Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel

Voetballers Oranje onder 17 grijpen naast Europese titel

NETANYA (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar is er niet in geslaagd de Europese titel te winnen. De ploeg van bondscoach Mischa Visser verloor in Netanya in Israël in de finale van de leeftijdsgenoten van Frankrijk: 2-1. In de groepsfase had Nederland nog met 3-1 gewonnen van Frankrijk.

De overwinning van de Fransen was verdiend. Oranje onder 17 stond in de beginfase van de wedstrijd onder flinke druk. In de eerste tien minuten bracht de paal twee keer redding. De Nederlandse beloften wisten zelf geen kansen te creëren.

Na rust opende Oranje onder 17 sterk. Na een goede voorzet van Silvano Vos, die de bal achter de Franse verdediging legde, kon Jaden Slory in de 48e minuut van dichtbij scoren. Slory is de zoon van tweevoudig international Andwelé Slory.

Kumbedi

Frankrijk nam het initiatief redelijk snel weer over. Vleugelverdediger Saël Kumbedi kon ver oplopen en schoot na een klein uur spelen met links raak: 1-1. Twee minuten later was het wederom raak via Kumbedi. Doelman Tristan Kuijsten redde op een schot van spits Mathys Tel, maar de geheel vrijstaande Kumbedi kon daarna de bal in het doel tikken.

Oranje onder 17 dacht in de slotfase langszij te komen, maar het doelpunt van Dean Huijsen - die al vallend met zijn hoofd scoorde - werd afgekeurd wegens buitenspel.

In 2018 en 2019 won Oranje onder 17 het EK wel.

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

2 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

5 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

8 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

11 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

13 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

14 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

14 uur geleden