Voetballers Milan racistisch bejegend op speelronde tegen racisme
CAGLIARI (ANP) - Enkele voetballers van AC Milan hebben na de competitiewedstrijd tegen Cagliari te maken gekregen met racisme. Doelman Mike Maignan en verdediger Fikayo Tomori werden direct na afloop racistisch bejegend door aanhangers van de thuisclub. De Italiaanse voetbalbond FIGC kondigde een onderzoek aan.
Milan, de koploper van de Serie A, won op het eiland Sardinië met 1-0 van Cagliari. De Franse keeper Maignan en de Engelse verdediger Tomori hoorden na afloop racistische leuzen vanaf de tribune achter het doel. Maignan reageerde furieus en hield een tikkeltje uitdagend zijn hand achter zijn oor. Daar waren de spelers van Cagliari weer niet van gediend. Het leidde tot de nodige schermutselingen op het veld tussen spelers van beide clubs.
Deze speelronde in de Serie A staat juist in het teken van de strijd tegen racisme. "We hebben nog een lange weg te gaan en moeten samen vechten om racisme uit te bannen", schreef Milan na de winst op Cagliari op Twitter.
Trainer Stefano Pioli hoorde van Maignan en Tomori dat ze racistisch waren bejegend. "Het is altijd verdrietig als zoiets gebeurt, niemand verdient zoiets", zei de Italiaan.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
36 minuten geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
1 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
5 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geleden