Voetballers Oostenrijk naar EK na zege op Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - De voetballers van Oostenrijk hebben zich geplaatst voor het EK van 2024 in Duitsland. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick won met 1-0 bij Azerbeidzjan en dat was voldoende om zeker te zijn van de tweede plaats in groep F, waarin België zich al had gekwalificeerd. Oostenrijk staat door de zege op 16 punten en kan niet meer worden ingehaald door nummer 3 Zweden.
Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop in de tweede helft het enige doelpunt voor de Oostenrijkers, die begonnen met voormalig Ajacieden Maximilian Wöber en Florian Grillitsch. Scheidsrechter Aristotelis Diamantopoulos had naar de stip gewezen na hands van Azerbeidzjan bij een vrije trap van Sabitzer. Toral Bayramov miste in de slotfase een enorme kans voor de thuisploeg. Oostenrijker Guido Burgstaller kreeg nog zijn tweede gele kaart in de extra tijd.
Voor Oostenrijk is het de derde deelname op rij aan het EK voetbal. Op het vorige EK werd Oostenrijk in de achtste finales uitgeschakeld door de latere Europees kampioen Italië.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
7 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
9 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
19 uur geleden