Voetballers Congo naar laatste vier Afrika Cup na zege op Guinee
EDIMPÉ (ANP) - De voetballers van Congo hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. Congo versloeg in Edimpé in Ivoorkust Guinee met 3-1. In de halve finale treft de ploeg van bondscoach Sébastien Desabre de winnaar van de wedstrijd tussen Mali en Ivoorkust van zaterdag.
Guinee kwam nog wel op voorsprong. Mohamed Bayo benutte een strafschop in de eerste helft. Chancel Mbemba maakte zeven minuten later weer gelijk voor Congo, dat eerder voor een verrassing zorgde door recordkampioen Egypte met strafschoppen uit te schakelen.
In de tweede helft kreeg Congo een strafschop na een lichte overtreding van Julian Jeanvier op Silas Katompa Mvumpa. Yoane Wissa faalde niet vanaf 11 meter en bracht zijn ploeg op 2-1. Bondscoach Kaba Diawara van Guinee bracht spits Serhou Guirassy (VfB Stuttgart) in de ploeg, maar alleen aan de andere kant viel nog een treffer. Met een fraaie vrije trap vanaf links in de korte hoek verraste Arthur Masuaku doelman Ibrahim Koné van Guinee en zorgde voor de 3-1.
Eerder op vrijdag plaatste Nigeria zich al voor de halve finales door Angola met 1-0 te verslaan. In de halve finale nemen de Nigerianen het op tegen de winnaar van de kwartfinale tussen Kaapverdië en Zuid-Afrika.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
53 minuten geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
11 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 dag geleden