Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers in Braziliaanse competitie verdacht van matchfixing

Voetballers in Braziliaanse competitie verdacht van matchfixing

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalcompetitie heeft te maken met een matchfixing-schandaal. Volgens justitie zijn de afgelopen jaren zeker dertien wedstrijden in de hoogste twee klasses in Brazilië 'gefixt'. Voetballers zouden in ruil voor geld van criminelen het verloop van wedstrijden bewust op een bepaalde manier hebben beïnvloed.

De Braziliaanse justitie heeft zestien personen aangeklaagd, onder wie heel wat voetballers. Zij zouden zich schuldig hebben gemaakt aan matchfixing - waaronder naast het beïnvloeden van uitslagen ook het expres pakken van bijvoorbeeld een gele kaart - en illegaal gokken. Het gaat om spelers van onder meer Cruzeiro, Fluminense en Athletico Paranaense. Eén verdachte voetbalt nu in de Amerikaanse competitie voor Colorado Rapids. Die club heeft de betreffende speler direct geschorst.

De Braziliaanse minister van Justitie, Flávio Dino, schrijft op Twitter "bewijs van manipulatie van de resultaten van sportwedstrijden" te hebben. Hij heeft de federale politie opdracht gegeven om de zaak te onderzoeken.

De Braziliaanse voetbalbond CBF meldt hier volledige medewerking aan te verlenen. De bond benadrukt in een verklaring dat de lopende competitie niet kan worden stilgelegd en dus gewoon doorgaat. "We werken samen met de wereldvoetbalbond FIFA, andere internationale organisaties en de Braziliaanse clubs en instanties aan de bestrijding van fraude en andere misdaden binnen het voetbal", zegt voorzitter Ednaldo Rodrigues van de CBF. "Bij concrete verdenkingen worden spelers voorlopig geschorst en in bewezen gevallen zelfs verbannen uit de sport. Wie zulke misdaden pleegt, mag geen deel uitmaken van het Braziliaanse en mondiale voetbal."

Meer uit Voetbal

Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

1 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

15 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

17 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

18 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

18 uur geleden