Voetballers Oostenrijk naar EK na zege op Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - De voetballers van Oostenrijk hebben zich geplaatst voor het EK van 2024 in Duitsland. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick won met 1-0 bij Azerbeidzjan en dat was voldoende om zeker te zijn van de tweede plaats in groep F, waarin België zich al had gekwalificeerd. Oostenrijk staat door de zege op 16 punten en kan niet meer worden ingehaald door nummer 3 Zweden.
Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop in de tweede helft het enige doelpunt voor de Oostenrijkers, die begonnen met voormalig Ajacieden Maximilian Wöber en Florian Grillitsch. Scheidsrechter Aristotelis Diamantopoulos had naar de stip gewezen na hands van Azerbeidzjan bij een vrije trap van Sabitzer. Toral Bayramov miste in de slotfase een enorme kans voor de thuisploeg. Oostenrijker Guido Burgstaller kreeg nog zijn tweede gele kaart in de extra tijd.
Voor Oostenrijk is het de derde deelname op rij aan het EK voetbal. Op het vorige EK werd Oostenrijk in de achtste finales uitgeschakeld door de latere Europees kampioen Italië.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
7 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
16 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
17 uur geleden