Voetballers Milan racistisch bejegend op speelronde tegen racisme
CAGLIARI (ANP) - Enkele voetballers van AC Milan hebben na de competitiewedstrijd tegen Cagliari te maken gekregen met racisme. Doelman Mike Maignan en verdediger Fikayo Tomori werden direct na afloop racistisch bejegend door aanhangers van de thuisclub. De Italiaanse voetbalbond FIGC kondigde een onderzoek aan.
Milan, de koploper van de Serie A, won op het eiland Sardinië met 1-0 van Cagliari. De Franse keeper Maignan en de Engelse verdediger Tomori hoorden na afloop racistische leuzen vanaf de tribune achter het doel. Maignan reageerde furieus en hield een tikkeltje uitdagend zijn hand achter zijn oor. Daar waren de spelers van Cagliari weer niet van gediend. Het leidde tot de nodige schermutselingen op het veld tussen spelers van beide clubs.
Deze speelronde in de Serie A staat juist in het teken van de strijd tegen racisme. "We hebben nog een lange weg te gaan en moeten samen vechten om racisme uit te bannen", schreef Milan na de winst op Cagliari op Twitter.
Trainer Stefano Pioli hoorde van Maignan en Tomori dat ze racistisch waren bejegend. "Het is altijd verdrietig als zoiets gebeurt, niemand verdient zoiets", zei de Italiaan.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
16 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden