Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers wachten af, veel sportcompetities al beëindigd

Voetballers wachten af, veel sportcompetities al beëindigd

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse sportwereld wacht in spanning af wat het kabinet beslist over de maatregelen die in ieder geval tot en met 6 april gelden. Om verspreiding van het coronavirus in te dammen, mag tot en met komende maandag niet in groepsverband worden gesport. De grote vraag is vooral of de bekendste Nederlandse competitie, de eredivisie voor profvoetballers, kan worden afgemaakt. In de schaduw daarvan wachten de 1,2 miljoen amateurvoetballers en andere sporters op duidelijkheid: kunnen ze voor de zomer hun sport nog beoefenen?

De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat diverse sportcompetities in Nederland al zijn beëindigd. Zo wordt tot aan de zomer niet meer gehandbald, gevolleybald en gebasketbald en komen er in die sporten ook geen kampioenen. De gymnastiekbond, dat zo'n 300.000 leden heeft, besloot ook alle wedstrijden te schrappen omdat er niet getraind kan worden. Zo zijn de NK eind juni in Ahoy ook geschrapt.

Omdat alle zwembaden gesloten zijn, heeft de KNZB (160.000 leden) alle lopende competities moeten stopzetten. Dat geldt voor alle niveaus van het wedstrijdzwemmen, waterpolo, schoonspringen, synchroonzwemmen en waterbasketbal. De Atletiekunie (135.000 leden) heeft eveneens alle competities en wedstrijden van dit seizoen al geschrapt, inclusief de NK van eind juni in Den Haag.

Hockey

De hockeybond KNHB, die ruim 250.000 leden heeft, hoopt dat de competities die nu in ieder geval tot begin april stil liggen wel nog afgemaakt kunnen worden. De start van de voorjaarscompetitie in het tennis, waar normaal gesproken meer dan 200.000 mensen aan meedoen, is uitgesteld naar begin mei. "We proberen er alles aan te doen om de competitie op enige manier door te laten gaan", zegt algemeen directeur Erik Poel van de KNLTB, goed voor bijna 560.000 leden.

Golfbanen worden ook gezien als sportaccommodaties en die zijn dus ook gesloten. De Nederlandse golffederatie (NGF) heeft z'n 380.000 leden opgeroepen die afgekondigde maatregelen te volgen. De voorjaarscompetitie, waar jaarlijks zo'n 17.500 golfers aan meedoen, is afgelast en wordt ook niet meer ingehaald. De jeugdcompetitie, die op 7 juni moet beginnen, staat nog wel op de kalender. De NGF organiseert ook een najaarscompetitie.

De Judo Bond Nederland, met zo'n 40.000 leden, heeft alle toernooien tot aan de zomer geschrapt. Veel clubs bieden online trainingen aan om hun leden toch bezig te houden.

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

18 minuten geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

24 minuten geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

1 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

1 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

3 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

6 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

6 uur geleden