Voetballers Denemarken krijgen boost van bezoek Eriksen
KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De voetballers van Denemarken hebben een flinke boost gekregen van het bezoek van teamgenoot Christian Eriksen vrijdag. De 29-jarige middenvelder, die in de eerste groepswedstrijd vorige week zaterdag werd getroffen door een hartstilstand, mocht vrijdag het ziekenhuis in Kopenhagen verlaten. Op weg naar huis bezocht hij eerst zijn medespelers van het Deense elftal.
"Het was fantastisch om hem weer te zien en dan met onze eigen ogen en niet alleen via een beeldscherm", zei middenvelder Andreas Skov Olsen. "Het was geweldig met hem te praten en hem te omarmen. En om te zien dat het met hem en zijn familie goed gaat."
De meeste spelers van Denemarken wisten niet dat Eriksen hen zou bezoeken. De voetballer van Inter verscheen op de training met zijn twee zoons en hun moeder. "Dat was precies wat we allemaal nodig hadden. Het was een gevoel van vreugde en liefde. Hem met zijn familie te zien was fantastisch", zei middenvelder Christiaan Nörgaard. "Dat heeft ons een boost gegeven voor het duel met Rusland."
Denemarken speelt dinsdag in Kopenhagen tegen de Russen. Ze verloren eerder de wedstrijden tegen Finland en België.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
9 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
11 uur geleden