Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel
NETANYA (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar is er niet in geslaagd de Europese titel te winnen. De ploeg van bondscoach Mischa Visser verloor in Netanya in Israël in de finale van de leeftijdsgenoten van Frankrijk: 2-1. In de groepsfase had Nederland nog met 3-1 gewonnen van Frankrijk.
De overwinning van de Fransen was verdiend. Oranje onder 17 stond in de beginfase van de wedstrijd onder flinke druk. In de eerste tien minuten bracht de paal twee keer redding. De Nederlandse beloften wisten zelf geen kansen te creëren.
Na rust opende Oranje onder 17 sterk. Na een goede voorzet van Silvano Vos, die de bal achter de Franse verdediging legde, kon Jaden Slory in de 48e minuut van dichtbij scoren. Slory is de zoon van tweevoudig international Andwelé Slory.
Kumbedi
Frankrijk nam het initiatief redelijk snel weer over. Vleugelverdediger Saël Kumbedi kon ver oplopen en schoot na een klein uur spelen met links raak: 1-1. Twee minuten later was het wederom raak via Kumbedi. Doelman Tristan Kuijsten redde op een schot van spits Mathys Tel, maar de geheel vrijstaande Kumbedi kon daarna de bal in het doel tikken.
Oranje onder 17 dacht in de slotfase langszij te komen, maar het doelpunt van Dean Huijsen - die al vallend met zijn hoofd scoorde - werd afgekeurd wegens buitenspel.
In 2018 en 2019 won Oranje onder 17 het EK wel.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geleden