Voetballers Slowakije mogen na winst op IJsland naar EK
BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Slowakije mogen volgend jaar zomer aan het EK in Duitsland deelnemen. Ze verzekerden zich met een thuiszege op IJsland (4-2) van de tweede plaats in de poule, achter Portugal.
Orri Stein Oskarsson bracht IJsland nog wel op voorsprong (0-1). Maar vervolgens scoorden Juraj Kucka, Ondrej Duda en Lukás Haraslín (2) voor de thuisploeg, waar Feyenoorder Dávid Hancko weer een basisplaats had. Andri Gudjohnsen bepaalde de eindstand namens de IJslanders.
Ajacied Kristian Hlynsson debuteerde als basisspeler voor IJsland en werd in de rust gewisseld. Aanvallende middenvelder Willum Thór Willumsson van Go Ahead Eagles verscheen ook aan de aftrap voor de bezoekers in Bratislava. Hij moest na 73 minuten naar de kant.
Portugese winst
Portugal was al zeker van de winst van groep J. De Europees kampioen van 2016 won ook het uitduel met Liechtenstein (0-2). Cristiano Ronaldo maakte zijn tiende treffer van het kwalificatietoernooi voor het EK. João Cancelo nam het tweede doelpunt van de Portugezen voor zijn rekening.
In dezelfde poule won Luxemburg van Bosnië en Herzegovina (4-1), met dank aan doelpunten van Gerson Rodrigues (2), Mathias Olesen en Christopher Martins Pereira. Renato Gojkovic maakte het enige doelpunt voor Bosnië en Herzegovina, waar middenvelder Benjamin Tahirovic van Ajax geen speeltijd kreeg.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
5 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
6 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
16 uur geleden