Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel
NETANYA (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar is er niet in geslaagd de Europese titel te winnen. De ploeg van bondscoach Mischa Visser verloor in Netanya in Israël in de finale van de leeftijdsgenoten van Frankrijk: 2-1. In de groepsfase had Nederland nog met 3-1 gewonnen van Frankrijk.
De overwinning van de Fransen was verdiend. Oranje onder 17 stond in de beginfase van de wedstrijd onder flinke druk. In de eerste tien minuten bracht de paal twee keer redding. De Nederlandse beloften wisten zelf geen kansen te creëren.
Na rust opende Oranje onder 17 sterk. Na een goede voorzet van Silvano Vos, die de bal achter de Franse verdediging legde, kon Jaden Slory in de 48e minuut van dichtbij scoren. Slory is de zoon van tweevoudig international Andwelé Slory.
Kumbedi
Frankrijk nam het initiatief redelijk snel weer over. Vleugelverdediger Saël Kumbedi kon ver oplopen en schoot na een klein uur spelen met links raak: 1-1. Twee minuten later was het wederom raak via Kumbedi. Doelman Tristan Kuijsten redde op een schot van spits Mathys Tel, maar de geheel vrijstaande Kumbedi kon daarna de bal in het doel tikken.
Oranje onder 17 dacht in de slotfase langszij te komen, maar het doelpunt van Dean Huijsen - die al vallend met zijn hoofd scoorde - werd afgekeurd wegens buitenspel.
In 2018 en 2019 won Oranje onder 17 het EK wel.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
6 uur geleden