Voetballers van Southampton leveren in tijdens coronacrisis
SOUTHAMPTON (ANP) - De voetballers en technische staf van Southampton leveren in april, mei en juni een deel van het salaris in om de club tegemoet te komen in de financiële gevolgen van de coronacrisis.
Southampton meldt niet hoeveel de voetballers gaan inleveren. Wel hebben de eigenaren van de huidige nummer 14 van de Premier League besloten geen gebruik te maken van een overheidsregeling. Ze betalen al het kantoorpersoneel in ieder geval tot 30 juni volledig door.
Liverpool maakte aanvankelijk bekend dat het wel gebruik wilde maken van de overheidsregeling maar heeft die beslissing inmiddels teruggedraaid. Veel Britten vonden het schandalig dat een rijke club als Liverpool de overheid wilde laten opdraaien voor 80 procent van het salaris van het kantoorpersoneel. Die regeling zou vooral bedoeld zijn voor kleine bedrijven met grote financiële problemen.
De Premier League ligt stil vanwege het coronavirus. "Het seizoen zal alleen worden hervat als het veilig en passend is, en alleen met de volledige steun van de overheid en onder medische begeleiding", meldden alle clubs uit de hoogste Engelse voetbalklasse in een gemeenschappelijke verklaring.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
54 minuten geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
21 uur geleden