Voetballer Zouma veroordeeld tot taakstraf na dierenmishandeling
LONDEN (ANP) - Verdediger Kurt Zouma van de Engelse voetbalclub West Ham United is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een taakstraf van 180 uur voor het mishandelen van zijn kat. Ook mag hij vijf jaar geen kat bezitten. Eind mei bekende Zouma tijdens een rechtszitting in Londen al dat hij een van zijn katten een schop had gegeven en had bekogeld.
De mishandelingen door Zouma waren te zien op filmpjes die zijn broer had gemaakt en die op sociale media opdoken. Daarover ontstond veel ophef. De Britse dierenbeschermingsorganisatie RSPCA klaagde Zouma aan.
Volgens de aanklager was op een van de filmpjes te horen dat de voetballer zei te zweren dat hij de kat zou vermoorden. De Fransman gaf zijn misdragingen toe en bood zijn excuses aan. Zijn broer Yoan erkende zijn broer te hebben aangezet tot het plegen van een strafbaar feit.
De katten werden ondergebracht bij de RSPCA. West Ham legde de speler eerder al een boete van 250.000 pond op, een kleine 300.000 euro. De club doneerde dat bedrag aan negen liefdadigheidsinstellingen voor dierenwelzijn.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
7 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
10 uur geleden