Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel

Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel

NETANYA (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar is er niet in geslaagd de Europese titel te winnen. De ploeg van bondscoach Mischa Visser verloor in Netanya in Israël in de finale van de leeftijdsgenoten van Frankrijk: 2-1. In de groepsfase had Nederland nog met 3-1 gewonnen van Frankrijk.

De overwinning van de Fransen was verdiend. Oranje onder 17 stond in de beginfase van de wedstrijd onder flinke druk. In de eerste tien minuten bracht de paal twee keer redding. De Nederlandse beloften wisten zelf geen kansen te creëren.

Na rust opende Oranje onder 17 sterk. Na een goede voorzet van Silvano Vos, die de bal achter de Franse verdediging legde, kon Jaden Slory in de 48e minuut van dichtbij scoren. Slory is de zoon van tweevoudig international Andwelé Slory.

Kumbedi

Frankrijk nam het initiatief redelijk snel weer over. Vleugelverdediger Saël Kumbedi kon ver oplopen en schoot na een klein uur spelen met links raak: 1-1. Twee minuten later was het wederom raak via Kumbedi. Doelman Tristan Kuijsten redde op een schot van spits Mathys Tel, maar de geheel vrijstaande Kumbedi kon daarna de bal in het doel tikken.

Oranje onder 17 dacht in de slotfase langszij te komen, maar het doelpunt van Dean Huijsen - die al vallend met zijn hoofd scoorde - werd afgekeurd wegens buitenspel.

In 2018 en 2019 won Oranje onder 17 het EK wel.

Meer uit Voetbal

Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

1 uur geleden
Depay haalt uit naar 'leugenachtig bestuur' Corinthians

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.

1 uur geleden
Coach Guardiola: te zware spelers na kerstdiner doen niet mee

MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.

1 uur geleden
Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

10 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

16 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

16 uur geleden