Voetballers Real Sociedad compenseren seizoenkaarthouders
SAN SEBASTIÁN (ANP) - De voetballers van de Spaanse club Real Sociedad nemen voor dit seizoen genoegen met minder salaris. Het geld dat de club daarmee uitspaart, wordt gebruikt als compensatie voor de seizoenkaarthouders. Vanwege het coronavirus ligt ook in Spanje de voetbalcompetitie al een maand stil.
Het is onduidelijk of La Liga kan worden uitgespeeld en zo ja, of dat dan met publiek op de tribunes gebeurt. De clubleiding van Sociedad, de verrassende nummer 4 van de ranglijst, sloot een akkoord met de spelers. Ze nemen genoegen met 20 procent minder salaris als het seizoen niet meer wordt uitgespeeld en met 5 procent minder als er uiteindelijk wel nog wordt gevoetbald. De seizoenkaarthouders van de Baskische club krijgen allemaal sowieso 20 procent van hun abonnement terug.
De voetballers kunnen vanaf dinsdag weer terecht op trainingscomplex Zubieta. Niet voor een groepstraining, maar om individueel aan de slag te gaan. Bij Real Sociedad spelen onder anderen Martin Ødegaard (oud-speler van sc Heerenveen en Vitesse) en Alexander Isak (ex-Willem II). De Baskische ploeg presteert niet alleen goed in de competitie, maar heeft ook de finale van het Spaanse bekertoernooi gehaald.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
5 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
12 uur geleden