Voetballers Oekraïne pakken punt tegen Engeland
WROCLAW (ANP) - Oekraïne heeft aan het kwalificatieduel voor het WK voetbal met Engeland een punt overgehouden. In het Poolse Wroclaw, de uitvalsbasis vanwege de oorlog op zo'n 1150 kilometer van de Oekraïense hoofdstad Kyiv, werd het 1-1. Dat betekende het eerste puntenverlies voor Engeland in groep C.
Oleksandr Zintsjenko zette Oekraïne in de 26e minuut op voorsprong, tot vreugde van de vele Oekraïners in Wroclaw. De speler van Arsenal schoot in het zestienmetergebied raak uit een lage voorzet van Joechiem Konoplia. De gelijkmaker viel kort voor rust. Een pass van achteruit van aanvoerder Harry Kane belandde bij de net niet buitenspel staande Kyle Walker, die doelman Heorhiy Boeschan wist te passeren. Het was het eerste interlanddoelpunt voor de 77-voudig international van Manchester City.
Engeland was de kwalificatie goed begonnen met zeges bij Italië en thuis tegen Oekraïne, in juni gevolgd door overwinningen op Malta en Noord-Macedonië. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate verzamelde zodoende 13 punten in vijf duels. Oekraïne volgt met 7 punten uit vier duels. Zaterdagavond gaat Italië nog op bezoek bij Noord-Macedonië.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
12 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
18 uur geleden