Voetballers van Albanië na gelijkspel voor tweede keer naar EK
CHISINAU (ANP) - De voetballers van Albanië mogen volgend jaar naar het EK in Duitsland. Ze zijn na een gelijkspel bij Moldavië (1-1) zeker van een eerste of tweede plaats in poule E van het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde.
Sokol Çikalleshi bracht Albanië op voorsprong in Chisinau. Hij benutte in de 25e minuut een strafschop. Vladislav Babohlo tekende in de slotfase voor de gelijkmaker van Moldavië.
Albanië mocht een keer eerder aan een EK deelnemen. De ploeg werd in 2016 in de groepsfase van het toernooi in Frankrijk uitgeschakeld. Albanië was nog nooit van de partij op een WK.
Belangrijk punt
Tsjechië pakte een belangrijk punt in het uitduel met Polen (1-1). De Tsjechen mogen naar het EK als ze maandag minimaal gelijkspelen tegen Moldavië. Polen kan zich niet meer rechtstreeks voor de Europese eindronde kwalificeren.
Jakub Piotrowski bracht de Polen nog wel op voorsprong (1-0), na goed voorbereidend werk van Nicola Zalewski. Maar aanvoerder Tomáš Soucek hielp Tsjechië vlak na rust aan de gelijkmaker. Middenvelder Michal Sadílek van FC Twente had een basisplaats bij Tsjechië, waar Feyenoorder Ondrej Lingr mocht invallen.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
9 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
13 uur geleden