Voetballer Willems na klap van fan: kan wel tegen een stootje
GRONINGEN (ANP) - Ondanks alle ophef over de klap die Jetro Willems kreeg van een eigen supporter in de wedstrijd van FC Groningen tegen sc Heerenveen, wilde de voetballer er zelf niet veel woorden aan vuil maken.
"Ik wil er geen heisa over maken", zei Willems voor de camera van ESPN. "Alles is opgelost. Ik kom van Rotterdam-Zuid en kan wel tegen een stootje." Al gaf hij wel toe dat het niet normaal is dat hij door een eigen fan is aangevallen. "lk ga er morgen verder met de club over praten. Ik kan ook aangifte doen, maar de club zal daar een beslissing over nemen."
Willems ging na de wedstrijd, die de Groningers met 2-0 verloren, nog terug naar het vak waar de problemen ontstonden. "Ik had dat beloofd, maar het ging niet meer over het voorval. We hebben het gehad over wat ze verwachten van ons en wij van hen. We verwachten dat ze achter ons komen te staan. Ik heb gezegd dat dit de laatste keer was dat we op zo'n manier verliezen."
Dieptepunt
Algemeen directeur Wouter Gudde had geen goed woord over voor de fans. "De sfeer in het stadion was al die tijd goed. Tot een klein groepje links onder voor veel onrust zorgde, met als absolute dieptepunt de klap die aan Jetro is uitgedeeld door een hersenloze imbeciel. Hij is inmiddels gepakt en we hopen dat hij de hoogste straf krijgt die je kunt verzinnen." Dat geldt volgens Gudde ook voor de man die het veld opkwam. "Dit soort excessen hoort niet in de maatschappij thuis en zeker niet in een stadion waar ook kinderen zitten te kijken. Het is een regelrechte schande."
FC Groningen kreeg onlangs al een voorwaardelijke straf voor een wedstrijd zonder publiek vanwege het afsteken van vuurwerk door de fans. "We hebben er juist alles aan gedaan met extra beveiliging en vuurwerkhonden en dan dit. Ik vrees voor grote gevolgen", zei Gudde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
16 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
19 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
23 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
1 dag geleden