Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers in Nicaragua vrezen voor coronavirus

Voetballers in Nicaragua vrezen voor coronavirus

MANAGUA (ANP/RTR) - In vrijwel heel de wereld ligt het voetbal stil vanwege de coronapandemie, maar in Nicaragua rolt de bal nog steeds. Het leidt niet alleen tot een forse toename van het aantal weddenschappen op wedstrijden in de Nicaraguaanse competitie, maar ook tot zorgen onder de spelers.

"We proberen fysiek contact met andere spelers te vermijden", zegt doelman Carlos Didier Mosquera van Deportivo Las Sabanas, dat zaterdag met 1-1 gelijk speelde tegen Ocotal. "Het voetbal is veranderd. Niemand gaat meer vol de duels in als de bal ergens tussenin valt. De angst voor alles wat er nu in de wereld gebeurt, is overal aanwezig. We zijn niet gefocust op de wedstrijden, je denkt er steeds aan dat je tegenstander misschien wel besmet is met het coronavirus."

De voetbalwedstrijden in het land uit Midden-Amerika worden achter gesloten deuren gespeeld, zonder publiek. Ze zijn live op televisie en via YouTube te volgen. Volgens de secretaris-generaal van de Nicaraguaanse voetbalbond heeft één buitenlandse tv-zender al geïnformeerd of het de uitzendrechten kan kopen, bij gebrek aan voetbal elders in de wereld.

Goksites

De bond weet ook dat op goksites ineens volop aandacht is voor de hoogste afdeling in Nicaragua, waar tien clubs aan meedoen. "Maar dat heeft geen invloed op ons. Mensen winnen of verliezen geld, maar wij profiteren daar niet van", aldus de secretaris-generaal tegen persbureau Reuters.

In Nicaragua zijn pas vijf besmettingen met het coronavirus vastgesteld. De voetbalcompetitie gaat daarom vooralsnog door, net als in Wit-Rusland, Tadzjikistan en Burundi. "We gaan door zolang het kan", aldus de bond.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

8 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

10 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

10 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

11 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

11 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

13 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

14 uur geleden