Voetballers Spanje maken geen fout tegen Kosovo
SEVILLA (ANP) - Door een zege op Kosovo heeft Spanje de leiding genomen in groep B van de kwalificatie voor de wereldtitelstrijd. In Sevilla won het land met 3-1. Met 6 punten uit twee duels staat Zweden er echter relatief beter voor dan de formatie van bondscoach Luis Enrique, die eerder punten verspeelde door gelijk te spelen tegen Griekenland.
Na ruim een half uur zette Dani Olmo de Spanjaarden op voorsprong. Hij draaide de bal in de bovenhoek na een breedtepass van Jordi Alba. Olmo had in de vorige wedstrijd zijn land met een doelpunt in de slotfase langs Georgië geholpen.
Slechts enkele minuten later liep de formatie verder uit. Met een diagonaal schot zorgde Ferrán Torres voor 0-2. In de 70e minuut kwam de spanning terug, toen Besar Halimi scoorde voor Kosovo, na een vreemde actie van doelman Unai Simón. Kort later herstelde Gerard de marge.
Griekenland
Griekenland, dat eerder gelijkspeelde tegen Spanje, haalde nu een punt tegen Georgië, 1-1. De formatie van bondscoach John van 't Schip kwam ver in de tweede helft op voorsprong, doordat de Georgiër Otar Kakabadze de bal achter zijn eigen doelman werkte. Amper 2 minuten later maakte Khvicha Kvaratskhelia alweer gelijk.
Vangelis Pavlidis van Willem II was basisspeler bij de Grieken, VVV's topschutter Georgios Giakoumakis viel in de 70e minuut in voor Pavlidis.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
13 uur geleden