Voetballer Zouma veroordeeld tot taakstraf na dierenmishandeling
LONDEN (ANP) - Verdediger Kurt Zouma van de Engelse voetbalclub West Ham United is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een taakstraf van 180 uur voor het mishandelen van zijn kat. Ook mag hij vijf jaar geen kat bezitten. Eind mei bekende Zouma tijdens een rechtszitting in Londen al dat hij een van zijn katten een schop had gegeven en had bekogeld.
De mishandelingen door Zouma waren te zien op filmpjes die zijn broer had gemaakt en die op sociale media opdoken. Daarover ontstond veel ophef. De Britse dierenbeschermingsorganisatie RSPCA klaagde Zouma aan.
Volgens de aanklager was op een van de filmpjes te horen dat de voetballer zei te zweren dat hij de kat zou vermoorden. De Fransman gaf zijn misdragingen toe en bood zijn excuses aan. Zijn broer Yoan erkende zijn broer te hebben aangezet tot het plegen van een strafbaar feit.
De katten werden ondergebracht bij de RSPCA. West Ham legde de speler eerder al een boete van 250.000 pond op, een kleine 300.000 euro. De club doneerde dat bedrag aan negen liefdadigheidsinstellingen voor dierenwelzijn.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
26 minuten geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer Ron Jans denkt niet dat zijn elftal zondag in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen koploper PSV kansloos is. "Ze staan 9 punten voor op de nummer 2 en dat zegt wel iets over PSV. Als je ziet wat ze in de Champions League tegen Liverpool en Napoli hebben laten zien, dan ontstijgt dat bijna de Eredivisie. Maar er zijn ook kwetsbare momenten in wedstrijden geweest en daar willen we er graag nog eentje aan toevoegen", aldus Jans in een interview op de clubsite.
44 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Couhaib Driouech mist zondag de uitwedstrijd in de Eredivisie tegen FC Utrecht. De linkervleugelaanvaller raakte dinsdag in de eerste helft van de bekerwedstrijd tegen GVVV (3-0-winst) geblesseerd en is niet op tijd hersteld, meldde trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven.
2 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
4 uur geleden