Voetballers Marokko verslaan Brazilië in oefenduel
TANGER (ANP) - De nationale voetbalploeg van Marokko heeft een oefenwedstrijd tegen Brazilië met 2-1 gewonnen. Voor de Marokkanen was het de eerste zege ooit op de Zuid-Amerikaanse grootmacht die voor het eerst sinds het WK in Qatar een duel afwerkte. In Tanger opende middenvelder Sofiane Boufal in de 29e minuut de score. Casemiro maakte in de 67e minuut gelijk waarna Abdelhamid Sabiri het duel 11 minuten voor tijd besliste.
Marokko stuntte vorig jaar op het WK door de halve finales te bereiken. Brazilië werd er in de kwartfinales uitgeschakeld door Kroatië. De ploeg miste in Marokko de geblesseerde Neymar. Op de bank zat interim-bondscoach Ramon Menezes, de vervanger van Tite die na het WK opstapte. Braziliaanse media noemen Real Madrid-coach Carlo Ancelotti als eerste keus om hem op te volgen.
Bij Marokko hadden de in Nederland opgegroeide Noussair Mazraoui, Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech een basisplaats. Zakaria Aboukhlal (ex-AZ) bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
10 uur geleden