Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Slowakije mogen na winst op IJsland naar EK

Voetballers Slowakije mogen na winst op IJsland naar EK

BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Slowakije mogen volgend jaar zomer aan het EK in Duitsland deelnemen. Ze verzekerden zich met een thuiszege op IJsland (4-2) van de tweede plaats in de poule, achter Portugal.

Orri Stein Oskarsson bracht IJsland nog wel op voorsprong (0-1). Maar vervolgens scoorden Juraj Kucka, Ondrej Duda en Lukás Haraslín (2) voor de thuisploeg, waar Feyenoorder Dávid Hancko weer een basisplaats had. Andri Gudjohnsen bepaalde de eindstand namens de IJslanders.

Ajacied Kristian Hlynsson debuteerde als basisspeler voor IJsland en werd in de rust gewisseld. Aanvallende middenvelder Willum Thór Willumsson van Go Ahead Eagles verscheen ook aan de aftrap voor de bezoekers in Bratislava. Hij moest na 73 minuten naar de kant.

Portugese winst

Portugal was al zeker van de winst van groep J. De Europees kampioen van 2016 won ook het uitduel met Liechtenstein (0-2). Cristiano Ronaldo maakte zijn tiende treffer van het kwalificatietoernooi voor het EK. João Cancelo nam het tweede doelpunt van de Portugezen voor zijn rekening.

In dezelfde poule won Luxemburg van Bosnië en Herzegovina (4-1), met dank aan doelpunten van Gerson Rodrigues (2), Mathias Olesen en Christopher Martins Pereira. Renato Gojkovic maakte het enige doelpunt voor Bosnië en Herzegovina, waar middenvelder Benjamin Tahirovic van Ajax geen speeltijd kreeg.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

2 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

2 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

5 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

5 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

7 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

8 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

8 uur geleden