Voetballers Tunesië verlaten WK met opgeheven hoofd
AL RAYYAN (ANP/AFP) - Het Tunesisch elftal verlaat het WK voetbal in Qatar met opgeheven hoofd. Dat zei aanvoerder Wahbi Khazri na de 1-0-overwinning op wereldkampioen Frankrijk. Tunesië greep ondanks de zege naast een plek in de achtste finales, omdat het achter Frankrijk en Australië als derde eindigde in de groep.
"Natuurlijk zijn we teleurgesteld dat we uitgeschakeld zijn, omdat we het niet genoeg hebben gedaan in de eerste twee wedstrijden. Dus blijft er een bittere smaak over, maar ik denk ook dat we het Tunesische volk trots hebben gemaakt", zei Khazri, die zorgde voor het enige doelpunt van de wedstrijd.
Het was de eerste overwinning van Tunesië tegen een Europese tegenstander op een WK. De Franse bondscoach Didier Deschamps had negen wijzigingen in zijn elftal doorgevoerd ten opzichte van de vorige wedstrijd, maar Khazri vind niet dat de titelverdediger de tegenstander niet serieus had genomen. "Ze hadden nog steeds topspelers opgesteld en waren erg goed, maar ik denk dat het resultaat door ons komt."
Khazri komt zelf van het Franse eiland Corsica. Hij is een van de zes in Frankrijk geboren spelers in het Tunesische elftal en speelt zelf tegenwoordig voor Montpellier. "Ik kom van een kleine plaats op Corsica en hier nam ik het op tegen spelers waar ik normaal naar kijk op tv als ze Champions League spelen", zei hij. "Frankrijk heeft al laten zien dat het de wereldtitel kan winnen en ik hoop dat het dat weer gaat doen."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
3 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
5 uur geleden