Voetballer Willems na klap van fan: kan wel tegen een stootje
GRONINGEN (ANP) - Ondanks alle ophef over de klap die Jetro Willems kreeg van een eigen supporter in de wedstrijd van FC Groningen tegen sc Heerenveen, wilde de voetballer er zelf niet veel woorden aan vuil maken.
"Ik wil er geen heisa over maken", zei Willems voor de camera van ESPN. "Alles is opgelost. Ik kom van Rotterdam-Zuid en kan wel tegen een stootje." Al gaf hij wel toe dat het niet normaal is dat hij door een eigen fan is aangevallen. "lk ga er morgen verder met de club over praten. Ik kan ook aangifte doen, maar de club zal daar een beslissing over nemen."
Willems ging na de wedstrijd, die de Groningers met 2-0 verloren, nog terug naar het vak waar de problemen ontstonden. "Ik had dat beloofd, maar het ging niet meer over het voorval. We hebben het gehad over wat ze verwachten van ons en wij van hen. We verwachten dat ze achter ons komen te staan. Ik heb gezegd dat dit de laatste keer was dat we op zo'n manier verliezen."
Dieptepunt
Algemeen directeur Wouter Gudde had geen goed woord over voor de fans. "De sfeer in het stadion was al die tijd goed. Tot een klein groepje links onder voor veel onrust zorgde, met als absolute dieptepunt de klap die aan Jetro is uitgedeeld door een hersenloze imbeciel. Hij is inmiddels gepakt en we hopen dat hij de hoogste straf krijgt die je kunt verzinnen." Dat geldt volgens Gudde ook voor de man die het veld opkwam. "Dit soort excessen hoort niet in de maatschappij thuis en zeker niet in een stadion waar ook kinderen zitten te kijken. Het is een regelrechte schande."
FC Groningen kreeg onlangs al een voorwaardelijke straf voor een wedstrijd zonder publiek vanwege het afsteken van vuurwerk door de fans. "We hebben er juist alles aan gedaan met extra beveiliging en vuurwerkhonden en dan dit. Ik vrees voor grote gevolgen", zei Gudde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
15 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 dag geleden