwege de eerste helft op voorsprong, waarna Junya Ito kort na rust in Saitama, ten noorden van Tokio, voor de eindstand zorgde.
Drie landen strijden in groep B om een rechtstreekse plek op het WK. Naast Japan en Saudi-Arabië is dat Australië, dat dinsdag bij Oman met 2-2 gelijkspeelde. In de stand staan de Socceroos op 4 punten van Saudi-Arabië en op 3 van Japan, met nog twee wedstrijden te spelen.
Nummers 1 en 2 naar WK
In het voorlaatste kwalificatieduel speelt Japan op 24 maart een uitwedstrijd tegen Australië en spelen de Saudi's een uitwedstrijd tegen het al uitgeschakelde China. In de laatste speelronde op 29 maart moet Australië op bezoek bij Saudi-Arabië en ontvangt Japan Vietnam.
De nummers 1 en 2 van de Aziatische groepen plaatsen zich voor het WK. De nummer drie speelt een beslissingsduel uit en thuis met de nummer drie van groep A. De winnaar van die tweestrijd speelt dan tegen de nummer 5 uit Zuid-Amerika om een WK-ticket.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
8 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
12 uur geleden