Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers wachten af, veel sportcompetities al beëindigd

Voetballers wachten af, veel sportcompetities al beëindigd

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse sportwereld wacht in spanning af wat het kabinet beslist over de maatregelen die in ieder geval tot en met 6 april gelden. Om verspreiding van het coronavirus in te dammen, mag tot en met komende maandag niet in groepsverband worden gesport. De grote vraag is vooral of de bekendste Nederlandse competitie, de eredivisie voor profvoetballers, kan worden afgemaakt. In de schaduw daarvan wachten de 1,2 miljoen amateurvoetballers en andere sporters op duidelijkheid: kunnen ze voor de zomer hun sport nog beoefenen?

De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat diverse sportcompetities in Nederland al zijn beëindigd. Zo wordt tot aan de zomer niet meer gehandbald, gevolleybald en gebasketbald en komen er in die sporten ook geen kampioenen. De gymnastiekbond, dat zo'n 300.000 leden heeft, besloot ook alle wedstrijden te schrappen omdat er niet getraind kan worden. Zo zijn de NK eind juni in Ahoy ook geschrapt.

Omdat alle zwembaden gesloten zijn, heeft de KNZB (160.000 leden) alle lopende competities moeten stopzetten. Dat geldt voor alle niveaus van het wedstrijdzwemmen, waterpolo, schoonspringen, synchroonzwemmen en waterbasketbal. De Atletiekunie (135.000 leden) heeft eveneens alle competities en wedstrijden van dit seizoen al geschrapt, inclusief de NK van eind juni in Den Haag.

Hockey

De hockeybond KNHB, die ruim 250.000 leden heeft, hoopt dat de competities die nu in ieder geval tot begin april stil liggen wel nog afgemaakt kunnen worden. De start van de voorjaarscompetitie in het tennis, waar normaal gesproken meer dan 200.000 mensen aan meedoen, is uitgesteld naar begin mei. "We proberen er alles aan te doen om de competitie op enige manier door te laten gaan", zegt algemeen directeur Erik Poel van de KNLTB, goed voor bijna 560.000 leden.

Golfbanen worden ook gezien als sportaccommodaties en die zijn dus ook gesloten. De Nederlandse golffederatie (NGF) heeft z'n 380.000 leden opgeroepen die afgekondigde maatregelen te volgen. De voorjaarscompetitie, waar jaarlijks zo'n 17.500 golfers aan meedoen, is afgelast en wordt ook niet meer ingehaald. De jeugdcompetitie, die op 7 juni moet beginnen, staat nog wel op de kalender. De NGF organiseert ook een najaarscompetitie.

De Judo Bond Nederland, met zo'n 40.000 leden, heeft alle toernooien tot aan de zomer geschrapt. Veel clubs bieden online trainingen aan om hun leden toch bezig te houden.

Meer uit Sport

Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

5 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

8 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

10 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

10 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

12 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

13 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

1 dag geleden