Voetballers van Albanië na gelijkspel voor tweede keer naar EK
CHISINAU (ANP) - De voetballers van Albanië mogen volgend jaar naar het EK in Duitsland. Ze zijn na een gelijkspel bij Moldavië (1-1) zeker van een eerste of tweede plaats in poule E van het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde.
Sokol Çikalleshi bracht Albanië op voorsprong in Chisinau. Hij benutte in de 25e minuut een strafschop. Vladislav Babohlo tekende in de slotfase voor de gelijkmaker van Moldavië.
Albanië mocht een keer eerder aan een EK deelnemen. De ploeg werd in 2016 in de groepsfase van het toernooi in Frankrijk uitgeschakeld. Albanië was nog nooit van de partij op een WK.
Belangrijk punt
Tsjechië pakte een belangrijk punt in het uitduel met Polen (1-1). De Tsjechen mogen naar het EK als ze maandag minimaal gelijkspelen tegen Moldavië. Polen kan zich niet meer rechtstreeks voor de Europese eindronde kwalificeren.
Jakub Piotrowski bracht de Polen nog wel op voorsprong (1-0), na goed voorbereidend werk van Nicola Zalewski. Maar aanvoerder Tomáš Soucek hielp Tsjechië vlak na rust aan de gelijkmaker. Middenvelder Michal Sadílek van FC Twente had een basisplaats bij Tsjechië, waar Feyenoorder Ondrej Lingr mocht invallen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geleden