Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel

Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel

NETANYA (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar is er niet in geslaagd de Europese titel te winnen. De ploeg van bondscoach Mischa Visser verloor in Netanya in Israël in de finale van de leeftijdsgenoten van Frankrijk: 2-1. In de groepsfase had Nederland nog met 3-1 gewonnen van Frankrijk.

De overwinning van de Fransen was verdiend. Oranje onder 17 stond in de beginfase van de wedstrijd onder flinke druk. In de eerste tien minuten bracht de paal twee keer redding. De Nederlandse beloften wisten zelf geen kansen te creëren.

Na rust opende Oranje onder 17 sterk. Na een goede voorzet van Silvano Vos, die de bal achter de Franse verdediging legde, kon Jaden Slory in de 48e minuut van dichtbij scoren. Slory is de zoon van tweevoudig international Andwelé Slory.

Kumbedi

Frankrijk nam het initiatief redelijk snel weer over. Vleugelverdediger Saël Kumbedi kon ver oplopen en schoot na een klein uur spelen met links raak: 1-1. Twee minuten later was het wederom raak via Kumbedi. Doelman Tristan Kuijsten redde op een schot van spits Mathys Tel, maar de geheel vrijstaande Kumbedi kon daarna de bal in het doel tikken.

Oranje onder 17 dacht in de slotfase langszij te komen, maar het doelpunt van Dean Huijsen - die al vallend met zijn hoofd scoorde - werd afgekeurd wegens buitenspel.

In 2018 en 2019 won Oranje onder 17 het EK wel.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

1 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

5 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

7 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

7 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

8 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

13 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

20 uur geleden