Voetballers Milan racistisch bejegend op speelronde tegen racisme
CAGLIARI (ANP) - Enkele voetballers van AC Milan hebben na de competitiewedstrijd tegen Cagliari te maken gekregen met racisme. Doelman Mike Maignan en verdediger Fikayo Tomori werden direct na afloop racistisch bejegend door aanhangers van de thuisclub. De Italiaanse voetbalbond FIGC kondigde een onderzoek aan.
Milan, de koploper van de Serie A, won op het eiland Sardinië met 1-0 van Cagliari. De Franse keeper Maignan en de Engelse verdediger Tomori hoorden na afloop racistische leuzen vanaf de tribune achter het doel. Maignan reageerde furieus en hield een tikkeltje uitdagend zijn hand achter zijn oor. Daar waren de spelers van Cagliari weer niet van gediend. Het leidde tot de nodige schermutselingen op het veld tussen spelers van beide clubs.
Deze speelronde in de Serie A staat juist in het teken van de strijd tegen racisme. "We hebben nog een lange weg te gaan en moeten samen vechten om racisme uit te bannen", schreef Milan na de winst op Cagliari op Twitter.
Trainer Stefano Pioli hoorde van Maignan en Tomori dat ze racistisch waren bejegend. "Het is altijd verdrietig als zoiets gebeurt, niemand verdient zoiets", zei de Italiaan.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
7 uur geleden