Voetballers Uruguay vechten na nederlaag met fans Colombia
CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Na de halve finale van de Copa América tussen Uruguay en Colombia zijn twee forse vechtpartijen ontstaan. De Uruguayaanse internationals Darwin Núñez en Ronald Araújo zochten na de 1-0-nederlaag de Colombiaanse fans op de tribunes op en deelden rake klappen uit. Op het veld zochten spelers en staf van de twee ploegen met elkaar de confrontatie.
De vechtpartij tussen met name Liverpool-aanvaller Núñez en de supporters duurde minuten, totdat beveiligingspersoneel ingreep. Volgens Uruguay-aanvoerder José María Giménez zochten de spelers de confrontatie om hun families te beschermen. "Het was een ramp. Er was geen politie en we moesten onze gezinnen verdedigen. Er waren pasgeboren baby's. Dit is de schuld van twee of drie mensen die een paar drankjes te veel op hadden en niet weten hoe ze moeten drinken", zei de verdediger in een eerste reactie.
De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft laten weten onderzoek te doen naar de onlusten. "Er is geen plaats voor intolerantie en geweld op en buiten het veld."
Colombia plaatste zich door een doelpunt van Jefferson Lerma in het Amerikaanse Charlotte voor het eerst sinds 2001 voor de finale van de Copa América. Daarin is zondag titelverdediger Argentinië de tegenstander.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
6 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
1 uur geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
23 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geleden