Voetballers Tunesië verlaten WK met opgeheven hoofd
AL RAYYAN (ANP/AFP) - Het Tunesisch elftal verlaat het WK voetbal in Qatar met opgeheven hoofd. Dat zei aanvoerder Wahbi Khazri na de 1-0-overwinning op wereldkampioen Frankrijk. Tunesië greep ondanks de zege naast een plek in de achtste finales, omdat het achter Frankrijk en Australië als derde eindigde in de groep.
"Natuurlijk zijn we teleurgesteld dat we uitgeschakeld zijn, omdat we het niet genoeg hebben gedaan in de eerste twee wedstrijden. Dus blijft er een bittere smaak over, maar ik denk ook dat we het Tunesische volk trots hebben gemaakt", zei Khazri, die zorgde voor het enige doelpunt van de wedstrijd.
Het was de eerste overwinning van Tunesië tegen een Europese tegenstander op een WK. De Franse bondscoach Didier Deschamps had negen wijzigingen in zijn elftal doorgevoerd ten opzichte van de vorige wedstrijd, maar Khazri vind niet dat de titelverdediger de tegenstander niet serieus had genomen. "Ze hadden nog steeds topspelers opgesteld en waren erg goed, maar ik denk dat het resultaat door ons komt."
Khazri komt zelf van het Franse eiland Corsica. Hij is een van de zes in Frankrijk geboren spelers in het Tunesische elftal en speelt zelf tegenwoordig voor Montpellier. "Ik kom van een kleine plaats op Corsica en hier nam ik het op tegen spelers waar ik normaal naar kijk op tv als ze Champions League spelen", zei hij. "Frankrijk heeft al laten zien dat het de wereldtitel kan winnen en ik hoop dat het dat weer gaat doen."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente ziet de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben de afgelopen wedstrijden steeds meer een FC Twente gezien dat speelt zoals we willen spelen. Dat willen we zondag bevestigen. Ons spel kan in bepaalde fases beter, maar de laatste duels geven ons vertrouwen. Feyenoord - FC Twente is een wedstrijd om naar uit te kijken", zegt hij op de website van FC Twente.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
19 uur geleden