Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Tunesië verlaten WK met opgeheven hoofd

Voetballers Tunesië verlaten WK met opgeheven hoofd

AL RAYYAN (ANP/AFP) - Het Tunesisch elftal verlaat het WK voetbal in Qatar met opgeheven hoofd. Dat zei aanvoerder Wahbi Khazri na de 1-0-overwinning op wereldkampioen Frankrijk. Tunesië greep ondanks de zege naast een plek in de achtste finales, omdat het achter Frankrijk en Australië als derde eindigde in de groep.

"Natuurlijk zijn we teleurgesteld dat we uitgeschakeld zijn, omdat we het niet genoeg hebben gedaan in de eerste twee wedstrijden. Dus blijft er een bittere smaak over, maar ik denk ook dat we het Tunesische volk trots hebben gemaakt", zei Khazri, die zorgde voor het enige doelpunt van de wedstrijd.

Het was de eerste overwinning van Tunesië tegen een Europese tegenstander op een WK. De Franse bondscoach Didier Deschamps had negen wijzigingen in zijn elftal doorgevoerd ten opzichte van de vorige wedstrijd, maar Khazri vind niet dat de titelverdediger de tegenstander niet serieus had genomen. "Ze hadden nog steeds topspelers opgesteld en waren erg goed, maar ik denk dat het resultaat door ons komt."

Khazri komt zelf van het Franse eiland Corsica. Hij is een van de zes in Frankrijk geboren spelers in het Tunesische elftal en speelt zelf tegenwoordig voor Montpellier. "Ik kom van een kleine plaats op Corsica en hier nam ik het op tegen spelers waar ik normaal naar kijk op tv als ze Champions League spelen", zei hij. "Frankrijk heeft al laten zien dat het de wereldtitel kan winnen en ik hoop dat het dat weer gaat doen."

Meer uit Voetbal

FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

34 minuten geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

48 minuten geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

1 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

2 uur geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

3 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

7 uur geleden