Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetballers Congo naar laatste vier Afrika Cup na zege op Guinee

Voetballers Congo naar laatste vier Afrika Cup na zege op Guinee

EDIMPÉ (ANP) - De voetballers van Congo hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. Congo versloeg in Edimpé in Ivoorkust Guinee met 3-1. In de halve finale treft de ploeg van bondscoach Sébastien Desabre de winnaar van de wedstrijd tussen Mali en Ivoorkust van zaterdag.

Guinee kwam nog wel op voorsprong. Mohamed Bayo benutte een strafschop in de eerste helft. Chancel Mbemba maakte zeven minuten later weer gelijk voor Congo, dat eerder voor een verrassing zorgde door recordkampioen Egypte met strafschoppen uit te schakelen.

In de tweede helft kreeg Congo een strafschop na een lichte overtreding van Julian Jeanvier op Silas Katompa Mvumpa. Yoane Wissa faalde niet vanaf 11 meter en bracht zijn ploeg op 2-1. Bondscoach Kaba Diawara van Guinee bracht spits Serhou Guirassy (VfB Stuttgart) in de ploeg, maar alleen aan de andere kant viel nog een treffer. Met een fraaie vrije trap vanaf links in de korte hoek verraste Arthur Masuaku doelman Ibrahim Koné van Guinee en zorgde voor de 3-1.

Eerder op vrijdag plaatste Nigeria zich al voor de halve finales door Angola met 1-0 te verslaan. In de halve finale nemen de Nigerianen het op tegen de winnaar van de kwartfinale tussen Kaapverdië en Zuid-Afrika.

Meer uit Voetbal

Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

5 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

8 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

9 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

10 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

20 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden