Voetballers Slowakije mogen na winst op IJsland naar EK
BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Slowakije mogen volgend jaar zomer aan het EK in Duitsland deelnemen. Ze verzekerden zich met een thuiszege op IJsland (4-2) van de tweede plaats in de poule, achter Portugal.
Orri Stein Oskarsson bracht IJsland nog wel op voorsprong (0-1). Maar vervolgens scoorden Juraj Kucka, Ondrej Duda en Lukás Haraslín (2) voor de thuisploeg, waar Feyenoorder Dávid Hancko weer een basisplaats had. Andri Gudjohnsen bepaalde de eindstand namens de IJslanders.
Ajacied Kristian Hlynsson debuteerde als basisspeler voor IJsland en werd in de rust gewisseld. Aanvallende middenvelder Willum Thór Willumsson van Go Ahead Eagles verscheen ook aan de aftrap voor de bezoekers in Bratislava. Hij moest na 73 minuten naar de kant.
Portugese winst
Portugal was al zeker van de winst van groep J. De Europees kampioen van 2016 won ook het uitduel met Liechtenstein (0-2). Cristiano Ronaldo maakte zijn tiende treffer van het kwalificatietoernooi voor het EK. João Cancelo nam het tweede doelpunt van de Portugezen voor zijn rekening.
In dezelfde poule won Luxemburg van Bosnië en Herzegovina (4-1), met dank aan doelpunten van Gerson Rodrigues (2), Mathias Olesen en Christopher Martins Pereira. Renato Gojkovic maakte het enige doelpunt voor Bosnië en Herzegovina, waar middenvelder Benjamin Tahirovic van Ajax geen speeltijd kreeg.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
14 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
14 uur geleden