Voetballers wachten af, veel sportcompetities al beëindigd
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse sportwereld wacht in spanning af wat het kabinet beslist over de maatregelen die in ieder geval tot en met 6 april gelden. Om verspreiding van het coronavirus in te dammen, mag tot en met komende maandag niet in groepsverband worden gesport. De grote vraag is vooral of de bekendste Nederlandse competitie, de eredivisie voor profvoetballers, kan worden afgemaakt. In de schaduw daarvan wachten de 1,2 miljoen amateurvoetballers en andere sporters op duidelijkheid: kunnen ze voor de zomer hun sport nog beoefenen?
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat diverse sportcompetities in Nederland al zijn beëindigd. Zo wordt tot aan de zomer niet meer gehandbald, gevolleybald en gebasketbald en komen er in die sporten ook geen kampioenen. De gymnastiekbond, dat zo'n 300.000 leden heeft, besloot ook alle wedstrijden te schrappen omdat er niet getraind kan worden. Zo zijn de NK eind juni in Ahoy ook geschrapt.
Omdat alle zwembaden gesloten zijn, heeft de KNZB (160.000 leden) alle lopende competities moeten stopzetten. Dat geldt voor alle niveaus van het wedstrijdzwemmen, waterpolo, schoonspringen, synchroonzwemmen en waterbasketbal. De Atletiekunie (135.000 leden) heeft eveneens alle competities en wedstrijden van dit seizoen al geschrapt, inclusief de NK van eind juni in Den Haag.
Hockey
De hockeybond KNHB, die ruim 250.000 leden heeft, hoopt dat de competities die nu in ieder geval tot begin april stil liggen wel nog afgemaakt kunnen worden. De start van de voorjaarscompetitie in het tennis, waar normaal gesproken meer dan 200.000 mensen aan meedoen, is uitgesteld naar begin mei. "We proberen er alles aan te doen om de competitie op enige manier door te laten gaan", zegt algemeen directeur Erik Poel van de KNLTB, goed voor bijna 560.000 leden.
Golfbanen worden ook gezien als sportaccommodaties en die zijn dus ook gesloten. De Nederlandse golffederatie (NGF) heeft z'n 380.000 leden opgeroepen die afgekondigde maatregelen te volgen. De voorjaarscompetitie, waar jaarlijks zo'n 17.500 golfers aan meedoen, is afgelast en wordt ook niet meer ingehaald. De jeugdcompetitie, die op 7 juni moet beginnen, staat nog wel op de kalender. De NGF organiseert ook een najaarscompetitie.
De Judo Bond Nederland, met zo'n 40.000 leden, heeft alle toernooien tot aan de zomer geschrapt. Veel clubs bieden online trainingen aan om hun leden toch bezig te houden.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
8 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
13 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
19 uur geleden