Voetballers van Southampton leveren in tijdens coronacrisis
SOUTHAMPTON (ANP) - De voetballers en technische staf van Southampton leveren in april, mei en juni een deel van het salaris in om de club tegemoet te komen in de financiële gevolgen van de coronacrisis.
Southampton meldt niet hoeveel de voetballers gaan inleveren. Wel hebben de eigenaren van de huidige nummer 14 van de Premier League besloten geen gebruik te maken van een overheidsregeling. Ze betalen al het kantoorpersoneel in ieder geval tot 30 juni volledig door.
Liverpool maakte aanvankelijk bekend dat het wel gebruik wilde maken van de overheidsregeling maar heeft die beslissing inmiddels teruggedraaid. Veel Britten vonden het schandalig dat een rijke club als Liverpool de overheid wilde laten opdraaien voor 80 procent van het salaris van het kantoorpersoneel. Die regeling zou vooral bedoeld zijn voor kleine bedrijven met grote financiële problemen.
De Premier League ligt stil vanwege het coronavirus. "Het seizoen zal alleen worden hervat als het veilig en passend is, en alleen met de volledige steun van de overheid en onder medische begeleiding", meldden alle clubs uit de hoogste Engelse voetbalklasse in een gemeenschappelijke verklaring.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
10 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
14 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
17 uur geleden