Voetballers Oostenrijk naar EK na zege op Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - De voetballers van Oostenrijk hebben zich geplaatst voor het EK van 2024 in Duitsland. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick won met 1-0 bij Azerbeidzjan en dat was voldoende om zeker te zijn van de tweede plaats in groep F, waarin België zich al had gekwalificeerd. Oostenrijk staat door de zege op 16 punten en kan niet meer worden ingehaald door nummer 3 Zweden.
Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop in de tweede helft het enige doelpunt voor de Oostenrijkers, die begonnen met voormalig Ajacieden Maximilian Wöber en Florian Grillitsch. Scheidsrechter Aristotelis Diamantopoulos had naar de stip gewezen na hands van Azerbeidzjan bij een vrije trap van Sabitzer. Toral Bayramov miste in de slotfase een enorme kans voor de thuisploeg. Oostenrijker Guido Burgstaller kreeg nog zijn tweede gele kaart in de extra tijd.
Voor Oostenrijk is het de derde deelname op rij aan het EK voetbal. Op het vorige EK werd Oostenrijk in de achtste finales uitgeschakeld door de latere Europees kampioen Italië.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
35 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
47 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
17 uur geleden