Voetballers Marokko verslaan Brazilië in oefenduel
TANGER (ANP) - De nationale voetbalploeg van Marokko heeft een oefenwedstrijd tegen Brazilië met 2-1 gewonnen. Voor de Marokkanen was het de eerste zege ooit op de Zuid-Amerikaanse grootmacht die voor het eerst sinds het WK in Qatar een duel afwerkte. In Tanger opende middenvelder Sofiane Boufal in de 29e minuut de score. Casemiro maakte in de 67e minuut gelijk waarna Abdelhamid Sabiri het duel 11 minuten voor tijd besliste.
Marokko stuntte vorig jaar op het WK door de halve finales te bereiken. Brazilië werd er in de kwartfinales uitgeschakeld door Kroatië. De ploeg miste in Marokko de geblesseerde Neymar. Op de bank zat interim-bondscoach Ramon Menezes, de vervanger van Tite die na het WK opstapte. Braziliaanse media noemen Real Madrid-coach Carlo Ancelotti als eerste keus om hem op te volgen.
Bij Marokko hadden de in Nederland opgegroeide Noussair Mazraoui, Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech een basisplaats. Zakaria Aboukhlal (ex-AZ) bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
2 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
4 uur geledenCASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.
4 uur geleden