
Voetballers Napoli het veld op in Maradona-shirts
NAPELS (ANP) - De spelers van de Italiaanse voetbalclub Napoli liepen voorafgaand aan het Europese duel met Rijeka het veld op in shirts met op de achterkant de naam Maradona en het rugnummer 10. Trainer Gennaro Gattuso droeg langs de lijn hetzelfde shirt. Na een minuut stilte trokken de spelers het Maradona-shirt uit, om daarna in hun eigen tenue aan de wedstrijd te beginnen.
Maradona, die tussen 1984 en 1991 het lichtblauwe shirt van Napoli droeg, overleed woensdag aan een hartaanval. De Argentijn bezorgde de club uit Napels twee landstitels, in 1987 en 1990. Hij won met Napoli ook de UEFA Cup. Maradona wordt als een god aanbeden in Napels. Hij is in de stad onder meer op muurschilderingen vereeuwigd.
Het is de bedoeling dat Stadio San Paolo, de thuishaven van Napoli, de naam van Maradona gaat dragen. Duizenden supporters verzamelden zich donderdag rond het stadion. Ze hingen onder meer spandoeken en foto's van Maradona aan de hekken. Aanvoerder Lorenzo Insigne legde kort voor de aftrap samen met materiaalman Tommaso Starace, die al jaren bij Napoli werkt, een bloemstuk bij het hek.
De wedstrijd moet zonder publiek worden gespeeld, maar buiten San Paolo stond een enorme menigte. De fans staken vuurwerk af en zongen liedjes over Maradona.
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - De Saudische voetbalclub Al-Hilal heeft voor een grote verrassing gezorgd door Manchester City uit te schakelen op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. Het team van coach Simone Inzaghi versloeg in Orlando de Engelse ploeg van Pep Guardiola met 4-3.
2 uur geledenCHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.
12 uur geledenORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
22 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
1 dag geleden