Voetballers Slowakije mogen na winst op IJsland naar EK
BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Slowakije mogen volgend jaar zomer aan het EK in Duitsland deelnemen. Ze verzekerden zich met een thuiszege op IJsland (4-2) van de tweede plaats in de poule, achter Portugal.
Orri Stein Oskarsson bracht IJsland nog wel op voorsprong (0-1). Maar vervolgens scoorden Juraj Kucka, Ondrej Duda en Lukás Haraslín (2) voor de thuisploeg, waar Feyenoorder Dávid Hancko weer een basisplaats had. Andri Gudjohnsen bepaalde de eindstand namens de IJslanders.
Ajacied Kristian Hlynsson debuteerde als basisspeler voor IJsland en werd in de rust gewisseld. Aanvallende middenvelder Willum Thór Willumsson van Go Ahead Eagles verscheen ook aan de aftrap voor de bezoekers in Bratislava. Hij moest na 73 minuten naar de kant.
Portugese winst
Portugal was al zeker van de winst van groep J. De Europees kampioen van 2016 won ook het uitduel met Liechtenstein (0-2). Cristiano Ronaldo maakte zijn tiende treffer van het kwalificatietoernooi voor het EK. João Cancelo nam het tweede doelpunt van de Portugezen voor zijn rekening.
In dezelfde poule won Luxemburg van Bosnië en Herzegovina (4-1), met dank aan doelpunten van Gerson Rodrigues (2), Mathias Olesen en Christopher Martins Pereira. Renato Gojkovic maakte het enige doelpunt voor Bosnië en Herzegovina, waar middenvelder Benjamin Tahirovic van Ajax geen speeltijd kreeg.
Meer uit Voetbal
DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
9 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
9 uur geleden