Voetballers Marokko verslaan Brazilië in oefenduel
TANGER (ANP) - De nationale voetbalploeg van Marokko heeft een oefenwedstrijd tegen Brazilië met 2-1 gewonnen. Voor de Marokkanen was het de eerste zege ooit op de Zuid-Amerikaanse grootmacht die voor het eerst sinds het WK in Qatar een duel afwerkte. In Tanger opende middenvelder Sofiane Boufal in de 29e minuut de score. Casemiro maakte in de 67e minuut gelijk waarna Abdelhamid Sabiri het duel 11 minuten voor tijd besliste.
Marokko stuntte vorig jaar op het WK door de halve finales te bereiken. Brazilië werd er in de kwartfinales uitgeschakeld door Kroatië. De ploeg miste in Marokko de geblesseerde Neymar. Op de bank zat interim-bondscoach Ramon Menezes, de vervanger van Tite die na het WK opstapte. Braziliaanse media noemen Real Madrid-coach Carlo Ancelotti als eerste keus om hem op te volgen.
Bij Marokko hadden de in Nederland opgegroeide Noussair Mazraoui, Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech een basisplaats. Zakaria Aboukhlal (ex-AZ) bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
43 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden