Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers van Dortmund komen uitstekend uit coronapauze

Voetballers van Dortmund komen uitstekend uit coronapauze

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is uitstekend uit de coronapauze gekomen. De nummer 2 van de hervatte Bundesliga overklaste in een leeg eigen stadion het bezoekende Schalke 04 (4-0).

Met de overtuigende zege verkleinde Dortmund de achterstand op koploper Bayern München tot een punt. De regerend kampioen uit Beieren gaat zondag op bezoek bij 1. FC Union Berlin.

RB Leipzig raakte verder achterop bij de twee beste voetbalploegen van Duitsland. De nummer 3 van de ranglijst speelde gelijk tegen Freiburg (1-1) en heeft nu vier punten minder dan lijstaanvoerder Bayern, met een duel meer gespeeld.

Erling Haaland

Wie anders dan Erling Haaland schoot Borussia Dortmund op voorsprong (1-0). De 19-jarige Noor, in de winterstop overgekomen van Red Bull Salzburg, vierde zijn tiende doelpunt in zijn eerste negen competitieduels voor Dortmund. Raphaël Guerreiro, Thorgan Hazard en opnieuw Guerreiro lieten de score verder oplopen.

Trainer Alfred Schreuder ging met TSG 1899 Hoffenheim hard onderuit tegen Hertha BSC (0-3). Javairô Dilrosun bleef op de bank bij de bezoekers uit Berlijn, die bij de 0-2 van Vedad Ibisevic even vergaten dat ze elkaar niet mogen knuffelen. VfL Wolfsburg won zonder de geschorste Wout Weghorst op bezoek bij FC Augsburg (1-2). Het duel tussen Fortuna Düsseldorf en Paderborn leverde geen treffers op (0-0).

Ambiance

De Bundesliga is als eerste van alle grote Europese competities hervat, na een pauze van ruim twee maanden. Het leken soms wel oefenduels, de wedstrijden in de hoogste klasse van het Duitse voetbal. Niet vanwege het niveau, maar wel door de ambiance. Aanwijzingen van trainers en spelers galmden door lege stadions. Voetballers vierden doelpunten over het algemeen ingetogen. Wisselspelers zaten keurig op minimaal anderhalve meter afstand van elkaar, net als de journalisten op de perstribune. Bijna iedereen in de stadions droeg mondkapjes, behalve de basisspelers.

En na de wedstrijden reden de voetballers in kleine groepjes en met verschillende busjes richting het hotel, waar ze al minimaal een week verblijven. Daar konden ze douchen en zich gaan voorbereiden op de resterende acht speelronden.

Meer uit Voetbal

Jong Oranje houdt kansen op EK in leven met zege op Slovenen

MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.

2 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan ook van Moldavië

ASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.

2 uur geleden
Oranje traint dag na gelijkspel tegen Grieken met negen spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.

3 uur geleden
PSV-aanvaller Pléa niet meer in actie in 2026

EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvaller Alassane Pléa komt dit kalenderjaar niet meer in actie. Een woordvoerder van de landskampioen uit Eindhoven bevestigt een bericht van ESPN hierover.

3 uur geleden
Feyenoorder Hadj Moussa verlaat selectie Algerije met blessure

ALGIERS (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft de selectie van Algerije verlaten met een blessure. De 24-jarige aanvaller is teruggekeerd naar zijn club, meldt de Algerijnse bond.

4 uur geleden
Onthuller malversaties ManCity verliest getuigenbescherming

LISSABON (ANP/RTR) - De klokkenluider achter Football Leaks, wiens onthullingen mede tot het onderzoek naar de financiële malversaties van Manchester City leidden, verliest zeer binnenkort zijn getuigenbescherming. Volgens zijn juridische team is de situatie van de Portugese hacker Rui Pinto 'kritiek', omdat hij over enkele dagen zijn beschermde woonadres moet verlaten zonder garantie op politiebescherming. "Zijn situatie is nu kritiek. De bedreigingen aan zijn adres zijn niet louter theoretisch; hij is afgelopen april in Lissabon aangevallen."

5 uur geleden
Voetbalsters PSV en Feyenoord treffen Duitse clubs in Europa Cup

NYON (ANP) - De voetbalsters van PSV spelen in de achtste finale van de Europa Cup tegen het Duitse Eintracht Frankfurt. Feyenoord treft met VfL Wolfsburg eveneens een Duitse tegenstander, terwijl Ajax is gekoppeld aan het Zweedse Malmö FF. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.

7 uur geleden