Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Milan racistisch bejegend op speelronde tegen racisme

Voetballers Milan racistisch bejegend op speelronde tegen racisme

CAGLIARI (ANP) - Enkele voetballers van AC Milan hebben na de competitiewedstrijd tegen Cagliari te maken gekregen met racisme. Doelman Mike Maignan en verdediger Fikayo Tomori werden direct na afloop racistisch bejegend door aanhangers van de thuisclub. De Italiaanse voetbalbond FIGC kondigde een onderzoek aan.

Milan, de koploper van de Serie A, won op het eiland Sardinië met 1-0 van Cagliari. De Franse keeper Maignan en de Engelse verdediger Tomori hoorden na afloop racistische leuzen vanaf de tribune achter het doel. Maignan reageerde furieus en hield een tikkeltje uitdagend zijn hand achter zijn oor. Daar waren de spelers van Cagliari weer niet van gediend. Het leidde tot de nodige schermutselingen op het veld tussen spelers van beide clubs.

Deze speelronde in de Serie A staat juist in het teken van de strijd tegen racisme. "We hebben nog een lange weg te gaan en moeten samen vechten om racisme uit te bannen", schreef Milan na de winst op Cagliari op Twitter.

Trainer Stefano Pioli hoorde van Maignan en Tomori dat ze racistisch waren bejegend. "Het is altijd verdrietig als zoiets gebeurt, niemand verdient zoiets", zei de Italiaan.

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

1 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

4 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

4 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

6 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

7 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

9 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

17 uur geleden