Voetballers Real Sociedad compenseren seizoenkaarthouders
SAN SEBASTIÁN (ANP) - De voetballers van de Spaanse club Real Sociedad nemen voor dit seizoen genoegen met minder salaris. Het geld dat de club daarmee uitspaart, wordt gebruikt als compensatie voor de seizoenkaarthouders. Vanwege het coronavirus ligt ook in Spanje de voetbalcompetitie al een maand stil.
Het is onduidelijk of La Liga kan worden uitgespeeld en zo ja, of dat dan met publiek op de tribunes gebeurt. De clubleiding van Sociedad, de verrassende nummer 4 van de ranglijst, sloot een akkoord met de spelers. Ze nemen genoegen met 20 procent minder salaris als het seizoen niet meer wordt uitgespeeld en met 5 procent minder als er uiteindelijk wel nog wordt gevoetbald. De seizoenkaarthouders van de Baskische club krijgen allemaal sowieso 20 procent van hun abonnement terug.
De voetballers kunnen vanaf dinsdag weer terecht op trainingscomplex Zubieta. Niet voor een groepstraining, maar om individueel aan de slag te gaan. Bij Real Sociedad spelen onder anderen Martin Ødegaard (oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse) en Alexander Isak (ex-Willem II). De Baskische ploeg presteert niet alleen goed in de competitie, maar heeft ook de finale van het Spaanse bekertoernooi gehaald.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
2 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
7 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
13 uur geleden