Voetballers staan minuut stil tegen racisme
ALMERE (ANP) - Voetballers in de Keuken Kampioen Divisie zijn een minuut stil blijven staan meteen na de aftrap van de wedstrijden van vrijdagavond. Met het statement willen de voetballers letterlijk en figuurlijk stilstaan bij de strijd tegen racisme en discriminatie. Op alle borden in de stadions verscheen het bericht: "Racisme? Dan voetballen we niet."
De directe aanleiding tot de actie is het incident bij de wedstrijd FC Den Bosch-Excelsior van afgelopen zondag waarin voetballer Ahmad Mendes Moreira van de Rotterdammers het slachtoffer was van racistische leuzen van Den Bosch-supporters. Arbiter Laurens Gerrets legde daarop korte tijd de wedstrijd stil.
De collectieve actie is een initiatief van de Eredivisie CV en de Coöperatie Eerste Divisie in samenwerking met de 34 betaaldvoetbalclubs, KNVB, Coaches Betaald Voetbal en spelersvakbond VVCS. De spelers van het Nederlands elftal lieten begin deze week met een paar duidelijke statements van zich horen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
29 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
47 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
19 uur geleden