Voetballers zien op WK voor het eerst via app hun topsnelheden
ZÜRICH (ANP) - Voetballers kunnen in Qatar voor het eerst op een WK via een app zien hoe hard zij tijdens een wedstrijd hebben gesprint en hoeveel kansen ze hebben gecreëerd. Wereldvoetbalbond FIFA heeft die applicatie samen met spelersvakbond FIFPro ontwikkeld. Voetballers hadden aangegeven dat zij graag makkelijk toegang tot deze gegevens zouden willen.
De voetballers kunnen ook de voor hen belangrijke momenten uit wedstrijden terugzien vanuit meerdere camerastandpunten. Verder krijgen zij foto’s van zichzelf tijdens de wedstrijd en krijgen zij onder meer inzicht in hoeveel druk ze op tegenstanders hebben gezet en hoeveel sprints ze hebben afgelegd.
Het WK begint op 20 november. Nederland speelt in de groepsfase tegen gastland Qatar, Ecuador en Senegal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 uur geleden