Voetballers Verenigde Staten naar finale Gold Cup
AUSTIN (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de finale bereikt van de Gold Cup. In Austin, in de Amerikaanse staat Texas, werd Qatar in de halve finales met 1-0 verslagen. In de finale neemt het team van de VS het op tegen de winnaar van de halve finale tussen Mexico en Canada, die later in de nacht van donderdag op vrijdag wordt gespeeld.
Gyasi Zardes maakte in de 86e minuut het enige doelpunt. Hij tikte een voorzet van Nicholas Gioacchini binnen.
Qatar kreeg in de 60e minuut een uitgelezen kans om op voorsprong te komen, toen het een strafschop kreeg. Hasan Al Haydos zag zijn inzet echter over het doel van keeper Matt Turner gaan.
Qatar deed mee aan de Gold Cup, het kampioenschap voor teams uit Noord-Amerika, Midden-Amerika en het Caribisch gebied, ter voorbereiding op het wereldkampioenschap van volgend jaar. Dat WK vindt plaats in Qatar.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
2 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
5 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
22 uur geleden