Voetballers Slowakije mogen na winst op IJsland naar EK
BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Slowakije mogen volgend jaar zomer aan het EK in Duitsland deelnemen. Ze verzekerden zich met een thuiszege op IJsland (4-2) van de tweede plaats in de poule, achter Portugal.
Orri Stein Oskarsson bracht IJsland nog wel op voorsprong (0-1). Maar vervolgens scoorden Juraj Kucka, Ondrej Duda en Lukás Haraslín (2) voor de thuisploeg, waar Feyenoorder Dávid Hancko weer een basisplaats had. Andri Gudjohnsen bepaalde de eindstand namens de IJslanders.
Ajacied Kristian Hlynsson debuteerde als basisspeler voor IJsland en werd in de rust gewisseld. Aanvallende middenvelder Willum Thór Willumsson van Go Ahead Eagles verscheen ook aan de aftrap voor de bezoekers in Bratislava. Hij moest na 73 minuten naar de kant.
Portugese winst
Portugal was al zeker van de winst van groep J. De Europees kampioen van 2016 won ook het uitduel met Liechtenstein (0-2). Cristiano Ronaldo maakte zijn tiende treffer van het kwalificatietoernooi voor het EK. João Cancelo nam het tweede doelpunt van de Portugezen voor zijn rekening.
In dezelfde poule won Luxemburg van Bosnië en Herzegovina (4-1), met dank aan doelpunten van Gerson Rodrigues (2), Mathias Olesen en Christopher Martins Pereira. Renato Gojkovic maakte het enige doelpunt voor Bosnië en Herzegovina, waar middenvelder Benjamin Tahirovic van Ajax geen speeltijd kreeg.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
8 uur geleden