Voetballers in Nicaragua vrezen voor coronavirus
MANAGUA (ANP/RTR) - In vrijwel heel de wereld ligt het voetbal stil vanwege de coronapandemie, maar in Nicaragua rolt de bal nog steeds. Het leidt niet alleen tot een forse toename van het aantal weddenschappen op wedstrijden in de Nicaraguaanse competitie, maar ook tot zorgen onder de spelers.
"We proberen fysiek contact met andere spelers te vermijden", zegt doelman Carlos Didier Mosquera van Deportivo Las Sabanas, dat zaterdag met 1-1 gelijk speelde tegen Ocotal. "Het voetbal is veranderd. Niemand gaat meer vol de duels in als de bal ergens tussenin valt. De angst voor alles wat er nu in de wereld gebeurt, is overal aanwezig. We zijn niet gefocust op de wedstrijden, je denkt er steeds aan dat je tegenstander misschien wel besmet is met het coronavirus."
De voetbalwedstrijden in het land uit Midden-Amerika worden achter gesloten deuren gespeeld, zonder publiek. Ze zijn live op televisie en via YouTube te volgen. Volgens de secretaris-generaal van de Nicaraguaanse voetbalbond heeft één buitenlandse tv-zender al geïnformeerd of het de uitzendrechten kan kopen, bij gebrek aan voetbal elders in de wereld.
Goksites
De bond weet ook dat op goksites ineens volop aandacht is voor de hoogste afdeling in Nicaragua, waar tien clubs aan meedoen. "Maar dat heeft geen invloed op ons. Mensen winnen of verliezen geld, maar wij profiteren daar niet van", aldus de secretaris-generaal tegen persbureau Reuters.
In Nicaragua zijn pas vijf besmettingen met het coronavirus vastgesteld. De voetbalcompetitie gaat daarom vooralsnog door, net als in Wit-Rusland, Tadzjikistan en Burundi. "We gaan door zolang het kan", aldus de bond.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
20 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
23 uur geleden