
Voetballers in Braziliaanse competitie verdacht van matchfixing
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetbalcompetitie heeft te maken met een matchfixing-schandaal. Volgens justitie zijn de afgelopen jaren zeker dertien wedstrijden in de hoogste twee klasses in Brazilië 'gefixt'. Voetballers zouden in ruil voor geld van criminelen het verloop van wedstrijden bewust op een bepaalde manier hebben beïnvloed.
De Braziliaanse justitie heeft zestien personen aangeklaagd, onder wie heel wat voetballers. Zij zouden zich schuldig hebben gemaakt aan matchfixing - waaronder naast het beïnvloeden van uitslagen ook het expres pakken van bijvoorbeeld een gele kaart - en illegaal gokken. Het gaat om spelers van onder meer Cruzeiro, Fluminense en Athletico Paranaense. Eén verdachte voetbalt nu in de Amerikaanse competitie voor Colorado Rapids. Die club heeft de betreffende speler direct geschorst.
De Braziliaanse minister van Justitie, Flávio Dino, schrijft op Twitter "bewijs van manipulatie van de resultaten van sportwedstrijden" te hebben. Hij heeft de federale politie opdracht gegeven om de zaak te onderzoeken.
De Braziliaanse voetbalbond CBF meldt hier volledige medewerking aan te verlenen. De bond benadrukt in een verklaring dat de lopende competitie niet kan worden stilgelegd en dus gewoon doorgaat. "We werken samen met de wereldvoetbalbond FIFA, andere internationale organisaties en de Braziliaanse clubs en instanties aan de bestrijding van fraude en andere misdaden binnen het voetbal", zegt voorzitter Ednaldo Rodrigues van de CBF. "Bij concrete verdenkingen worden spelers voorlopig geschorst en in bewezen gevallen zelfs verbannen uit de sport. Wie zulke misdaden pleegt, mag geen deel uitmaken van het Braziliaanse en mondiale voetbal."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.
13 uur geleden