Voetballers Spanje maken geen fout tegen Kosovo
SEVILLA (ANP) - Door een zege op Kosovo heeft Spanje de leiding genomen in groep B van de kwalificatie voor de wereldtitelstrijd. In Sevilla won het land met 3-1. Met 6 punten uit twee duels staat Zweden er echter relatief beter voor dan de formatie van bondscoach Luis Enrique, die eerder punten verspeelde door gelijk te spelen tegen Griekenland.
Na ruim een half uur zette Dani Olmo de Spanjaarden op voorsprong. Hij draaide de bal in de bovenhoek na een breedtepass van Jordi Alba. Olmo had in de vorige wedstrijd zijn land met een doelpunt in de slotfase langs Georgië geholpen.
Slechts enkele minuten later liep de formatie verder uit. Met een diagonaal schot zorgde Ferrán Torres voor 0-2. In de 70e minuut kwam de spanning terug, toen Besar Halimi scoorde voor Kosovo, na een vreemde actie van doelman Unai Simón. Kort later herstelde Gerard de marge.
Griekenland
Griekenland, dat eerder gelijkspeelde tegen Spanje, haalde nu een punt tegen Georgië, 1-1. De formatie van bondscoach John van 't Schip kwam ver in de tweede helft op voorsprong, doordat de Georgiër Otar Kakabadze de bal achter zijn eigen doelman werkte. Amper 2 minuten later maakte Khvicha Kvaratskhelia alweer gelijk.
Vangelis Pavlidis van Willem II was basisspeler bij de Grieken, VVV's topschutter Georgios Giakoumakis viel in de 70e minuut in voor Pavlidis.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
3 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
14 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
1 dag geleden