Voetballers Congo naar laatste vier Afrika Cup na zege op Guinee
EDIMPÉ (ANP) - De voetballers van Congo hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. Congo versloeg in Edimpé in Ivoorkust Guinee met 3-1. In de halve finale treft de ploeg van bondscoach Sébastien Desabre de winnaar van de wedstrijd tussen Mali en Ivoorkust van zaterdag.
Guinee kwam nog wel op voorsprong. Mohamed Bayo benutte een strafschop in de eerste helft. Chancel Mbemba maakte zeven minuten later weer gelijk voor Congo, dat eerder voor een verrassing zorgde door recordkampioen Egypte met strafschoppen uit te schakelen.
In de tweede helft kreeg Congo een strafschop na een lichte overtreding van Julian Jeanvier op Silas Katompa Mvumpa. Yoane Wissa faalde niet vanaf 11 meter en bracht zijn ploeg op 2-1. Bondscoach Kaba Diawara van Guinee bracht spits Serhou Guirassy (VfB Stuttgart) in de ploeg, maar alleen aan de andere kant viel nog een treffer. Met een fraaie vrije trap vanaf links in de korte hoek verraste Arthur Masuaku doelman Ibrahim Koné van Guinee en zorgde voor de 3-1.
Eerder op vrijdag plaatste Nigeria zich al voor de halve finales door Angola met 1-0 te verslaan. In de halve finale nemen de Nigerianen het op tegen de winnaar van de kwartfinale tussen Kaapverdië en Zuid-Afrika.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
13 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
15 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
17 uur geleden