Voetballers Congo naar laatste vier Afrika Cup na zege op Guinee
EDIMPÉ (ANP) - De voetballers van Congo hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. Congo versloeg in Edimpé in Ivoorkust Guinee met 3-1. In de halve finale treft de ploeg van bondscoach Sébastien Desabre de winnaar van de wedstrijd tussen Mali en Ivoorkust van zaterdag.
Guinee kwam nog wel op voorsprong. Mohamed Bayo benutte een strafschop in de eerste helft. Chancel Mbemba maakte zeven minuten later weer gelijk voor Congo, dat eerder voor een verrassing zorgde door recordkampioen Egypte met strafschoppen uit te schakelen.
In de tweede helft kreeg Congo een strafschop na een lichte overtreding van Julian Jeanvier op Silas Katompa Mvumpa. Yoane Wissa faalde niet vanaf 11 meter en bracht zijn ploeg op 2-1. Bondscoach Kaba Diawara van Guinee bracht spits Serhou Guirassy (VfB Stuttgart) in de ploeg, maar alleen aan de andere kant viel nog een treffer. Met een fraaie vrije trap vanaf links in de korte hoek verraste Arthur Masuaku doelman Ibrahim Koné van Guinee en zorgde voor de 3-1.
Eerder op vrijdag plaatste Nigeria zich al voor de halve finales door Angola met 1-0 te verslaan. In de halve finale nemen de Nigerianen het op tegen de winnaar van de kwartfinale tussen Kaapverdië en Zuid-Afrika.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
6 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
22 uur geleden