Voetballers Oostenrijk naar EK na zege op Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - De voetballers van Oostenrijk hebben zich geplaatst voor het EK van 2024 in Duitsland. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick won met 1-0 bij Azerbeidzjan en dat was voldoende om zeker te zijn van de tweede plaats in groep F, waarin België zich al had gekwalificeerd. Oostenrijk staat door de zege op 16 punten en kan niet meer worden ingehaald door nummer 3 Zweden.
Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop in de tweede helft het enige doelpunt voor de Oostenrijkers, die begonnen met voormalig Ajacieden Maximilian Wöber en Florian Grillitsch. Scheidsrechter Aristotelis Diamantopoulos had naar de stip gewezen na hands van Azerbeidzjan bij een vrije trap van Sabitzer. Toral Bayramov miste in de slotfase een enorme kans voor de thuisploeg. Oostenrijker Guido Burgstaller kreeg nog zijn tweede gele kaart in de extra tijd.
Voor Oostenrijk is het de derde deelname op rij aan het EK voetbal. Op het vorige EK werd Oostenrijk in de achtste finales uitgeschakeld door de latere Europees kampioen Italië.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
12 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
23 uur geleden