Voetballers van Albanië na gelijkspel voor tweede keer naar EK
CHISINAU (ANP) - De voetballers van Albanië mogen volgend jaar naar het EK in Duitsland. Ze zijn na een gelijkspel bij Moldavië (1-1) zeker van een eerste of tweede plaats in poule E van het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde.
Sokol Çikalleshi bracht Albanië op voorsprong in Chisinau. Hij benutte in de 25e minuut een strafschop. Vladislav Babohlo tekende in de slotfase voor de gelijkmaker van Moldavië.
Albanië mocht een keer eerder aan een EK deelnemen. De ploeg werd in 2016 in de groepsfase van het toernooi in Frankrijk uitgeschakeld. Albanië was nog nooit van de partij op een WK.
Belangrijk punt
Tsjechië pakte een belangrijk punt in het uitduel met Polen (1-1). De Tsjechen mogen naar het EK als ze maandag minimaal gelijkspelen tegen Moldavië. Polen kan zich niet meer rechtstreeks voor de Europese eindronde kwalificeren.
Jakub Piotrowski bracht de Polen nog wel op voorsprong (1-0), na goed voorbereidend werk van Nicola Zalewski. Maar aanvoerder Tomáš Soucek hielp Tsjechië vlak na rust aan de gelijkmaker. Middenvelder Michal Sadílek van FC Twente had een basisplaats bij Tsjechië, waar Feyenoorder Ondrej Lingr mocht invallen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
14 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden